piątek, 28 stycznia

Oznaczenie treści
 

Leon Silver - Wrócę do ciebie po wojnie. Prawdziwa historia żołnierza Armii Andersa

(2021)
Powieść

Obserwuj premierę
Ocena:


Leon Silver - Wrócę do ciebie po wojnie. Prawdziwa historia żołnierza Armii Andersa

Data premiery

środa
17.11.2021
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Powieść
Ranking:
706   1297

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Mieszkający w okolicy Lwowa Tolek Klings, polski żołnierz żydowskiego pochodzenia, zostaje wcielony do armii we wrześniu 1939 roku. W domu zostają ukochana żona Klara i maleńki syn Juliusz. Po klęsce wrześniowej Tolek decyduje się na brawurową ucieczkę z węgierskiego obozu. Dzięki wyróżniającej go umiejętności bezwzrokowego pisania na maszynie unika śmierci i znajduje pracę w administracji wojskowej. Jest znany w armii pod przydomkiem Cudownie Maszynopiszący.
Kiedy trafia do Brygady Strzelców Karpackich, przechodzi cały szlak bojowy, walcząc w Egipcie, Tobruku i we Włoszech. W armii panuje antysemityzm. Tolek jest dręczony, a współtowarzysze broni nieustannie go szkalują. Mężczyzna dostaje uszkodzony telegram od Klary kończący się słowami "... kłopoty". Teraz tylko determinacja, aby wrócić do domu, trzyma go przy życiu.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Tworzenie nowej recenzji


Ocena:

Zalety:
Wady:

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Leon Silver - Wrócę do ciebie po wojnie. Prawdziwa historia żołnierza Armii Andersa? Kiedy wychodzi Leon Silver - Wrócę do ciebie po wojnie. Prawdziwa historia żołnierza Armii Andersa?
Data wydania książki zaplanowana została na 17.11.2021. Nowa książka Leon Silver z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Leon Silver - Wrócę do ciebie po wojnie. Prawdziwa historia żołnierza Armii Andersa data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 17 listopada 2021, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie