środa, 29 stycznia

Oznaczenie treści
 

Karolina Czarnecka - Cud

(2019)
Alt

Obserwuj premierę
Ocena:


Karolina Czarnecka - Cud

Data premiery

piątek
15.11.2019
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Alternatywa
Ranking:
904   3083

Tagi:
[dodaj]
Wytwórnia:
Odnośniki:
[dodaj]

Płyta "Cud", to trzeci album Karoliny Czarneckiej, artystki interdyscyplinarnej, która tym razem ruszyła w zmaskulinizowany świat hip-hopu. Swoją opowieść snuje na tle bitów, w które zgrabnie zostały wplecione wątki folkowe. Wynikiem tego mariażu jest jedyny w swoim rodzaju folkorap. To estetyczne, ale i kulturowe, za sprawa tekstów, zderzenie Zachodu ze Wschodem, sacrum z profanum, emocji z rozsądkiem.
Artystka zestawia ze sobą konserwatyzm i magię rodzinnego Podlasia z liberalną bańką, którą współtworzy Warszawa, w której mieszka. Ważnym akcentem jest również cezura, którą wyznaczają 30. urodziny Czarneckiej i III RP, ten trop odnajdziemy m. in. w utworze "Trzydzieści".
Płyta jest podzielona na trzy części, a każdą z nich otwiera podlaska pieśń. Ale ten podział jest raczej umowny i nie odnosi się ściśle do tematyki tekstów. Obok siebie pojawiają się tak różne kwestie, jak wołanie o (samo)akceptację i tolerancję w "Módl się za nami", krytyka konsumpcjonizmu w "Nachapaczach", manifest niezależności w "Pielgrzymce", czy odwołanie się do pierwotnych sił i instynktów w "Duszewności".
Dużo wątków, ale wszystko z tzw. totalną szczerością, energetycznie, ale i nostalgicznie, z uszlachetniającymi całość partiami klarnetu, akordeonu czy skrzypiec. Swoistym credo tej płyty jest tytuł i jednocześnie refren ostatniej piosenki - "Polska musi uwierzyć w miłość". I może wtedy stanie się cud?
Lista utworów:
1. Oj, sama, ja se sama
2. Módl się za nami
3. Trzydzieści
4. Nachapacze
5. Perun
6. Śpiącego wilczka ze snu zbudziła
7. Dom
8. Duszewność
9. Córy
10. Pielgrzymka
11. Dziewczyna wyrusza na wojnę
12. Potupaja
13. Bestiariusz
14. Kto znajduje, źle szukał
15. Polska musi uwierzyć w miłość



Tworzenie nowej recenzji


Ocena:

Zalety:
Wady:





Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Karolina Czarnecka - Cud? Kiedy wychodzi Karolina Czarnecka - Cud?
Data wydania płyty zaplanowana została na 15.11.2019. Nowa płyta Karolina Czarnecka z 2019 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz listę utworów (tracklista), newsy i nadchodzące single, promujące nowe dzieło artysty. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2019 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa płyta Karolina Czarnecka - Cud data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 15 listopada 2019, piątek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie