Marcin Masecki - Jazz z MACV: Marcin Masecki(2022) | Blues/Jazz |
Warszawska Opera Kameralna przedstawia kolejny album z cyklu Jazz z MACV. Tym razem Orkiestra Musicae Antiquae Collegium Varsoviense wraz z Marcinem Maseckim prezentuje Koncert E-dur BWV 1053 Jana Sebastiana Bacha, Koncert c-moll Wq 43/4 Carla Philippa Emanuela Bacha oraz Koncert C-dur nr 13 KV 415 Wolfganga Amadeusza Mozarta.
Marcin Masecki jest człowiekiem do zadań specjalnych. Pianista o własnym stylu. Miłośnik instrumentów klawiszowych. Jest jednym z najbardziej oryginalnych muzyków występujących z repertuarem klasycznym, ale też popowym. Podczas koncertu z MACV zagrał na dawnym pianoforte, jednak na sesję wybrał ulubione sześciooktawowe, angielskie pianino marki Kemble, przestrojone do stroju a1=430 Hz (między innymi w takim stroju gra orkiestra).
Orkiestra Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej (MACV) – pierwszy w Polsce zespół muzyki dawnej został założony w 1957 roku. Jego członkowie postawili sobie za cel popularyzację nowo odkrytych zabytków muzyki polskiej. W 1961 roku muzycy ci stali się członkami-założycielami Warszawskiej Opery Kameralnej.
MACV odbyło szereg tournée zagranicznych i uczestniczyło w prestiżowych festiwalach międzynarodowych. Jesienią 2019 roku, tournée po Japonii z operami W. A. Mozarta spotkało się z żywiołowym przyjęciem publiczności oraz recenzentów. Sukcesem okazał się również występ w słynnej wiedeńskiej sali koncertowej Wiener Musikverein w kwietniu 2022 roku.
W 2019 roku orkiestra rozpoczęła współpracę z osobowościami muzyki jazzowej: Krzysztofem Herdzinem, Andrzejem Jagodzińskim, Marcinem Maseckim, Leszkiem Możdżerem – co zaowocowało cyklem Jazz z MACV z koncertami i nagraniami o niespotykanej wartości interpretacyjnej.
Jazz z MACV – cykl wydawnictw płytowych, który łączy w sobie elementy jazzu i muzykę dawną, dając świeże spojrzenie na muzykę klasyczną.
Muzyka z tej serii to improwizacja, która często opiera się na materiale muzycznym Bacha czy Mozarta, ale bardzo twórczo go rozwija, nadając utworom nowy kształt. Dla muzyków orkiestrowych to otwarcie na niestandardowy język jazzowy i elastyczne podejście do zapisu jest doświadczeniem ubogacającym i inspirującym.
Na rynku płytowym dostępna jest również pierwsza płyta z cyklu Jazz z MACV: Krzysztof Herdzin.
Płyta dostępna będzie 30 września 2022 (data wydania w Polsce).
Aby śledzić najświeższe informacje o płycie skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Na podany adres e-mail zostaną wysłane powiadomienia o zmianach. Informacje o zmianach pojawią się również na stronie "Aktualności".
O płycie można donieść znajomym poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.
Płyta jest do znalezienia tutaj. Wszystkie sklepy dostępne są w zakładce "Gdzie kupić?" znajdującej się po prawej stronie.
Świeże doniesienia można poczytać w zakładce "Newsy" znajdującej się w kolumnie po prawej stronie.
Aby ocenić płytę należy wskazać należytą wartość w skali od 1 do 5, a następnie przypieczętować wybór kliknięciem. Swój głos mogą oddać jedynie zarejestrowani użytkownicy serwisu.
Premiera płyty Jazz z MACV: Marcin Masecki nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.
Autorem płyty jest Marcin Masecki. Żeby zobaczyć jakie pozostałe płyty zostały napisane przez tego artystę należy kliknąć utaj albo przejść do pola "Informacje" i kliknąć w nazwę autora.
Płyta ma być wydana przez Jawi. Kliknij utaj albo w nazwę firmy, żeby wyświetlić inne płyty przez nią wydane.
Żeby zgłosić korektę należy kliknąć tutaj i wysłać wypełniony formularz. Do poprawy zgłosić można między innymi nieaktualne daty, opisy oraz okładki.
Komentarze