poniedziałek, 24 czerwca

Oznaczenie treści
 

M83 - Fantasy

(2023)
Elektro

Obserwuj premierę
Ocena:


M83 - Fantasy

Data premiery

piątek
17.03.2023
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Elektroniczna
Arysta:
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wytwórnia:
Odnośniki:
[dodaj]

W ciągu dwóch dekad Anthony Gonzalez pod szyldem M83 ugruntował swoją pozycję jako artysta, który wykracza poza zwykły eskapizm i tworzy pełnowymiarowe, nowe światy. Niezależnie od tego, czy chodzi o albumy studyjne, soundtracki lub kompozycje do sztuk teatralnych, Gonzalez perfekcyjnie potrafi opisać dźwiękami konkretne emocje, czas oraz miejsca. Nominowany do Grammy artysta wystąpił w charakterze głównej gwiazdy w słynnym Hollywood Bowl w Los Angeles, zachwycił publiczność na całym świecie i sprzedał ponad milion egzemplarzy albumu "Hurry Up, We're Dreaming" z 2011 roku.
Pierwszą zapowiedzią "Fantasy", czyli dziewiątego już albumu w karierze, jest utwór ‘Oceans Niagara'. Charakterystyczne syntezatory i gitary to dopiero początek zmysłowej rozkoszy, jaką jest "Fantasy". To nie tylko najbardziej osobiste do tej pory wydawnictwo M83, ale i alternatywny świat, w kórym można zatracić się uciekając od codzienności.
Kierunek i estetyka albumu od początku były jasne. Artysta wspomina: – Chciałem, żeby ten projekt był bardzo efektowny na żywo. Pomysł polegał na tym, aby powrócić z czymś bliższym energii "Before The Dawn Heals Us". Połączenie gitar i syntezatorów nie jest niczym nowym w mojej twórczości, ale tym razem zdaje się być jeszcze bardziej obecne – wyjaśnia. – Chciałem być bardziej obecny tekstowo i wokalnie, nawet jeśli na początku było to przytłaczające. Czułem, że jeśli uda mi się to osiągnąć, ta płyta będzie bardziej osobista niż poprzednie.
Dorobek Gonzalesa obejmuje wiele gatunków, od wypełnionego syntezatorami dream-popu ("Saturdays = Youth") po bujne pejzaże dźwiękowe ("Before The Dawn Heals Us"). Światową sławę przyniósł mu nominowany do Grammy, platynowy album "Hurry Up, We're Dreaming" (2011), z którego pochodzi przebój "Midnight City".
Jego kariera rozkwitła również w świecie filmu. Poza współpracą z bratem Yannem ("Nóż serce", "Spotkania po północy"), stworzył soundtrack do takich filmów, jak "Inny świat" Gillesa Marchanda z 2011 roku czy "Niepamięć" Josepha Kosinskiego z Tomem Cruisem.
Lista utworów:
1. Water Deep
2. Oceans Niagara
3. Amnesia
4. Us And The Rest
5. Earth To Sea
6. Radar, Far, Gone
7. Deceiver
8. Fantasy
9. Laura
10. Sunny Boy
11. Kool Nuit
12. Sunny Boy Part 2
13. Dismemberment BureauTworzenie nowej recenzji


Ocena:

Zalety:
Wady:

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera M83 - Fantasy? Kiedy wychodzi M83 - Fantasy?
Data wydania płyty zaplanowana została na 17.03.2023. Nowa płyta M83 z 2023 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz listę utworów (tracklista), newsy i nadchodzące single, promujące nowe dzieło artysty. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2023 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa płyta M83 - Fantasy data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 17 marca 2023, piątek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie