sobota, 4 lutego

Oznaczenie treści
 

Kwartet Śląski - Knapik: Utwory kameralne

(2023)
Klasyka

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Kwartet Śląski - Knapik: Utwory kameralne

Data premiery

piątek
17.02.2023
13 dni
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Klasyka
Ranking:
1141   3508

Tagi:
[dodaj]
Wytwórnia:
Odnośniki:
[dodaj]

Dwa kwartety smyczkowe (1980, 2019), a także Trio na skrzypce, klarnet i fortepian (2003), to utwory szczególnie ważne w kameralnym rozdziale twórczości Eugeniusza Knapika, kompozytora dziś zapewne bardziej znanego z monumentalnych dzieł wokalno-instrumentalnych – scenicznych i niescenicznych. (... )
Co istotne, powstanie prezentowanych w nagraniu utworów dzielą znaczne interwały czasowe, wypełnione właśnie pracą nad wspomnianymi wielkimi formami wokalno-instrumentalnymi. Pomiędzy pierwszym Kwartetem a Triem upłyną dwadzieścia trzy lata (... ). Trio i II Kwartet dzieli szesnaście lat (... )
Wspomniane interwały czasowe sprawiają, iż język muzyczny i stylistyka obu kwartetów oraz Tria są znacząco odmienne, niezmienny pozostaje jednak ich ciężar gatunkowy, który dla muzyki instrumentalnej Knapika ma znaczenie fundamentalne (kompozytor mówi też o istocie lub idei gatunku). Znamienna będzie wypowiedź Knapika: "Dla mnie kwartet, concerto grosso czy sonata – to idea, nie schemat czy struktura. Pisząc taki utwór, nie mogłem nawiązywać do żadnych kanonów. Mam jednak pewną wizję kwartetu, sonaty – jako tych wielkich budowli. Podobnie, jak mam wizję katedry. Tę wizję tworzyły setki lat historii". Kiedyś istotę gatunku kwartetowego wspaniale ujął choćby Johann Wolfgang Goethe, mówiąc o "rozumnej rozmowie czterech osób"...
Stanisław Kosz
Lista utworów:
Eugeniusz Knapik
I Kwartet smyczkowy (1980) (22:01)
1. Lento misterioso – Con grande tensione (11:26)
2. Largo – Lento tranquillo (10:33)
3. Trio na skrzypce, klarnet i fortepian (2003) (29:05)
4. II Kwartet smyczkowy (2019) (24:08)
czas całkowity: (75:21)Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy zadebiutuje płyta Knapik: Utwory kameralne?

Płyty tej będzie można słuchać 17 lutego 2023 (premiera w Polsce). Wyświetlaną datę można zmienić kliknąć w odpowiednią flagę. Domyślny region można zmienić w w ustawieniach konta.

W jaki sposób można obserwować aktualne raporty o premierze płyty?

Aby otrzymywać komunikaty o płycie skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Na stronie "Aktualności" zostaną opublikowane zmiany, które zaszły w obserwowanych premierach, a powiadomienie zostanie wysłane we wiadomości e-mail.

Czy jest możliwość polecenia płyty innym osobom?

Tytuł zarekomendować można poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te dostępne są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej sekcji strony.

W jakiej cenie mogę dostać płytę?

Cenę płyty Knapik: Utwory kameralne można poznać na Ceneo lub Skąpiec.

Chcę kupić płytę Knapik: Utwory kameralne. W którym sklepie jest dostępny do znalezienia ten produkt?

Płyta jest do kupienia tutaj. Lista wszystkich sklepów oferujących ten produkt znajduje się po prawej stronie.

Gdzie mogę przeglądnąć świeże wieści odnośnie płyty Knapik: Utwory kameralne?

Aby zobaczyć świeże materiały należy skorzystać z zakładki "Newsy", która znajduje się w kolumnie z prawej strony.

Chcę ocenić ten tytuł. Gdzie mogę to zrobić?

W tym celu trzeba założyć nowe konto w serwisie lub zalogować się na już istniejące. Następnie w polu "Oceń" trzeba wybrać należytą wartość w pięciopunktowej skali i zaznaczyć ją kliknięciem.

W jaki sposób zliczona została ocena?

Premiera płyty Knapik: Utwory kameralne nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który zespół nagrał płytę Knapik: Utwory kameralne?

Kwartet Śląski jest autorem płyty Knapik: Utwory kameralne. Lista płyt wyprodukowanych przez tego artystę znajduje się utaj.

Który wydawca wyda tę płytę?

Wytwórnia Universal zajmuje się wydaniem płyty. Inne płyty wydane przez tego wydawcę można znaleźć utaj albo klikając w jego nazwę znajdującą się w zakładce "Informacje".

Zauważyłem na waszej stronie nieprawdziwe dane. W jaki sposób można je skorygować?

Aby to zrobić należy wypełnić formularz "zgłoś poprawkę", do którego odnośnik umieszczony jest nad polem "Informacje". W ramach tej funkcji można zgłosić między innymi aktualizację daty, dodać lub zmienić opis, zamieścić zwiastun oraz trailer, czy też przesłać nową okładkę lub plakat.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Kwartet Śląski - Knapik: Utwory kameralne? Kiedy wychodzi Kwartet Śląski - Knapik: Utwory kameralne?
Data wydania płyty zaplanowana została na 17.02.2023. Nowa płyta Kwartet Śląski z 2023 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz listę utworów (tracklista), newsy i nadchodzące single, promujące nowe dzieło artysty. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2023 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa płyta Kwartet Śląski - Knapik: Utwory kameralne data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 17 lutego 2023, piątek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie