wtorek, 19 października

Oznaczenie treści
 

Marcin Janek Extradition Quintet - Movin' On

(2021)
Blues/Jazz

Obserwuj premierę
Ocena:


Marcin Janek Extradition Quintet - Movin' On

Data premiery

piątek
16.07.2021
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Blues/Jazz
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wytwórnia:
Odnośniki:
[dodaj]

Marcin Janek Extradition Quintet to zespół, który dał się już poznać publiczności jazzowej od najlepszej strony. Jako laureat festiwalu Jazz nad Odrą czy Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni, chwycił wiatr w żagle i nagrał pierwszą płytę, zatytułowaną "Movin' on". To amerykańskie hasło mówiące o tym, by nie marnować czasu, zostawić to, co było za plecami i ruszać przed siebie, idealnie koresponduje z niczym niepowstrzymaną energią grupy.
Za kompozycje znajdujące się na albumie odpowiada lider zespołu – Marcin Janek. W jego twórczości i sposobie grania słychać zafascynowanie duchowością i wolnością, czyli tym, co jest tak dla jazzu ważne, a współcześnie często porzucane na rzecz logiki i zamkniętych form. Nie znaczy to jednak, że płyta jest pełna chaosu – tytuły poszczególnych utworów naprowadzą słuchacza na historie, o których zespół toczy swoją muzyczną narrację. Ta zaś brzmi nietuzinkowo za sprawą niezwykle ciekawych muzyków młodego pokolenia, którzy tworzą Extradition Quintet. W sekcji rytmicznej usłyszeć można Maksa Krefta, Pawła Urowskiego i Dominika Kisiela, zaś sekcję melodyczną tworzą Piotr Szlempo i - lider - Marcin Janek. Te pięć osobowości tworzy razem niezwykłą muzykę – dynamiczną, charyzmatyczną, czasem liryczną, często bardzo energetyczną. Muzykę, do której chce się wracać. W tytułowym utworze do kwintetu dołącza czołowy polski saksofonista Wojciech Staroniewicz, co potęguje dawkę niezwykłych doznań.
Piękny obraz na płytę namalowała Izabela Gabryszak, a za cover design odpowiedzialny jest Adam Dereszkiewicz. (Wydawca)
Muzycy:
Marcin Janek – soprano & tenor saxophones, flute
Piotr Szlempo – trumpet / flugerhorn
Dominik Kisiel – piano
Paweł Urowski – bass
Lista utworów:
1. Ayat (7:44)
2. Moovin' on (6:55)
3. One Day (7:06)
4. New solution (7:35)
5. Digger (9:18)
6. Asia (7:33)
7. Mujrimun (11:12)Tworzenie nowej recenzji


Ocena:

Zalety:
Wady:

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Marcin Janek Extradition Quintet - Movin' On? Kiedy wychodzi Marcin Janek Extradition Quintet - Movin' On?
Data wydania płyty zaplanowana została na 16.07.2021. Nowa płyta Marcin Janek Extradition Quintet z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz listę utworów (tracklista), newsy i nadchodzące single, promujące nowe dzieło artysty. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa płyta Marcin Janek Extradition Quintet - Movin' On data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 16 lipca 2021, piątek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie