poniedziałek, 29 listopada

Oznaczenie treści
 

Lidia Pańków, Julia Pańków - Kreatorki. Kobiety, które zmieniły polski styl życia

(2018)
Biografie

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Lidia Pańków, Julia Pańków - Kreatorki. Kobiety, które zmieniły polski styl życia

Data premiery

środa
28.11.2018
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Biografie
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Odnośniki:
[dodaj]

Projektantki, fotografki, ilustratorki, architektki, graficzki, scenografki, ikony i rewolucjonistki polskiego designu. Kobiety twórcze, niezależne, nowoczesne, które kształtowały polski styl życia i nowy wizerunek kobiety. Aby przebić się w zdominowanych przez mężczyzn latach dwudziestolecia międzywojennego i w niesprzyjającym sztuce PRL-u musiały być charyzmatyczne i wyjątkowo zdolne. Książka autorstwa Julii Pańków i Lidii Pańków to nie tylko zbiór dziesięciu portretów bohaterek, ale także wnikliwy wgląd w ich twórczość i mikroświaty, w których działały.
Kim byłaJanina Ipohorskawspółzałożycielka i redaktorka kultowego "Przekroju" i dlaczego kryła się pod męskim pseudonimem? JakJadwidze Grabowskiej, zwanej ‘nadwiślańską Coco Channel', udało się wprowadzić na polskie ulice paryski szyk i elegancję? Czym zasłużyła sobieWanda Telakowska, o której wiersze pisali Miłosz, Tuwim czy Słonimski, na przydomek ‘Joanny a'Arc polskiego wzornictwa'? Jak sławna fotografka dwudziestolecia międzywojennegoZofia Chomętowskastała się prekursorką "zdjęć lifestylowych"? Jaki wpływ na rozwój polskiej architektury miałaBarbaraBrukalska– pierwsza kobieta profesor na Politechnice Warszawskiej ? Jak to się stało, że wybitna wojenna fotoreporterkaJulia Pirottesportretowała Pabla Picasso i Edith Piaff? Dlaczego to właśnieXymenę Zaniewskąokrzyknięto twórczynią polskiej szkoły scenografii, aZofię Szydłowskąkrólową polskiej sztuki ludowej? Kim byłaDanuta Konwicka, pochodząca z niezwykle artystycznej rodziny Leniców? W czym wyspecjalizowała sięTeresa Kruszewska, rewolucjonistka polskiego designu?
Dopełnieniem tekstów są zdjęcia archiwalne.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy dostępna będzie książka Kreatorki. Kobiety, które zmieniły polski styl życia?

Książka Kreatorki. Kobiety, które zmieniły polski styl życia ukaże się 28 listopada 2018 (data premiery w Polsce). Aby sprawdzić inne daty należy kliknąć w odpowiednią flagę. Domyślny region można zmienić w w ustawieniach konta.

W jaki sposób można śledzić najświeższe wieści o premierze książki?

Aby śledzić aktualne komunikaty o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. O zmianach poinformujemy wysyłając wiadomość na podany adres e-mail, a także opublikujemy je na stronie "Aktualności".

Chcę napisać o książce innym osobom. Jak tego dokonać?

O książce można wspomnieć innym osobom poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te znajdują się na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

W jakiej cenie można zamówić książkę?

Aby dowiedzieć się ile należy wydać na książkę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

Chcę kupić książkę Kreatorki. Kobiety, które zmieniły polski styl życia. W którym sklepie mogę zamówić ten produkt?

Książka jest do zakupu tutaj. W zakładce "Gdzie kupić?" znajdują się wszystkie sklepy, w których można znaleźć ten produkt.

W którym miejscu mogę przeglądnąć świeże wieści odnośnie książki?

W celu zobaczenia najświeższych informacji należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.

Czy mogę przypisać ocenę dla tej książki?

W tym celu trzeba założyć konto w serwisie lub zalogować się na już istniejące. Następnie w polu "Oceń" trzeba wskazać wartość i zatwierdzić ją kliknięciem.

W jaki sposób podliczono ocenę książki?

Premiera książki Kreatorki. Kobiety, które zmieniły polski styl życia nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który autor napisał tę książkę?

Lidia Pańków, Julia Pańków to osoba odpowiedzialna za stworzenie książki. Aby zobaczyć listę książek napisanych przez tego autora kliknij w jego nazwisko w polu "Informacje" lub kliknij utaj.

Kto wydaje tę książkę?

Wydawnictwo Wydawnictwo MUZA S.A. czuwa nad wydaniem książki. Kliknięcie utaj spowoduje wyświetlenie listy innych książek od tego wydawcy. Z funkcji tej można również skorzystać udając się do pola "Informacje" i klikając w nazwę wydawnictwa.

Na stronie prezentowane są niewłaściwe dane. Gdzie mogę zgłosić poprawkę?

Korektę można zgłosić korzystając z opcji "zgłoś poprawkę" znajdującej się nad polem "Informacje". Zgłaszać można błędne daty premiery, opisy, okładki lub plakaty oraz zwiastuny.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Lidia Pańków, Julia Pańków - Kreatorki. Kobiety, które zmieniły polski styl życia? Kiedy wychodzi Lidia Pańków, Julia Pańków - Kreatorki. Kobiety, które zmieniły polski styl życia?
Data wydania książki zaplanowana została na 28.11.2018. Nowa książka Lidia Pańków, Julia Pańków z 2018 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2018 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Lidia Pańków, Julia Pańków - Kreatorki. Kobiety, które zmieniły polski styl życia data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 28 listopada 2018, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie