niedziela, 20 sierpnia

Oznaczenie treści
 

Krzysztof Szujecki - Życie sportowe w Drugiej Rzeczypospolitej

(2012)
Historia

Obserwuj premierę
Poleć znajomemu
Oceń:

Oceń:


Krzysztof Szujecki - Życie sportowe w Drugiej Rzeczypospolitej

Data premiery

czwartek
14.06.2012
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Historia
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Książka przedstawia dzieje polskiego ruchu sportowego w okresie międzywojennym, podkreślając znaczącą rolę środowisk intelektualnych i artystycznych w jego rozwoju. Część główną opracowania poprzedzono rozdziałem dotyczącym wydarzeń sprzed 1918 roku, kiedy w oparciu o istniejące pod zaborami pierwsze zrzeszenia i kluby stworzono podwaliny pod organizację sportu w niepodległej Polsce. Głównym celem publikacji jest odtworzenie udziału polskich zawodniczek i zawodników w międzynarodowej rywalizacji sportowej w latach 1918-1939, z możliwie dokładnym ukazaniem dramaturgii zawodów oraz klimatu tamtych lat, a także rozwoju i przemian w strukturach organizacyjnych polskiego sportu. Do wielkich osiągnięć przed wybuchem II wojny światowej zaliczają się przede wszystkim: liczne medalowe sukcesy wioślarzy i bokserów w mistrzostwach Europy, czyniące z Polski jedną z europejskich potęg w tych dyscyplinach w latach 30. XX wieku; pionierska rola Polaków w rozwoju sportu łuczniczego; zaskakujące mecze naszej reprezentacji piłkarskiej (w tym legendarny pojedynek z Brazylią w mistrzostwach świata); medale mistrzostw Europy reprezentacji Polski w hokeju na lodzie (do dziś jedyne w tej dyscyplinie!); sesja Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie; wspaniała gra Jadwigi Jędrzejowskiej w finale Wimbledonu; wicemistrzostwo świata Stanisława Marusarza w skokach narciarskich i wiele innych. Książka powstała na podstawie opracowań historycznych oraz sprawozdań dziennikarskich z prasy dwudziestolecia międzywojennego (krajowej i zagranicznej). Przytoczone zostały również opinie naocznych świadków, ekspertów, działaczy oraz relacje samych zawodników, którzy po upływie wielu lat udzielali wywiadów lub spisywali swoje wspomnienia.W uzupełnieniach do książki załączono tabele, prezentujące m.in. wszystkich polskich medalistów oraz zdobywców miejsc punktowanych w igrzyskach olimpijskich, a także, po raz pierwszy w dotychczasowej literaturze, kompletną listę naszych medalistów mistrzostw świata i mistrzostw Europy z lat 1918-1939. Przedstawiono również wykaz wszystkich międzypaństwowych meczów, jakie rozegrały narodowe reprezentacje w piłce nożnej i hokeju na lodzie.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Krzysztof Szujecki - Życie sportowe w Drugiej Rzeczypospolitej? Kiedy wychodzi Krzysztof Szujecki - Życie sportowe w Drugiej Rzeczypospolitej?
Data wydania książki zaplanowana została na 14.06.2012. Nowa książka Krzysztof Szujecki z 2012 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2012 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Krzysztof Szujecki - Życie sportowe w Drugiej Rzeczypospolitej data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 14 czerwca 2012, czwartek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie