wtorek, 21 września

Oznaczenie treści
 

Karolina Nowotczyńska, Marcin Zdunik - Symphonies & Duo

(2021)
Klasyka

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Karolina Nowotczyńska, Marcin Zdunik - Symphonies & Duo

Data premiery

poniedziałek
20.09.2021
wczoraj
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Klasyka
Ranking:
679   3132

Tagi:
[dodaj]
Odnośniki:
[dodaj]

Niniejszy album zawiera trzy dzieła Wolfganga Amadeusza Mozarta, z których dwa można uznać za jedne z najpopularniejszych w dziejach muzyki. Zamieszczona jako pierwsza na płycie wersja Symfonii koncertującej Es-dur KV 364/320d z udziałem wiolonczeli, rzuca nowe światło na tę wybitną wizytówkę epoki klasycyzmu, co sprawia, że na liczne melodyczne i kontrapunktyczne relacje solistów można spojrzeć z nowej, odświeżonej perspektywy. Duo G-dur na skrzypce i altówkę (wiolonczelę) KV 423, w którym partie obu instrumentalistów można uznać za niemal równorzędne, w całości odznacza się sporą swobodą rytmiczną, rzutującą w skrajnych częściach na ekspresję i motorykę, w środkowej zaś na potoczystość narracji. Album dopełnia Symfonia A-dur KV 201/186a, uznawana za jedno z najdojrzalszych dzieł młodego Mozarta. Dzieło imponuje wyjątkową przejrzystością formalną oraz fakturalno-polifonicznym bogactwem i jest zarazem jednym z najwybitniejszych przejawów geniuszu w odniesieniu do całego dorobku kompozytora. Wyjątkowa obsada wykonawcza i niekonwencjonalne interpretacje Karoliny Notowczyńskiej, Marcina Zdunika i Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Marka Mosia pozwalają na nowo odkryć najważniejsze dzieła Wolfganga Amadeusza Mozarta.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy ma pojawić się płyta Symphonies & Duo?

Płyty tej będzie można posłuchać 20 września 2021 (data wydania w Polsce). Daty z innych regionów można wyświetlić wybierając odpowiednią flagę. Wyświetlanie domyślnego regionu można skonfigurować w "Ustawieniach serwisu".

W jaki sposób można śledzić najświeższe wiadomości o premierze płyty?

Aby śledzić bieżące raporty o płycie skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Powiadomienia o zmianach zostaną wysłane na e-mail oraz pojawią się na stronie "Aktualności".

Chcę powiadomić o płycie inne osoby. Jak tego dokonać?

Premierę można zarekomendować poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te dostępne są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Za ile mogę kupić płytę?

Aby dowiedzieć się ile należy odłożyć na płytę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

Chcę nabyć płytę Symphonies & Duo. W którym sklepie można nabyć ten produkt?

Symphonies & Duo można zakupić tutaj. W zakładce "Gdzie kupić?" prezentowana jest lista sprzedawców oferujących ten produkt.

W którym miejscu mogę sprawdzić bieżące komunikaty odnośnie płyty Symphonies & Duo?

Aby przeglądnąć najświeższe doniesienia należy skorzystać z zakładki "Newsy", która znajduje się w kolumnie z prawej strony.

W jaki sposób mogę przypisać ocenę dla tego produktu?

Aby tego dokonać trzeba przyporządkować właściwą ocenę w skali 1-5, a następnie zaznaczyć wybór kliknięciem. Opcja ta dostępna jest jedynie dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

Jakim sposobem obliczono notę płyty?

Premiera płyty Symphonies & Duo nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Kto jest zaangażowany w stworzenie tej płyty?

Twórcą płyty jest Karolina Nowotczyńska, Marcin Zdunik. Kliknij utaj albo w nazwę artysty, aby wyświetlić inne płyty przez niego nagrane.

Która wytwórnia wyda tę płytę?

Płyta ma być wypuszczona przez firmę DUX Recording Producers. Inne płyty wydane przez tego wydawcę można znaleźć utaj albo klikając w jego nazwę znajdującą się w zakładce "Informacje".

Na stronie podane są nieścisłe informacje. Gdzie mogę zgłosić poprawkę?

W tym celu należy wypełnić formularz "zgłoś poprawkę" dostępny nad polem "Informacje". Zgłaszać można błędne daty premiery, opisy, okładki lub plakaty oraz zwiastuny.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Karolina Nowotczyńska, Marcin Zdunik - Symphonies & Duo? Kiedy wychodzi Karolina Nowotczyńska, Marcin Zdunik - Symphonies & Duo?
Data wydania płyty zaplanowana została na 20.09.2021. Nowa płyta Karolina Nowotczyńska, Marcin Zdunik z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz listę utworów (tracklista), newsy i nadchodzące single, promujące nowe dzieło artysty. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa płyta Karolina Nowotczyńska, Marcin Zdunik - Symphonies & Duo data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 20 września 2021, poniedziałek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie