sobota, 23 września

Oznaczenie treści
 

Małgorzata Urszula Laska - Miód w deszczu

(2021)
Romanse

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Małgorzata Urszula Laska - Miód w deszczu

Data premiery

piątek
06.08.2021
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Romanse
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Odnośniki:
[dodaj]

Małgorzata Urszula Laska poprzez swoją powieść Miód w deszczu zabiera nas w region Kurpiowszczyzny i Mazur lat 50/60. W niemal baśniowej opowieści ujęte zostały bolesne aspekty naszej historii, ale czy nie za poruszanie trudnych tematów jeszcze bardziej kochamy książki? Miód w deszczu z całą pewnością jest propozycją wartą rozważenia!
www.zaczytanyksiazkoholik.pl/
Tam, gdzie są ludzie, tam są uczucia, a miłość jest tym najpiękniejszym. Powieściowa sielska wieś daje możliwość odnalezienia własnego kawałka świata osobom o różnych korzeniach. Są tu rdzenni mieszkańcy Mazur, ludność napływowa, zwłaszcza z sąsiednich Kurpi, ale również z innych rejonów kraju, nawet z Warszawy. Powojenna rzeczywistość nie jest łatwa, życie rodzinne miesza się tu z historią. Ślady po okupacji i przemarszach wojsk, ukrywanie partyzantów, los żołnierzy wyklętych w PRL-owskiej rzeczywistości - te i inne tematy nie są obce mieszkańcom. Sąsiedzi są pomocni, ale bywa, że wolą nie widzieć za wiele, zwłaszcza gdy chodzi o przemoc domową. Czy miłość Gretel i Juliana przetrwa, pomimo ciężkich warunków w jakich przyszło im żyć? Dla kogo zadrży serce starego Mazura? Kto obroni Antosię przed mężem tyranem? Miód w deszczu to powieść poruszająca najczulsze struny we wrażliwych sercach, ale też niosąca wiedzę o tamtych czasach.
Agnieszka Kazała, autorka książek dla dzieci i dorosłych, ilustratorka
Na przykładzie sąsiadów zamieszkujących wieś w okolicach Szczytna – charyzmatycznego Mazura z tęskniącą za mężem córką i rezolutną wnuczką, despotycznego Leona i jego zahukanej żony, zakochanego Juliana oraz energicznej, spontanicznej, pogodnej Rózi, wdowy z dziećmi która nie daje sobie w przysłowiową kaszę dmuchać – przedstawione jest pogranicze mazursko-kurpiowskie w latach powojennych, temat dość trudny i budzący kontrowersje. Autorka starała się przedstawić społeczność wiejską i ich wzajemne relacje. Przemyciła też sporo wątków historycznych, wplotła w dialogi gwarę kurpiowską, nie zabrakło także mazurskiej. Chociaż opowieść jest fikcją literacką, to wiele zdarzeń jest autentycznych, zaś wątek miłosny jest ponadczasowy i porywa wrażliwe serca.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy książka Miód w deszczu ma ukazać się?

Książka ma ukazać się 6 sierpnia 2021 (data premiery w Polsce). Żeby wyświetlić datę z innego regionu należy kliknąć w odpowiednią flagę. W ustawieniach konta można zmienić domyślnie wyświetlany region dla premier z różnych kategorii.

Chcę dostawać nowe komunikaty o zmianach dotyczących książki. W jaki sposób tego dokonać?

Aby otrzymywać najświeższe raporty o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Na podany adres e-mail zostaną wysłane powiadomienia o zmianach. Informacje o zmianach pojawią się również na stronie "Aktualności".

Chcę napisać o książce innym osobom. Jak tego dokonać?

O książce można wspomnieć innym osobom poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te znajdują się na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Za ile zamówię książkę?

Cenę książki Miód w deszczu sprawdzisz na Ceneo lub Skąpiec.

Chcę zamówić książkę Miód w deszczu. Gdzie mogę zakupić ten produkt?

Książkę można zakupić tutaj. Więcej można znaleźć w zakładce "Gdzie kupić?" znajdującej się z prawej strony.

W którym miejscu mogę przeglądać najnowsze informacje dotyczące książki?

W celu przeglądnięcia nowych wieści należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.

Jak można zaproponować notę dla tego tytułu?

Żeby ocenić książkę należy wskazać odpowiednią wartość od 1 do 5, a następnie potwierdzić wybór kliknięciem. Opcja ta dostępna jest jedynie dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

Jak wyliczana jest ocena?

Premiera książki Miód w deszczu nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który pisarz pisze tę książkę?

Małgorzata Urszula Laska to osoba odpowiedzialna za napisanie książki. Aby zobaczyć listę książek napisanych przez tego autora kliknij w jego nazwisko w polu "Informacje" lub kliknij utaj.

Które wydawnictwo planuje wydać tę książkę?

Wydawcą jest firma Literackie Białe Pióro. Lista innych książek tego wydawcy dostępna jest utaj.

Spostrzegłem na tej stronie niedobre dane. W jaki sposób można je skorygować?

Korektę można zgłosić klikając tutaj. Zgłosić można niepoprawne daty wydania, opisy, zwiastuny oraz obrazki.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Małgorzata Urszula Laska - Miód w deszczu? Kiedy wychodzi Małgorzata Urszula Laska - Miód w deszczu?
Data wydania książki zaplanowana została na 06.08.2021. Nowa książka Małgorzata Urszula Laska z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Małgorzata Urszula Laska - Miód w deszczu data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 6 sierpnia 2021, piątek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie