Krzysztof Marzec - W labiryncie(2021) | Film |
Przełom dekad, czas wielkich zmian społecznych, ale też małych, prywatnych dramatów i radości. To właśnie im Paweł Karpiński i Wojciech Niżyński poświęcili najwięcej miejsca w serialu, który dziś w pewnych kręgach uznawany jest już za kultowy. W klimat serialu doskonale wpisuje się gitarowo-syntezatorowa ścieżka dźwiękowa. Jeszcze jeden powód, by wybrać się do labiryntu ludzkich spraw.
Serial "W labiryncie", produkowany w latach 1988-91 był pierwszą polską operą mydlaną, w której niczym w soczewce skupiała się dynamicznie zmieniająca Polska. Przygody warszawskich farmaceutów pracujących nad przełomowym Adoloranem przyciągały przed ekrany miliony widzów, a dziś pozostają fascynującą pocztówką z czasów, gdy Zachód coraz mocniej zaglądał w nasze okna. Słychać to także w ścieżce dźwiękowej przygotowanej przez Krzysztofa Marca – z pomocą reżysera serialu, Pawła Karpińskiego, Tadeusza Czechaka oraz Grzegorza Markowskiego, który zaśpiewał tytułową piosenkę. Elektroniczne brzmienia końca lat 80. , automaty perkusyjne i żywe, niezwykle kolorowe gitary tworzą spójny pejzaż z wnętrzem serialowych mieszkań i laboratorium.
Materiał na płycie został zremasterowany z oryginalnych nagrań z archiwum Krzysztofa Marca. Część nagrań powstała nieco wcześniej, z myślą o filmie Karpińskiego "Czarodziej z Harlemu", ale ponownie wykorzystano je w serialu. W książeczce poza fotosami z planu filmowego znalazły się dwa teksty – Olga Drenda pisze o serialu i duchologicznym czasie przełomu, a Krzysztof Marzec opowiada o sprzętowych perypetiach związanych z nagraniami. Okładkę zaprojektował regularny współpracownik New Yorkera, Emiliano Ponzi.
1. W labiryncie ludzkich spraw – wokaliza
2. Wesoły Bączek
3. Yamamine
4. Na temat Ani – gitara
5. Temat biegu
6. Na temat Ani – perkusja
7. Spoko
8. Podejście Garażyny
9. Fleet
10. Hot Dog (Is Sexy)
11. Ballaba
12. FX-1
13. W labiryncie ludzkich spraw (Sweet Nostalgia)
14. Samolot na niebie
15. Psy cho!
16. Odjazdy
17. Temat laboratoryjny
18. Marcowa samba
19. Ballabab
20. Jeff Tune
21. Kochania
22. FX-2 (Groza)
23. Na temat Ani – głos
24. Smutny Bączek
25. Zielone Reggae
26. W labiryncie ludzkich spraw – pełna wersja
Krzysztof Marzec – g, keyb, synth, programming
Tadeusz Czechak – g, p
Krzysztof Dobrut – g (21)
Grzegorz Markowski – voc (1, 26)
Płytę będzie można posłuchać 17 września 2021 (premiera w Polsce).
Aby dostawać wieści o płycie skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Wszystkie zmiany zostaną opublikowane na stronie "Aktualności", a powiadomienie będzie wysłane we wiadomości e-mail.
O płycie można powiedzieć znajomym poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te znajdują się na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.
Aby sprawdzić ile kosztuje płyta W labiryncie kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.
Płytę można dostać tutaj. Aby zobaczyć więcej sklepów należy przejść do zakładki "Gdzie kupić?" znajdującej się z prawej strony.
W celu obejrzenia nowych newsów należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.
Żeby tego dokonać trzeba wskazać ocenę w pięciopunktowej skali, a następnie zapieczętować wybór kliknięciem. Swój głos mogą oddać jedynie zarejestrowani użytkownicy serwisu.
Premiera płyty W labiryncie nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.
Krzysztof Marzec to autor płyty. Kliknij utaj albo w nazwę artysty, aby wyświetlić inne płyty przez niego nagrane.
Płyta ma zostać wypuszczona przez e-Muzyka. Listę płyt z muzyką wydanych przez tę firmę można znaleźć utaj.
Żeby zgłosić poprawkę należy wypełnić formularz znajdujący się tutaj. Dzięki temu można wnieść o aktualizacje dat, opisów i odnośników oraz zmiany trailerów albo okładek.
Komentarze