czwartek, 16 września

Oznaczenie treści
 

Magdalena Bukowiec - Rewolucja

(2021)
Inne

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Magdalena Bukowiec - Rewolucja

Data premiery

czwartek
15.07.2021
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Inne
Ranking:
1444   3101

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Tomik poezji "Rewolucja" z jednej strony jest okazją do rozmowy o depresji, a z drugiej narzędziem, które pozwala na dialog wewnętrzny. Publikacja powstała dzięki wsparciu Fundacji Moc Kobiet w ramach programu Widzialne. Dochód wydawnictwa ze sprzedaży tomiku zostanie przeznaczony na kontynuację programu.
"Rewolucja" porusza problem wyobcowania, poczucia braku zrozumienia, upadku wartości, jest obrazem depresji i wychodzenia z niej. Zwraca uwagę na samotność osób bardziej wrażliwych. Pokazuje drogę poszukiwania własnego miejsca na ziemi. Obrazuje też, jak ważne może okazać się wsparcie ze strony otoczenia. Inność może stać się siłą, wystarczy spojrzeć z odpowiedniej perspektywy. To także swoisty poradnik dla każdego człowieka, mający pokazać, że każdy zasługuje na szacunek i szansę bycia sobą.
Komentarz eksperta:
Zbiór poezji opatrzono wprowadzeniem psychiatry, profesora Marka Krzystanka, kierownika Kliniki Rehabilitacji Psychiatrycznej Katedry Psychiatrii i Psychoterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Profesor Krzystanek wskazuje w nim między innymi, że "Życie jest metafizycznym dramatem, który zmiękcza rutyna, schematy poznawcze i przyzwyczajenia. (... ) Nasilenie zaburzeń psychicznych odzwierciedla, na ile nasze wyobrażone ja nie pokrywa się z ja autentycznym. (... ) Wiemy, że w obrazie świata przeżywanym w depresji jest mniej zafałszowań poznawczych niż u tzw. zdrowego człowieka. Chcesz podejrzeć taki prawdziwy, nagi świat przeżyć – przeczytaj wiersze, które stworzyła osoba doświadczająca tu i teraz dramatu egzystencjalnego człowieka współczesnego. "

Fragment recenzji:
"Rewolucja to ciekawy i cenny projekt. Właśnie takie książki są wielką nadzieją dla ludzi. " – Magdalena Leszner-Skrzecz, malarka, pisarka, założycielka portalu France&Style

"Książka jest zapisem przeżyć autorki związanych z depresją oraz drogą, którą przeszła w chorobie. Bo depresja to choroba, chociaż nadal słychać krzywdzące głosy, które twierdzą inaczej...
Autorka nie posługuje się zawiłymi metaforami, jej język przesiąknięty jest wrażliwością i emocjami. Poetka odsłania przed nami swoją bezbronną stronę, pokazuje to, co trudne i bolesne. Nie sposób tego nie docenić. Myślę, że nie każdy miałby tyle sił i odwagi. "Rewolucja" to zbiór może nieidealny, ale zdecydowanie autentyczny i emocjonalny. A tego właśnie poszukuję w poezji. Pozwolił mi pełniej spojrzeć na problem depresji. Całość jest przemyślana i dojrzała. " Marta Kwiatkowska-Budnik, psycholog, założycielka profilu Czytunia
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy ma być wydana książka Rewolucja?

Książka Rewolucja pojawi się 15 lipca 2021 (data wydania w Polsce). Należy kliknąć w odpowiednie flagi, żeby sprawdzić daty z innego regionu. Domyślnie wyświetlany region może zostać zmieniony w ustawieniach konta.

Chcę otrzymywać świeże informacje o zmianach dotyczących książki. Jak tego dokonać?

Aby śledzić najświeższe raporty o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Zmiany można zobaczyć na stronie "Aktualności" lub otrzymać powiadomienie we wiadomości e-mail.

Czy istnieje możliwość zasugerowania książki innym osobom?

Premierę można zasugerować innym osobom poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te znajdują się na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Za ile zakupię książkę?

Aby sprawdzić ile kosztuje książka Rewolucja kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

Chcę kupić książkę Rewolucja. Gdzie można kupić ten produkt?

Książka Rewolucja jest do zamówienia tutaj. Sklepy sprzedające ten produkt znajdują się po prawej stronie.

W którym miejscu mogę obejrzeć świeże raporty odnośnie książki?

W celu znalezienia najświeższych wiadomości należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.

Gdzie mogę ocenić ten produkt?

Aby to zrobić należy wskazać konkretną ocenę, a następnie zaakceptować wybór kliknięciem. Opcja ta dostępna jest jedynie dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

Jak kalkulowana jest nota książki?

Premiera książki Rewolucja nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który nowelista odpowiedzialny jest za tę książkę?

Magdalena Bukowiec jest autorem książki. W celu wyświetlenia listy książek tego autora przejdź do pola "Informacje" i kliknij w jego nazwisko albo kliknij utaj.

Która firma chce wydać tę książkę?

Wydawnictwo Moc Media dogląda wydania książki. Listę książek wydanych przez to wydawnictwo można znaleźć utaj.

Na stronie przedstawione są nieprecyzyjne informacje. Gdzie mogę to zgłosić?

Aby tego dokonać należy skorzystać z opcji "zgłoś poprawkę" znajdującej się nad polem "Informacje". Funkcja ta pozwala na zgłoszenie uaktualnienia informacji takich jak data wydania czy modyfikacja opisu, a także umożliwia dodanie nowych zwiastunów, trailerów, okładek lub plakatów.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Magdalena Bukowiec - Rewolucja? Kiedy wychodzi Magdalena Bukowiec - Rewolucja?
Data wydania książki zaplanowana została na 15.07.2021. Nowa książka Magdalena Bukowiec z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Magdalena Bukowiec - Rewolucja data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 15 lipca 2021, czwartek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie