czwartek, 2 grudnia

Oznaczenie treści
 

Magda Grabowska - Niezapomniane. Bohaterki Biblii. Pięcioksiąg

(2021)
Inne

Obserwuj premierę
Ocena:


Magda Grabowska - Niezapomniane. Bohaterki Biblii. Pięcioksiąg

Data premiery

środa
13.10.2021
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Inne
Ranking:
1663   3335

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Spotkania z bohaterkami Biblii to odkrywanie prawdy o własnej kobiecej tożsamości, wpisanej w nasze radości i smutki, wątpliwości i nadzieje, wady i zalety. Autorka z ogromną swadą prowadzi nas poprzez historie bohaterek poszczególnych ksiąg biblijnych, od Ewy przez Sarę, Hagar, córki Lota, Rebekę, Leę i Rachelę. Pojawiają się też te mniej znane: Dina, Tamar, Szifra i Pua, Jokebed, Miriam (prorokini) oraz Sefora. Przedstawia je nam jak przyjaciółki, wprowadzając nas w kontekst codziennych zmagań, z jakimi się mierzyły. Gdyby Biblia była pisana aż do dziś, na tej liście znalazłybyśmy się Ty i ja.
Dzięki historiom życia starotestamentalnych kobiet – zwyczajnych, a momentami nadzwyczajnych – możemy przeobrażać własne myślenie i działanie. Co więcej, uczymy się rozpoznawać Bożą obecność w każdym zdarzeniu codzienności. Pomagają nam w tym pytania zachęcające do refleksji umieszczone na końcu każdego rozdziału.
Erudycja Magdy Grabowskiej, znajomość realiów epok, w których owe kobiety żyły, szczegółów płynących z wiedzy kulturowej, etymologicznej i biblijnej, a także psychologicznej i społecznej pozwala nie tylko zrozumieć kobiety sprzed kilku tysięcy lat, ale także widzieć siebie z naszym "tu i teraz" w sytuacjach, które nie były obce tamtym kobietom. Przez to stają się one naszymi nauczycielkami i mentorkami.
Mira Jankowska – dr teologii, twórczyni Mistrzowskiej Akademii Miłości, autorka warsztatów rozwoju osobistego dla kobiet "NIEODGADNIONA, czyli jak rozwijać kobiecość".
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Tworzenie nowej recenzji


Ocena:

Zalety:
Wady:

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Magda Grabowska - Niezapomniane. Bohaterki Biblii. Pięcioksiąg? Kiedy wychodzi Magda Grabowska - Niezapomniane. Bohaterki Biblii. Pięcioksiąg?
Data wydania książki zaplanowana została na 13.10.2021. Nowa książka Magda Grabowska z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Magda Grabowska - Niezapomniane. Bohaterki Biblii. Pięcioksiąg data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 13 października 2021, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie