środa, 16 sierpnia

Oznaczenie treści
 

Katarzyna Pinkosz, Łukasz Żelechowski - O dwóch takich... Teraz Andy

(2011)
Podróże

Obserwuj premierę
Poleć znajomemu
Oceń:

Oceń:


Katarzyna Pinkosz, Łukasz Żelechowski - O dwóch takich... Teraz Andy

Data premiery

środa
02.11.2011
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Podróże
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Książka traktuje o wyprawie czwórki alpinistów – Łukasza Żelechowskiego (niewidomy), Piotra Pogona (od prawie 30 lat walczący z chorobą nowotworową po resekcji płuca), Bogdana Bednarza (ratownik beskidzkiej grupy GOPR, kierownik wyprawy) i Arka Mytki (podróżnik) na Aconcaguę, najwyższy szczyt Ameryki Południowej. Wyprawa miała miejsce w dniach 17.01-5.02. 2011 i zakończyła się wejściem Łukasza, Piotra i Arka. Dla Łukasza i Piotra był to już trzeci szczyt z Korony Ziemi (po Kilimandżaro i Elbrusie).Książka opowiada nie tylko o samej wyprawie, ale też o tym, jak do niej doszło. Dlaczego Łukasz i Piotr chcą zdobyć Koronę Ziemi? Jak udało im się zorganizować wyprawę i zdobyć na nią pieniądze? Dlaczego niewidomy Łukasz chce zdobywać szczyty? Co widzi w górach? Jak technicznie wygląda wspinaczka? Jak Piotr, osoba bez płuca, radzi sobie na wysokości prawie 7 tys. metrów, na której problemy ma wiele zdrowych osób?Wyprawa miała swoje dramatyczne momenty: Bogdan Bednarz, kierownik i opiekun wyprawy, dostał choroby wysokościowej i nie mógł brać udziału w ataku szczytowym. Atak szczytowy trwał nieprzerwanie ok. 30 godzin. Z pomocą jednego z argentyńskich ratowników. Potem Łukasz z powodu hipotermii i oparzeń słonecznych, a Piotr z powodu odmrożenia stóp, zostali ewakuowani śmigłowcem.Łukasz i Piotr z dużym dystansem podchodzą do swoich niepełnosprawności, więc wyprawa miała też wiele humorystycznych momentów. Np. na lotnisku we Frankfurcie Łukasz – zdobywca Aconcagui – został przez obsługę posadzony na... wózku inwalidzkim i przewieziony do hali odlotów.W książce o wyprawie wypowiada się również lekarz, który sam brał udział w wielu wypadach w Himalaje. Mówi, co dzieje się z organizmem człowieka na dużych wysokościach, co to jest choroba wysokogórska, a także, jak to się dzieje, że osoby po resekcji płuca, którym jeszcze niedawno zalecano leżenie i odpoczynek, mogą zdobywać góry.Wyprawa na Aconcaguę odbiła się szerokim echem w mediach: było wiele audycji radiowych i artykułów prasowych na ten temat. Ostatnią część książki tworzą podsumowania i plany na przyszłość uczestników wyprawy borykających się z wieloma naprawdę poważnymi problemami życiowymi takimi jak np. groźba utraty pracy i brak środków do życia.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Katarzyna Pinkosz, Łukasz Żelechowski - O dwóch takich... Teraz Andy? Kiedy wychodzi Katarzyna Pinkosz, Łukasz Żelechowski - O dwóch takich... Teraz Andy?
Data wydania książki zaplanowana została na 02.11.2011. Nowa książka Katarzyna Pinkosz, Łukasz Żelechowski z 2011 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2011 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Katarzyna Pinkosz, Łukasz Żelechowski - O dwóch takich... Teraz Andy data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 2 listopada 2011, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie