Krzysztof Sadowski - Three Thousand Points(2015) | Blues/Jazz |
Przesterowane gitary, organy Hammonda, elektronicznie przetworzony flet i niezwykła inwencja plejady muzyków pod kierownictwem Krzysztofa Sadowskiego. Pierwszy raz na CD!
Gdyby niemiecki krautrock powstał w Polsce, Grupa Organowa Krzysztofa Sadowskiego mogłaby być jego czołowym przedstawicielem. Wcześniej zręcznie swingowali i opowiadali o kosmosie, by wreszcie nagrań jedną z najpiękniejszych płyt z pogranicza jazzu i rocka.
„Three Thousand Points” (podobnie jak poprzedni album grupy, „Na kosmodromie”) to przede wszystkim tytułowa suita, w której przesterowana gitara basowa i drapieżne organy Hammonda zderzają się z bałkańskimi improwizacjami saksofonu i elektronicznie modyfikowanym fletem. Znalazło się też na płycie miejsce dla adaptacji jazzowego standardu („Sorcery” Chicka Corei) i klasyki impresjonizmu („Syrinx” Claude'a Debussy'ego). Różnorodność propozycji, zręcznie spajana przez klawiszowe popisy lidera, zachwyca i czterdzieści lat po premierze.
Płyta po raz pierwszy ukazuje się na CD, wzbogacona o trzy nagrania radiowe z tego samego okresu – m. in. pierwotną wersję tytułowego tematu. W książeczce obszerny tekst Jarosława Sawica (z nowymi wypowiedziami Krzysztofa Sadowskiego) i mało znane zdjęcia.
Skład:
Krzysztof Sadowski – organy Hammonda, piano Fendera, ring modulator, instrumenty perkusyjne
Liliana Urbańska – flet, śpiew, instrumenty perkusyjne
Wojciech Bruślik – gitara basowa
Veselin Nikolov – saksofon sopranowy (1)
Tomasz Szukalski – saksofon sopranowy i tenorowy (2-4)
Winicjusz Chróst – gitara elektryczna, gitara akustyczna (2-4)
Zbigniew Kitliński – perkusja (1)
Wojciech Morawski – perkusja (2-4)
Andrzej Zieliński – kongi (1)
Bożena Bruszewska – kongi, instrumenty perkusyjne (2-4)
Lista utworów:
1. Suita „Trzy tysiące”
2. Sorcery
3. Ten nasz zwyczajny świat (cz. I i III)
4. Syrinx
Bonus tracks:
5. Trzy tysiące (wersja radiowa)
6. Ten nasz zwyczajny świat (cz. III, wersja radiowa)
7. Oleo (wersja radiowa)
Płyta wydana zostanie 11 września 2015 (premiera w Polsce).
Aby otrzymywać wiadomości o płycie skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Powiadomienia o zmianach zostaną wysłane na e-mail oraz pojawią się na stronie "Aktualności".
Premierę można polecić znajomym poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te dostępne są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.
Cenę płyty Three Thousand Points sprawdzisz na Skąpiec lub Ceneo.
Three Thousand Points można zakupić tutaj. Z prawej strony znajduje się zakładka "Gdzie kupić?", w której wymienione są sklepy sprzedające ten produkt.
W celu obejrzenia najnowszych komunikatów należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.
W tym celu należy założyć nowe konto w serwisie lub zalogować się na już istniejące. Następnie w polu "Oceń" należy wybrać wartość w pięciopunktowej skali i zapieczętować ją kliknięciem.
Premiera płyty Three Thousand Points nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.
Krzysztof Sadowski jest autorem płyty. Żeby zobaczyć jakie pozostałe płyty zostały napisane przez tego artystę należy kliknąć utaj albo przejść do pola "Informacje" i kliknąć w nazwę autora.
Żeby zgłosić korektę należy kliknąć tutaj i wysłać wypełniony formularz. Dzięki temu można wnieść o aktualizacje dat, opisów i odnośników oraz zmiany trailerów albo okładek.
Komentarze