poniedziałek, 25 września

Oznaczenie treści
 

Leila Marouane - Życie seksualne muzułmanina w Paryżu

(2012)
Powieść

Obserwuj premierę
Poleć znajomemu
Oceń:

Oceń:


Leila Marouane - Życie seksualne muzułmanina w Paryżu

Data premiery

piątek
27.01.2012
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Powieść
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

"Napisana z ciepłą ironią powieść Lëili Marouane to książka o tym, jak bardzo skomplikowane jest życie muzułmanina w Paryżu, szczególnie gdy do wieku 40 lat zachował czystość, ma dominującą matkę i wielką chęć stania się prawdziwym Europejczykiem. Autorka w intrygujący sposób przedstawia historie migrantów, nieudaną integrację ze społeczeństwem, zderzenie kultur i religii. Bohaterem powieści jest człowiek sukcesu, jeden z tych, którym ""się udało"", przynajmniej z ekonomicznego punktu widzenia. Mohamed, z pochodzenia Algierczyk, dobrze sytuowany przedstawiciel paryskiej finansjery, próbuje na wszystkie możliwe sposoby wyjść z roli pobożnego muzułmanina (w oczach brata), idealnego syna (w oczach matki) i niewidzialnego mężczyzny (w oczach francuskich białych kobiet). Autorka opisuje życie młodych i bogatych muzułmanów tkwiących na pograniczu dwóch kultur, dążących do emancypacji. Życie seksualne muzułmanina w Paryżu to powieść o trudach konstruowania własnej tożsamości.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Leila Marouane - Życie seksualne muzułmanina w Paryżu? Kiedy wychodzi Leila Marouane - Życie seksualne muzułmanina w Paryżu?
Data wydania książki zaplanowana została na 27.01.2012. Nowa książka Leila Marouane z 2012 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2012 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Leila Marouane - Życie seksualne muzułmanina w Paryżu data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 27 stycznia 2012, piątek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie