poniedziałek, 18 października

Oznaczenie treści
 

Krewniacy. Życie, miłość, śmierć i sztuka Neandertalczyków

(2021)
Nauka

Obserwuj premierę
Ocena:


Krewniacy. Życie, miłość, śmierć i sztuka Neandertalczyków

Data premiery

czwartek
22.07.2021
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Nauka
Ranking:
1760   3600

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Książka "Krewniacy" to najlepszy przewodnik po wiedzy na temat neandertalczyków. Jednocześnie to jedna z pierwszych książek przedstawiająca zupełnie nowy i sprzeczny z wcześniejszymi wyobrażeniami wizerunek naszych krewnych. Rebecca Wragg Sykes dowodzi, że nie były to prymitywne istoty, ale ciekawi świata bystrzy obserwatorzy, a także wynalazcy, obdarzeni zdolnością przystosowywania się do zmiennych warunków, dzięki czemu zdołali przetrwać przeszło 300 000 lat w czasach ogromnych zaburzeń klimatycznych.
Dużą część cech definiującychHomo sapiens sapiensmieli również neandertalczycy, a pozostałości ich DNA istnieją w naszych komórkach. Przejawiali zdolność do planowania i współpracy, do rzemiosła, altruizm, poczucie estetyki, wyobraźnię, a może nawet pragnienie transcendencji wykraczające dalej niż moralność.

Książka "Krewniacy" ukazuje neandertalczyków w zupełnie nowym świetle (podobnie jak "Sapiens. Od zwierząt do bogów" Harariego - ludzi), przedstawiając pełną głębokich treści opowieść, w której człowieczeństwo jawi się jako nasza pradawna wspólna spuścizna.

"Piękna, sugestywna, wiarygodna. "
profesor Brian Cox

"Ważna lektura nie tylko dla wszystkich interesujących się naszymi pradawnymi kuzynami, lecz także dla wszystkich, których ciekawi ludzkość. "
Yuval Noah Harari, autor "Sapiens. Od zwierząt do bogów"
Powyższy opis pochodzi od wydawca.Tworzenie nowej recenzji


Ocena:

Zalety:
Wady:

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Krewniacy. Życie, miłość, śmierć i sztuka Neandertalczyków? Kiedy wychodzi Krewniacy. Życie, miłość, śmierć i sztuka Neandertalczyków?
Data wydania książki zaplanowana została na 22.07.2021. Nowa książka Opracowanie zbiorowe z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Krewniacy. Życie, miłość, śmierć i sztuka Neandertalczyków data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 22 lipca 2021, czwartek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie