sobota, 3 grudnia

Oznaczenie treści
 

Kinga Roszczyniała - Życie, chcę więcej. Prosta droga do zmiany, której pragniesz

(2022)
Poradniki

Obserwuj premierę
Ocena:
(5.0)

Oceń:


Kinga Roszczyniała - Życie, chcę więcej. Prosta droga do zmiany, której pragniesz

Data premiery

wtorek
11.10.2022
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Poradniki
Ranking:
246   363

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Ciesz się swoim życiem - i sięgaj po więcej!
Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego i po co pojawiłaś się na tym świecie? Skąd się wzięłaś i dokąd zmierzasz? Czy czujesz, że jesteś tu po coś więcej niż tylko po to, by domknąć odwieczne koło: urodzić się, dorosnąć, znaleźć partnera, urodzić dzieci, wychować je, zestarzeć się, umrzeć. Po drodze zdobyć wykształcenie, potem zatrudnić się w jakiejś firmie, zmienić pracę na inną, odejść na emeryturę. Brzmi jak plan na życie, tylko takie nie do końca... żywe. Owszem, poprawne, ale to właściwie tyle. Bo gdzie miejsce na pasję? Gdzie miejsce na kolory? Gdzie miejsce na sens? Jeśli masz poczucie, że "po prostu życie" to dla Ciebie za mało, sięgnij po więcej:
Żywe Życie. To życie, w którym czujesz, że żyjesz. Potrafisz się nasycać i nasycić. To życie, które Cię rozwija. To ruch, który nie ma zastoju. Nie oznacza to, że cały czas gdzieś pędzisz i nigdy się nie zatrzymujesz. Zatrzymujesz się. Ale Twoje zatrzymanie nie jest zastojem i utknięciem z bezsilności. Zatrzymujesz się, aby odpocząć i korzystać. W tym zatrzymaniu nadal jest życie.
Ze wstępu
Chcesz się nauczyć takiego życia? Przeczytaj tę książkę. Autorka gwarantuje, że po jej lekturze nic już nie będzie takie samo. Wszystko się u Ciebie zmieni. Na lepsze!
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Recenzje (1)

Autor: Anonimowy
Data publikacji: 2022-11-11
Ocena: 5/5

Cieszysz się życiem?

Życie jest cudem, największą wartością, cennym darem, a każda chwila to szansa. Szansa na rozwój, na miłość, na radość. To okazja do działania, do spełnienia, do realizowania własnych pragnień i celów. Sens życia to coś, co tworzymy dzień po dniu swoimi własnymi działaniami i myślami. Czy zdajemy sobie sprawę z tego jak cenny to skarb? Czy czerpiemy z życia garściami, a może tylko wegetujemy? Jak wygląda moje życie? Czego mogę się nauczyć i jak iść naprzód, powstrzymując się od obwiniania innych, jeśli sprawy nie układają się po mojej myśli? To, jak wygląda moje życie w dużej mierze, zależy ode mnie.

Jak cieszyć się życiem i sięgać po więcej to motto książki Kingi Roszczyniały Życie, chcę więcej. Znana w mediach społecznościowych terapeutka holistyczna jest zwolenniczką metody skupiającej uwagę na pracy z  umysłem, uczuciami, ciałem, duchowością oraz relacjami.  W książce daje cenne wskazówki dla tych, którzy pragną żyć pełną piersią, jednak nie zawsze mają odwagę na jakiekolwiek zmiany. Boją się zmiany, bo uruchamia w nich lęk i obawę przed tym co ona niesie. Okazuje się, że te lęki często zakorzeniają się w naszej przeszłości, często nabieramy ich w okresie kiedy jesteśmy jeszcze dziećmi. Wszystkie te obawy zatrzymują w nas „ruch do życia”, czyli chęć do zmian, sięganie po „do więcej, do lepiej”. Krok po kroku ku chęci do życia możemy osiągnąć więcej i mamy motywację, by tego osiągnąć. Ruch w przeciwnym kierunku to każdy, którego siłą napędową są wszystkie obawy, frustracje, lęki oraz niskie poczucie własnej wartości a głównym motywem jest ucieczka od czegoś, czego w pełni nie akceptujemy.

Zbyt często wiele czasu spędzamy, patrząc na to, czego w sobie nie lubimy, co chcielibyśmy zmienić, co naszym zdaniem powinno być inne. Mocne osadzenie w przeszłości, oznacza, że nie jesteś w stanie skupić się na swojej przyszłości. Autorka  daje impuls do tego, by w końcu podjąć świadomą decyzję, aby by ruszyć naprzód "do życia" i nauczyć się tego kochając i akceptując siebie.  

 

I jak zauważa autorka, podświadomość powoduje, że czujemy się emocjonalnie i fizycznie nieswojo, gdy próbujemy zrobić coś nowego lub innego, lub zmienić którykolwiek z ustalonych wzorców zachowania. Za każdym razem, gdy próbujemy czegoś nowego, czujemy, jak podświadomość ciągnie nas z powrotem do strefy komfortu. Nawet myślenie o zrobieniu czegoś innego niż to, do czego jesteśmy przyzwyczajeni, sprawi, że poczujemy się spięci i niespokojni. Dlatego kształtowanie nowych nawyków, które pomogą nam osiągnąć nowe cele, może być początkowo trudniejsze do wdrożenia, ale gdy staną się nawykiem lub rutyną, pozostaną w naszej strefie komfortu. W ten sposób udało nam się przeprogramować swoją podświadomość, aby działała na naszą korzyść.

Książka to również cenne źródło informacji  na temat tego, w jaki sposób można pracować nad zmianą przekonań, jakie jest nasze nastawienie do życia (czy rzeczywiście nasze przekonania są nasze, czy jedynie chłonęliśmy jak gąbka opinie innych). Dużo informacji na temat masek, które przybieramy i schematów, w które wchodzimy automatycznie i o zawieszeniu pomiędzy chęcią zmiany a faktycznym działaniem, by tych zmian dokonać – nie zawsze jest to takie proste, jak się wydaje. W naszej głowie powstaje szereg blokad, które niestety nie pozwalają nam iść naprzód „do życia”.

Jednym z istotnych informacji to poznanie różnicy na temat uszczęśliwiania innych i cieszeniem się z czyjegoś szczęścia. Co tak naprawdę powoduje, że lubimy zajmować się innymi niż sobą i dlaczego dawanie daje nam więcej satysfakcji niż branie? Wnioski opisane przez Kingę Roszczyniałę są zaskakujące – warto wszystkie je poznać. Zdumiewające i zaskakujące. Rozdział o dźwiganiu na swoich barkach więcej niż się da i nadodpowiedzialności zaskoczy niejednego czytelnika. A kiedy już dobrniemy do ważnych wiadomości na temat podejmowania decyzji i odpowiedzialności za swoje życie wtedy zacznie się kolejny krok w drodze do uzdrowienia siebie. Kolejny istotny etap do zmiany, bez którego to wszystko nie miałoby sensu. Potem już będzie z górki, zaczną się pytania o poczucie winy (bo przecież niektóre zmiany mogą ją powodować, a czy powinny – dlaczego tak się dzieje?) i o błędnie pojmowanej lojalności i o manipulowaniu, by osiągnąć swój cel.

Nie będzie zmian jeśli nie padną pytania: czego chcę od życia, czego pragnę dla siebie i czy to jest mi potrzebne? W książce pytania te padają wielokrotnie, każda nowa decyzja ma być poprzedzona pytaniem, czy to jest moje i jak bardzo jest mi to potrzebne. Rozdział o wsłuchaniu się w swoje potrzeby (bo przecież często zadajemy pytanie czy warto, ale czy to jest w zgodzie z nami?) jest bardzo istotny, ponieważ to kolejny krok do świadomego życia, w zgodzie z nami. I ostatecznie bardzo ważny rozdział o wyrażaniu swoich  pragnień, czyli o sprzecznych komunikatach i wykluczających się intencjach. Czym jest dla nas TAK a NIE dla innych i co nam w tym nie odpowiada. A co się dzieje kiedy ktoś nas ocenia, czyli trochę o umiejętności przyjmowania krytyki, ale i byciu asertywnym. A co jeśli krytyk pochodzi z naszej głowy? Jak radzić sobie z wewnętrznym krytykiem? I wreszcie jak wyglądają moje relacje z innymi ludźmi – czyli do kogo lgniemy i kogo najczęściej przyciągamy.

