sobota, 29 stycznia

Oznaczenie treści
 

Klaus Schwab, Peter Vanham - Kapitalizm interesariuszy. Globalna gospodarka a postęp, ludzie i planeta

(2022)
Biznes

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Klaus Schwab, Peter Vanham - Kapitalizm interesariuszy. Globalna gospodarka a postęp, ludzie i planeta

Data premiery

wtorek
15.02.2022
16 dni, 10 godzin
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Biznes i Marketing
Ranking:
1165   2656

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Obecny system gospodarczy opiera się na maksymalizacji krótkookresowych zysków, unikaniu opodatkowania i przerzucaniu niekorzystnych efektów działalności na społeczeństwo. Jego konsekwencją są pogłębiające się nierówności, wzrost zadłużenia, zwiększająca się polaryzacja społeczeństwa i polityki, a także nasilająca się degradacja środowiska. Pandemia COVID-19 udowodniła, że taki system ekonomiczny jest nie do utrzymania. Jego niezrównoważenie i kruchość grożą kolejnymi katastrofami. Konieczne są dalsza ewolucja i przejście z "kapitalizmu akcjonariuszy" do "kapitalizmu interesariuszy".
Ta książka jest świetnie napisanym, szczerym wyjaśnieniem natury globalnych problemów, ich możliwych przyczyn i konsekwencji, a także związków z obecnymi systemami zarządzania. Przedstawiono w niej też ideę kapitalizmu interesariuszy: systemu gospodarczego opartego na inkluzywności, zrównoważonym rozwoju i równości. To holistyczne rozwiązanie, w którym odpowiedzialność jest proporcjonalnie rozłożona na rządy państw, przedsiębiorstwa i osoby prywatne. W książce znalazło się wiele rad i wskazówek, z których może skorzystać każdy: polityk, właściciel firmy, aktywista, społecznik i obywatel. Okazuje się, że "rzeczywistość po COVID-19" może być dla ludzkości czasem współdziałania, w którym teraźniejszość i przyszłość dają możliwość wykreowania zrównoważonego świata. Świata, w którym wszyscy czują się dobrze.
W książce:
jak powstawał świat globalnego wzrostu,
konsekwencje: problemy światowej gospodarki,
model interesariuszy i jego realizacja,
koncepcja kapitalizmu interesariuszy,
jak można się przyczynić do rozwoju zrównoważonego świata.
Kapitalizm interesariuszy: sercem systemu jest równowaga!
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy książka Kapitalizm interesariuszy. Globalna gospodarka a postęp, ludzie i planeta zostanie wydana?

Książka Kapitalizm interesariuszy. Globalna gospodarka a postęp, ludzie i planeta wydana zostanie 15 lutego 2022 (premiera w Polsce). Daty z innych regionów można wyświetlić wybierając odpowiednią flagę. Wyświetlanie domyślnego regionu można skonfigurować w "Ustawieniach serwisu".

Chcę otrzymywać na bieżąco wieści o zmianach dotyczących książki. Jak tego dokonać?

Aby otrzymywać bieżące wieści o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Na podany adres e-mail zostaną wysłane powiadomienia o zmianach. Informacje o zmianach pojawią się również na stronie "Aktualności".

Chcę polecić książkę znajomym. Jak mogę to zrobić?

Książkę można zarekomendować znajomym poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te dostępne są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

W jakiej cenie mogę kupić książkę?

Żeby sprawdzić jaka jest cena książki kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

Chcę kupić książkę Kapitalizm interesariuszy. Globalna gospodarka a postęp, ludzie i planeta. Gdzie można nabyć ten produkt?

Książkę Kapitalizm interesariuszy. Globalna gospodarka a postęp, ludzie i planeta można nabyć tutaj. W zakładce "Gdzie kupić?" prezentowana jest lista sprzedawców oferujących ten produkt.

Na jakiej stronie mogę sprawdzić nowe wieści odnośnie książki?

Najświeższe wiadomości można przeczytać w zakładce "Newsy" znajdującej się w kolumnie po prawej stronie.

Czy można przypisać ocenę dla tego produktu?

Żeby ocenić książkę trzeba wyznaczyć wartość w pięciopunktowej skali, a następnie zapieczętować wybór kliknięciem. Jedynie zarejestrowani użytkownicy serwisu mogą zagłosować.

Jak zliczono ocenę książki?

Premiera książki Kapitalizm interesariuszy. Globalna gospodarka a postęp, ludzie i planeta nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Kto pisze tę książkę?

Klaus Schwab, Peter Vanham jest twórcą książki Kapitalizm interesariuszy. Globalna gospodarka a postęp, ludzie i planeta. Kliknięcie w nazwisko pisarza spowoduje wyświetlenie innych wydawnictw książkowych przez niego napisanych. Z funkcji tej można skorzystać przechodząc do pola "Informacje".

Jakie wydawnictwo wyda tę książkę?

Wydawnictwo Onepress sprawuje pieczę nad wydaniem książki. Żeby zobaczyć jakie inne książki zostały wydane przez tę firmę należy kliknąć w en odnośnik albo udać się do pola "Informacje" i kliknąć w nazwę wydawnictwa.

Na stronie podane są mylne dane. Gdzie mogę zgłosić poprawkę?

Aby to zrobić należy skorzystać z opcji "zgłoś poprawkę" dostępnej nad polem "Informacje". Funkcja ta pozwala na zgłoszenie uaktualnienia informacji takich jak data wydania czy modyfikacja opisu, a także umożliwia dodanie nowych zwiastunów, trailerów, okładek lub plakatów.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Klaus Schwab, Peter Vanham - Kapitalizm interesariuszy. Globalna gospodarka a postęp, ludzie i planeta? Kiedy wychodzi Klaus Schwab, Peter Vanham - Kapitalizm interesariuszy. Globalna gospodarka a postęp, ludzie i planeta?
Data wydania książki zaplanowana została na 15.02.2022. Nowa książka Klaus Schwab, Peter Vanham z 2022 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2022 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Klaus Schwab, Peter Vanham - Kapitalizm interesariuszy. Globalna gospodarka a postęp, ludzie i planeta data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 15 lutego 2022, wtorek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie