środa, 23 sierpnia

Oznaczenie treści
 

Makaruk - Erotyki ludowe

(2012)
Blues/Jazz

Obserwuj premierę
Poleć znajomemu
Oceń:

Oceń:


Makaruk - Erotyki ludowe

Data premiery

sobota
06.10.2012
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Blues/Jazz
Arysta:
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]

Odnośniki:

Płyta Erotyki Ludowe to produkcja muzyczna, która łączy oryginalną polską muzykę ludową z nowoczesną aranżacją i kompozycją.

Ludowe teksty nie są centralnym wyróżnikiem produkcji, a jedynie punktem wyjścia do współczesnych interpretacji, wkomponowanych w ciekawe linie melodyczne i przemyślane aranżacje jazzowe, orkiestrowe czy związane z muzyką rozrywkową i klubową.

Udział w nagraniach wzięli Michał Urbaniak, Tymon Tymański, Gendos, Włodzimierz 'Kinior' Kiniorski i Antoni Gralak. Artyści wystąpili jako soliści w przygotowanych specjalnie dla nich utworach.

Na płycie znajduje się 13 piosenek, a wśród nich: ballady, kołysanka, utwór żałobny, pastisz romantycznego duetu (Tymon Tymański i Zespół Śpiewaczy z Rudy Solskiej), a także utwory pełne zaskakującego humoru.

Tytuł albumu nawiązuje do szerokiej gamy tematów tekstów piosenek, obejmujących miłość cielesną, duchową, zauroczenie, rozstanie, zdradę czy inicjację seksualną.

Pierwsze udane koncerty Zespołu Śpiewaczego z Rudy Solskiej wraz z sekcją elektroniczną wyprodukowaną przez Makaruka, zyskały niezwykle entuzjastyczny odbiór i pozostawiły pośród słuchaczy niedosyt, który płyta spróbuje usatysfakcjonować.
Lista utworów:
1. Skoro przyjechali (feat. Michał Urbaniak, skrzypce, saksofon)
2. Boże Ty mój Boże
3. Siano (feat. Tymon Tymański)
4. Dunaju, Dunaju (feat. Michał Urbaniak, skrzypce, saksofon)
5. Baraneczek
6. Jasio konie poił
7. Na cmentarzu (feat. Gendos)
8. Czyście radzi (feat. Gendos)
9. Kołysanka (Lu lu dziecię)
10. Zimna rosa (feat. Antoni Gralak)
11. Przyjechał do niej (feat. Włodzimierz 'Kinior' Kiniorski)
12. Zezula
13. Szedłem sobie dróżyneczkoGaleria (1)


Komentarze (1)

Zdjęcie
~cyt. L.Badula
2012-10-15 15:22

Janek ma ochotę na małe co nieco. Jego wybrance towarzyszy jednak koleżanka- przyzwoitka. Trzeba będzie ją więc znieczulić piwkiem. Historia frywolna, ale przy pięciominutowym rozbiegu urasta do wymiarów epickiej opowieści. Nie jedynej na albumie "Erotyki ludowe". Płycie, którą Dariusz Makaruk zrywa z przaśnym obrazem rodzimego folkloru.

Okładka płyty/Karrot Kommando Pochodzący z Kielc Makaruk działa na różnych muzycznie frontach. Jako instrumentalista gra m.in. z Urszulą Dudziak, Grażyną Auguścik, Michałem Urbaniakiem czy Tymonem Tymańskim. Jako kompozytor - tworzy ścieżki dźwiękowe do spektakli i dzieł kina niemego. "Erotyki ludowe" to przełom w jego solowej karierze. Naznaczony sporym ryzykiem artystycznym. Muzyk, który działał dotąd na pograniczu ambitnego jazzu i nowych brzmień, sięga przecież po materiał skierowany do szerokiej publiczności.

 

Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Makaruk - Erotyki ludowe? Kiedy wychodzi Makaruk - Erotyki ludowe?
Data wydania płyty zaplanowana została na 06.10.2012. Nowa płyta Makaruk z 2012 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz listę utworów (tracklista), newsy i nadchodzące single, promujące nowe dzieło artysty. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2012 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa płyta Makaruk - Erotyki ludowe data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 6 października 2012, sobota
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie