środa, 29 marca

Oznaczenie treści
 

Klaudia Muniak - Nie zabiłam

(2023)
Sensacja

Obserwuj premierę
Ocena:
(5.0)

Oceń:


Klaudia Muniak - Nie zabiłam

Data premiery

środa
22.02.2023
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Sensacja i Kryminał
Ranking:
159   221

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Twierdzi, że nie zabiła. ale przecież już raz popełniła zbrodnię.
Trzydziestoczteroletnia Sabina Gancarek nie mała łatwego dzieciństwo, a teraz przeżywa równie trudną dorosłość. Kiepsko odnajduje się wśród ludzi, nie ma rodziny i pracy, a zaburzenia depresyjno-lękowe próbuje opanować za pomocą leku, który dopiero niedawno wszedł do użycia. Z uwagi na możliwe efekty uboczne zażywający go pacjenci pozostają pod obserwacją.
Gdy w wyniku brutalnego morderstwa ginie kobieta odpowiedzialna za zwolnienie Sabiny z pracy, bohaterka trafia na celownik policji. Czy terapia, której się poddała, mogła obudzić mroczną część jej natury? Gdzie Sabina była w noc morderstwa i gdzie będzie, gdy... dojdzie do następnego?
Klaudia Muniak opowiada o lęku wobec nowinek medycznych i o tym, jak wychowanie w przemocowej rodzinie wpływa na dalsze życie. To thriller, którego czytanie wywołuje jeden skutek uboczny – sprawia że wszystko inne schodzi na drugi plan.
"Zagadka, misterna aura, sączące się napięcie. Nie zabiłam to thriller kompletny, całkowicie wciągający w swój skomplikowany świat. Czy pamięcią można manipulować? Co jest prawdą, a co iluzją? Nie zmrużycie oka, nim nie zbierzecie w całość tej mistrzowsko porozrzucanej układanki".
Małgorzata Oliwia Sobczak
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Recenzje (1)

Autor: aniabex
Data publikacji: 2023-02-21
Ocena: 5/5

Thriller

„(…) lęk lubi ciemność i po nastaniu świtu chowa się po kątach, aby ponownie wypełznąć z nich po zmroku. Zwykle ze zdwojoną siłą”.

Sabina Gancarek, zwyczajna dziewczyna, która z pozoru nie wyróżnia się niczym z tłumu. Ale gdy przyjrzy się jej bliżej, łatwo dostrzec, że coś jest nie tak. Mimo, że dziś jest dorosłą kobietą, jej traumatyczne dzieciństwo odcisnęło na niej swoje piętno. Wieczny brak wewnętrznego spokoju i poczucia stabilizacji sprawiły, że całe jej życie, to walka o siebie. Strach, odrzucenie i mrok – towarzyszyły jej od urodzenia. Przemoc psychiczna i fizyczna wypełniały każdy dzień.. do czasu. Naznaczona zbrodnią Sabina ciągle próbuje okiełznać zaburzenia depresyjno-lękowe. Poddaje się nawet próbie „przetestowania” na sobie nowego leku, który niedawno wszedł do użycia. W związku z możliwością wystąpienia efektów ubocznych, kobieta poddawana jest stałej obserwacji.

Podanie pierwszej dawki leku zbiega się w czasie z brutalnym morderstwem w mieście. Rozchwiana psychicznie kobieta z uwagi na fakt, że ofiara morderstwa jest jej była szefową, znajduje się w kręgu zainteresowania policji. Sęk w tym, że Sabina nie pamięta, co robiła w noc morderstwa.. choć z całych sił próbuje dopuścić do siebie rzeczywistość i wyłonić z odmętów pamięci jakiekolwiek wspomnienie. Nad kobietą zawisa fatum niewyjaśnionej zbrodni.. i jak się wkrótce okazuje, nie jednej.

„Nie zabiłam” to pochłaniający thriller. Autorka zwraca uwagę, przede wszystkim, na problem przemocy domowej. Piętnuje ludzi, którzy mając dzieci powinni obdarzać je bezwarunkową miłością i zapewniać im bezpieczeństwo, tymczasem zatracają instynkty, które ich uczłowieczają. Otwiera oczy na znamienny wpływ rodziców na psychikę i rozwój dziecka. Na konkretnym przykładzie wytyka luki systemu. Portret psychologiczny Sabiny jest pełen rys, zadr, blizn, otwartych ran. Bardzo aktualny wątek medyczny składnia do refleksji. Ta klimatyczna, mroczna historia absorbuje uwagę, budzi emocje i nie pozwala przejść obok siebie obojętnie.

Polecam.

Zalety: brak
Wady: brak
Czy uważasz tę recenzję za pomocną?

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź


Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy ma ukazać się książka Nie zabiłam?

Książka debiutowała będzie 22 lutego 2023 (premiera w Polsce). Daty z innych regionów można wyświetlić klikając w odpowiednie flagi. Wyświetlanie domyślnego regionu można skonfigurować w "Ustawieniach serwisu".

Chcę otrzymywać bieżące wieści o zmianach dotyczących książki. Jak tego dokonać?

Aby otrzymywać aktualne wiadomości o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Informacje o zmianach zostaną wysłane na podany adres e-mail oraz będą opublikowane na stronie "Aktualności".

Chcę wspomnieć o książce innym osobom. Jak mogę to zrobić?

Można to uczynić klikając przycisk "Lubię to!" lub ysyłając e-mail do znajomych. Obydwie te opcje umieszczone są na pasku w górnej części strony.

Za ile nabędę książkę?

W celu dowiedzenia się ile należy wydać na książkę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

Chcę zamówić książkę Nie zabiłam. W którym miejscu jest dostępny do zakupu ten produkt?

Książkę można zamówić tutaj. Sklepy sprzedające ten produkt znajdują się po prawej stronie.

Na jakiej stronie mogę znaleźć bieżące wieści odnośnie książki Nie zabiłam?

Aby sprawdzić najnowsze doniesienia należy skorzystać z zakładki "Newsy", która znajduje się w kolumnie z prawej strony.

Gdzie mogę przypisać ocenę dla tego produktu?

W tym celu trzeba założyć konto w serwisie lub zalogować się na już istniejące. Następnie w polu "Oceń" trzeba nadać konkretną wartość w pięciopunktowej skali i potwierdzić ją kliknięciem.

Na jakiej podstawie zliczona została ocena?

Premiera książki Nie zabiłam zdobyła u nas ocenę 5.0 na 5 możliwych na podstawie 1 głosu naszego użytkownika. Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy głównie od stażu użytkownika. Wystawiona ocena może zostać w dowolnej chwili zmieniona przez użytkownika - w tym celu wystarczy wybrać inną wartość w polu "Ocena". Noty można przyznawać również przed premierą i wyrażać w ten sposób swoje oczekiwania względem danego tytułu.

Który pisarz napisał tę książkę?

Klaudia Muniak jest twórcą książki. Aby zobaczyć listę utworów napisanych przez tego autora kliknij w jego nazwisko w polu "Informacje" lub kliknij utaj.

Kto pracuje nad wydaniem tej książki?

Książka ma być wydana przez Czwarta strona. Lista książek wydanych przez tę firmę znajduje się utaj.

Spostrzegłem na stronie nieprawdziwe informacje. W jaki sposób mogę to zgłosić?

Poprawkę można zgłosić korzystając z opcji "zgłoś poprawkę" dostępnej nad polem "Informacje". W ramach tej funkcji można zgłosić między innymi aktualizację daty, dodać lub zmienić opis, zamieścić zwiastun oraz trailer, czy też przesłać nową okładkę lub plakat.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Klaudia Muniak - Nie zabiłam? Kiedy wychodzi Klaudia Muniak - Nie zabiłam?
Data wydania książki zaplanowana została na 22.02.2023. Nowa książka Klaudia Muniak z 2023 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2023 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Klaudia Muniak - Nie zabiłam data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 22 lutego 2023, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie