
Lise de la Salle, Christian-Pierre La Marca - Paris-Moscou(2018) | Klasyka |


Sony Classical zaprasza do wysłuchania kolejnego albumu jednego z najbardziej utalentowanych francuskich wiolonczelistów młodego pokolenia. Christian – Pierre La Marca jest artystą, który mimo dość młodego wieku ma w dorobku ogromną ilość znaczących koncertów i nagrań. Występuje w największych salach koncertowych: Paryż (Louvre, Orsay, Salle Pleyel, Théâtre des Champs-Elysées, Châtelet), Londyn (Southbank Center), Bruksela (Bozar, Flagey), Wiedeń (Musikverein, Konzerthaus), Amsterdam (Concertgebouw), Berlin (Philharmonie), Hamburg (Laeizshalle), Frankfurt (Alte Oper), Schwarzenberg (Kaufmann Hall), Genewa (Victoria Hall), Monaco (Opéra Garnier), Wenecja (La Fenice), Sankt- Petersburg (Mariinsky Concert Hall), Moskwa (Conservatory), Nowy Jork (92nd), Delhi (Imperial), Osaka (Izumi Hall), Tokio (Oiji Hall), Melbourne (Arts Center).
Tym razem uwaga artystów skierowana została w kierunku dzieł kompozytorów francuskich i rosyjskich z uwagi na obopólną fascynacją obu narodów sobą nawzajem.
Lista utworów:
Gabriel Fauré (1845-1924)
1. Pavane, op. 50
2. Elégie pour violoncelle et piano, op. 24
Camille Saint-Saëns (1835-1921)
3. Mon cśur s'ouvre ŕ ta voix
Gabriel Fauré
4. Sicilienne pour violoncelle et piano, op. 78
5. Berceuse, op. 16
6. Papillon, op. 77
Jules Massenet (1942-1912)
7. Pourquoi me réveiller
Igor Stravinsky (1982-1971)
8. Russian Song
Sergueď Rachmaninov (1873-1943)
9. I - Largo, Allegro moderato
10. II - Allegro scherzando
11. III - Andante
12. IV - Allegro mosso
Sergueď Prokofiev (1891-1953)
13. L'Amour des trois oranges, op. 33 - Marche
Nicolaď Rimski-Korsakov (1844-1908)
14. Le Conte du Tsar Saltan, op. 57 – Le vol du bourdon

Płyta pojawi się 6 kwietnia 2018 (premiera w Polsce).
Aby śledzić raporty o płycie skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Wszystkie zmiany zostaną opublikowane na stronie "Aktualności", a powiadomienie będzie wysłane we wiadomości e-mail.
Premierę można zarekomendować poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.
Cena płyty jest do zobaczenia tutaj: Skąpiec lub Ceneo.
Płytę Paris-Moscou można zamówić tutaj. W zakładce "Gdzie kupić?" prezentowana jest lista sprzedawców oferujących ten produkt.
Najnowsze materiały można przeglądnąć w zakładce "Newsy" znajdującej się w kolumnie po prawej stronie.
Aby to zrobić należy nadać właściwą ocenę w skali od 1 do 5, a następnie zapieczętować wybór kliknięciem. Tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu mogą oddać swój głos.
Premiera płyty Paris-Moscou nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.
Lise de la Salle, Christian-Pierre La Marca to osoba odpowiedzialna za napisanie muzyki do płyty. Żeby sprawdzić listę płyt tego twórcy należy udać się do pola "Informacje" i kliknąć w jego nazwę lub kliknąć utaj.
Płyta została wydana przez firmę Sony. Listę płyt z muzyką wydanych przez tę firmę można znaleźć utaj.
Aby tego dokonać należy wypełnić formularz "zgłoś poprawkę", do którego odnośnik znajduje się nad polem "Informacje". Poprawiać można nieprecyzyjne daty oraz opisy, a także wnosić o dodanie okładek, odnośników i zwiastunów.
6 kwietnia 2018, piątek
Komentarze