Niby proste wskazówki, jednak nie zawsze umiemy się do nich stosować. Książka pomaga je zrozumieć i sprawia, że w rezultacie stają się nawykiem. Ćwiczenia i afirmacje zawarte w książce i medytacja do Siły Większej pozwalają osiągnąć spokój i sprawiają, że nasze wewnętrzne dziecko (bo każdy je ma) może w końcu nasycić się dostatecznie miłością, zrozumieniem, akceptacją i wszystkim, czego wcześniej nie doświadczało. A to z kolei otworzy nas na zmiany, na które wcześniej nie mieliśmy sił a może i nawet świadomości. Podróż z Kingą Roszczyniałą będzie drogą w jedną stronę: do akceptacji i samospełnienia oraz ruchem „do życia” pełną piersią. Zatem od dziś idę w myśl zasady: Cieszę się z tego co mam, Doceniam to i Otwieram się na więcej.

Zalety: brak
Wady: brak
Czy uważasz tę recenzję za pomocną?

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź


Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

W jakim terminie zadebiutuje Życie, chcę więcej. Prosta droga do zmiany, której pragniesz?

Książka Życie, chcę więcej. Prosta droga do zmiany, której pragniesz będzie debiutowała 11 października 2022 (premiera w Polsce). Wyświetlaną datę można zmienić kliknąć w odpowiednią flagę. Domyślny region można zmienić w w ustawieniach konta.

W jaki sposób można śledzić najnowsze doniesienia o premierze książki?

Aby dostawać aktualne wieści o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Informacje o zmianach zostaną wysłane na podany adres e-mail oraz będą opublikowane na stronie "Aktualności".

Czy dostępna jest możliwość polecenia książki innym osobom?

Książkę można zasugerować znajomym poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te znajdują się na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

W jakiej cenie mogę kupić książkę?

Żeby poznać cenę książki kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

Chcę zamówić książkę Życie, chcę więcej. Prosta droga do zmiany, której pragniesz. Gdzie jest dostępny do zamówienia ten tytuł?

Życie, chcę więcej. Prosta droga do zmiany, której pragniesz można znaleźć tutaj. Sklepy sprzedające ten produkt znajdują się po prawej stronie.

Gdzie mogę poczytać najświeższe raporty dotyczące książki?

Najświeższe komunikaty znajdują się w kolumnie "Newsy", która umieszczona jest z prawej strony.

Czy można przyporządkować notę dla tego tytułu?

W tym celu trzeba założyć konto w serwisie lub zalogować się na już istniejące. Następnie w polu "Oceń" trzeba zaznaczyć konkretną wartość w pięciopunktowej skali i przypieczętować ją kliknięciem.

Na jakiej podstawie wyliczona została ocena?

Premiera książki Życie, chcę więcej. Prosta droga do zmiany, której pragniesz ma u nas ocenę 5.0 na 5 możliwych na bazie 1 głosu naszego użytkownika. Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika. Ocena może zostać przyznana jeszcze przed premierą, a następnie dowolnie modyfikowana przez użytkowników. W tym celu należy zmienić wcześniejszą notę w polu "Ocena" i zaakceptować ją kliknięciem.

Kto jest odpowiedzialny za tę książkę?

Autorem jest Kinga Roszczyniała. Żeby sprawdzić listę pozostałych książek tego twórcy należy udać się do pola "Informacje" i kliknąć w jego nazwisko albo kliknąć utaj.

Jakie wydawnictwo zajmuje się wydaniem tej książki?

Wydawnictwo Sensus pracuje nad wydaniem książki. Lista książek wydanych przez tę firmę znajduje się utaj.

Na waszej stronie prezentowane są przeinaczone informacje. W jaki sposób można je skorygować?

Korektę można zgłosić korzystając z opcji "zgłoś poprawkę" umieszczonej nad polem "Informacje". Dzięki temu można wnieść o aktualizacje dat, opisów i odnośników oraz zmiany trailerów albo okładek.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Kinga Roszczyniała - Życie, chcę więcej. Prosta droga do zmiany, której pragniesz? Kiedy wychodzi Kinga Roszczyniała - Życie, chcę więcej. Prosta droga do zmiany, której pragniesz?
Data wydania książki zaplanowana została na 11.10.2022. Nowa książka Kinga Roszczyniała z 2022 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2022 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Kinga Roszczyniała - Życie, chcę więcej. Prosta droga do zmiany, której pragniesz data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 11 października 2022, wtorek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie