niedziela, 3 grudnia

Oznaczenie treści
 

Kevin Simler, Robin Hanson - Wyrzuć z głowy słonia. Ukryte motywy, które nami kierują, są jak słoń, który wszystko zasłania. Sprawdź, jak je rozpoznać

(2020)
Poradniki

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Kevin Simler, Robin Hanson - Wyrzuć z głowy słonia. Ukryte motywy, które nami kierują, są jak słoń, który wszystko zasłania. Sprawdź, jak je rozpoznać

Data premiery

środa
25.11.2020
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Poradniki
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

"To najbardziej niekonwencjonalny poradnik, jaki kiedykolwiek zdarzy wam się przeczytać. Równocześnie jednak najważniejszy ze wszystkich".
Andrew McAfee, przewodniczący grupy naukowców na Massachusetts Institute of Technology; współautor książki Machine, Platform, Crowd
"Ta książka zmieni wasze postrzeganie świata".
Allan Dafoe, wykładowca nauk politycznych na Yale University
Jak oszukujemy siebie, żeby oszukać innych?
Jesteśmy ssakami, a ssaki są istotami społecznymi. Nasze mózgi zostały zaprogramowane w taki sposób, aby nie tylko polować i gromadzić pożywienie, lecz także dominować, również społecznie. Często odbywa się to za pomocą oszukiwania innych lub... siebie. Jednakże, choć jesteśmy skupionymi na sobie intrygantami, korzyść przynosi nam to, że udajemy, iż tak nie jest. Im mniej wiemy o naszych ukrytych motywach, tym lepiej, i dlatego nie lubimy rozmawiać czy nawet myśleć o tym, jak bardzo jesteśmy samolubni. To jest właśnie zjawisko "słonia w głowie". A ponieważ jest ono dla nas nieprzyjemne, robimy z niego temat tabu, zamiast zastanowić się nad naszą naturą i zdać sobie sprawę z przyczyn naszego zachowania.
Celem tej książki jest skonfrontowanie tych ukrytych motywów, namierzenie ciemnych, niezbadanych zakątków naszej psychiki i rzucenie na nie światła. Kiedy już to się stanie, będziemy mogli popracować nad lepszym zrozumieniem samych siebie: Dlaczego się śmiejemy? Dlaczego chwalimy się podróżami? Dlaczego wolimy mówić, niż słuchać?
"Ta książka mówi o rzeczach, o których twój mózg nie chce, żebyś wiedział".
Jaan Tallinn, założyciel Skype'a, Centrum Badań nad Ryzykiem Egzystencjalnym
"W tej gruntownie przemyślanej książce Simler i Hanson ujawniają niepokojący fakt, że znaczna część naszych zachowań jest ukierunkowana na konsumpcję społeczną – podejmujemy decyzje, które sprawiają, że inni dobrze nas oceniają, a nie dlatego, że są to dobre wybory".
Hugo Mercier, badacz z Institut des Sciences Cognitives
"Niezmiernie przenikliwe i trafne spojrzenie na życie ludzi".
David Biello, kustosz w TED; autor książki The Unnatural World
"Simler i Hanson znowu tego dokonali – dobrze opisali nową, wielką ideę".
Gregory Benford, wykładowca fizyki na University of California w Irvine; dwukrotny zdobywca nagrody Nebula; autor książki The Berlin Project
"Trudno wyrazić słowami, jak istotna jest to książka".
Tucker Max, autor książki I Hope They Serve Beer in Hell

"Prowokujący i całkowicie przejrzysty opis tego, jak i dlaczego oszukujemy siebie, naszych rywali i przyjaciół".
Steven Landsburg, wykładowca ekonomii na University of Rochester
"Książka przemyślana i skłaniająca do zadawania pytań".
Andrew Gelman, wykładowca statystyki na Columbia University
"Simler i Hanson ujawniają i nazywają ukryte motywy, które mają znaczny wpływ na to, co mówimy lub robimy".
William MacAskill, wykładowca filozofii na Oxford University; autor książki Doing Good Better
"Współcześnie żyje zaledwie kilkoro ludzi, których warto posłuchać. Robin Hanson jest jednym z nich".
Ralph Merkle, badacz kryptografii klucza publicznego
"To bardzo niepokojąca i ważna książka".
Arnold Kling, autor książki The Three Languages of Politics

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy ma zadebiutować książka Wyrzuć z głowy słonia. Ukryte motywy, które nami kierują, są jak słoń, który wszystko zasłania. Sprawdź, jak je rozpoznać?

Książka Wyrzuć z głowy słonia. Ukryte motywy, które nami kierują, są jak słoń, który wszystko zasłania. Sprawdź, jak je rozpoznać ma być wydana 25 listopada 2020 (data wydania w Polsce). Daty z innych regionów można wyświetlić klikając w odpowiednie flagi. Wyświetlanie domyślnego regionu można skonfigurować w "Ustawieniach serwisu".

W jaki sposób mogę obserwować doniesienia o premierze?

Aby otrzymywać najświeższe doniesienia o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Na stronie "Aktualności" zostaną opublikowane zmiany, które zaszły w obserwowanych premierach, a powiadomienie zostanie wysłane we wiadomości e-mail.

Chcę donieść o książce znajomym. Jak mogę to zrobić?

O książce można donieść innym osobom poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Za ile można zamówić książkę?

Aby zobaczyć cenę książki kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.

Chcę nabyć książkę Wyrzuć z głowy słonia. Ukryte motywy, które nami kierują, są jak słoń, który wszystko zasłania. Sprawdź, jak je rozpoznać. W którym miejscu można zamówić ten tytuł?

Wyrzuć z głowy słonia. Ukryte motywy, które nami kierują, są jak słoń, który wszystko zasłania. Sprawdź, jak je rozpoznać można nabyć tutaj. Produkt można znaleźć w sklepach znajdujących się w zakładce "Gdzie kupić?".

W którym miejscu zobaczę najnowsze wiadomości odnośnie książki?

Aby przeczytać najnowsze komunikaty należy skorzystać z zakładki "Newsy", która znajduje się w kolumnie z prawej strony.

Chcę wystawić ocenę. Gdzie mogę to zrobić?

Aby ocenić książkę trzeba zaznaczyć właściwą wartość w skali 1-5, a następnie zatwierdzić wybór kliknięciem. Swój głos mogą oddać jedynie zarejestrowani użytkownicy serwisu.

W jaki sposób przeliczona została nota książki?

Premiera książki Wyrzuć z głowy słonia. Ukryte motywy, które nami kierują, są jak słoń, który wszystko zasłania. Sprawdź, jak je rozpoznać nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który pisarz tworzy tę książkę?

Kevin Simler, Robin Hanson to twórca tej książki. Kliknij utaj albo w nazwisko autora, aby poznać inne książki przez niego stworzone.

Które wydawnictwo zamierza wydać tę książkę?

Książka ma być wydana przez firmę Bez Fikcji. Lista innych książek tego wydawcy dostępna jest utaj.

Na waszej stronie wypisane są niedobre dane. W jaki sposób można je skorygować?

Żeby zgłosić błąd należy uzupełnić formularz umieszczony tutaj. Do poprawy zgłosić można między innymi nieaktualne daty, opisy oraz okładki.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Kevin Simler, Robin Hanson - Wyrzuć z głowy słonia. Ukryte motywy, które nami kierują, są jak słoń, który wszystko zasłania. Sprawdź, jak je rozpoznać? Kiedy wychodzi Kevin Simler, Robin Hanson - Wyrzuć z głowy słonia. Ukryte motywy, które nami kierują, są jak słoń, który wszystko zasłania. Sprawdź, jak je rozpoznać?
Data wydania książki zaplanowana została na 25.11.2020. Nowa książka Kevin Simler, Robin Hanson z 2020 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2020 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Kevin Simler, Robin Hanson - Wyrzuć z głowy słonia. Ukryte motywy, które nami kierują, są jak słoń, który wszystko zasłania. Sprawdź, jak je rozpoznać data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 25 listopada 2020, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie