sobota, 23 października

Oznaczenie treści
 

Karol Wojtyła, Waldemar Chrostowski - Święty Prymas

(2019)
Inne

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Karol Wojtyła, Waldemar Chrostowski - Święty Prymas

Data premiery

czwartek
23.01.2020
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Inne
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Znakomity, światowej sławy biblista i teolog ks. prof. Waldemar Chrostowski dzieli się w tej książce głębokimi przemyśleniami na temat aktualności przesłania kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. "Zostałem wyświęcony przez niego 6 czerwca 1976 r. , od tamtej pory wyrosło jednak całe pokolenie, a być może dwa pokolenia – pisze ks. prof. Chrostowski. – Prymas jest mi szczególnie bliski i nie potrafię o nim myśleć bez wzruszenia, bez emocji, a nade wszystko bez ogromnej wdzięczności. Jego dobroci i życzliwości zawdzięczam to, że mogłem otrzymać święcenia kapłańskie oraz odbyć studia biblijne w Rzymie i w Jerozolimie".
Inne spojrzenie na Prymasa Tysiąclecia, choć również pełne podziwu i fascynacji, prezentuje w tej książce kard. Karol Wojtyła w tekście pochodzącym z 1971 r. Jednym z wątków, które porusza jest maryjny rys pobożności Prymasa Polski: "W tej właśnie dziedzinie dokonuje się szczególna identyfikacja Prymasa Polski z wiarą jego Rodaków – i to zarówno w Polsce, jak i na emigracji. Tę wiarę i to zawierzenie, jakie z niej wypływa, kardynał Stefan Wyszyński w czasie Soboru pragnął przekazać Kościołowi powszechnemu jako szczególny owoc swych własnych doświadczeń, a także doświadczeń całego Kościoła w Polsce".
Ilustrowaną wieloma unikatowymi zdjęciami Adama Bujaka i Ryszarda Rzepeckiego książkę "Święty Prymas" przygotowano już z myślą o beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. Uzupełnia ją kalendarium życia Prymasa.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy ma być dostępna książka Święty Prymas?

Książka pojawi się 23 stycznia 2020 (premiera w Polsce). Wyświetlaną datę można zmienić kliknąć w odpowiednią flagę. Domyślnie wyświetlany region może zostać zmieniony w ustawieniach konta.

W jaki sposób można śledzić najświeższe wieści o premierze książki?

Aby otrzymywać najświeższe doniesienia o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Na stronie "Aktualności" zostaną opublikowane zmiany, które zaszły w obserwowanych premierach, a powiadomienie zostanie wysłane we wiadomości e-mail.

Chcę donieść o książce innym osobom. W jaki sposób mogę to uczynić?

Premierę można polecić znajomym poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te dostępne są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Za ile mogę znaleźć książkę?

Aby dowiedzieć się ile należy odłożyć na książkę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

W jakim miejscu zamówię książkę?

Święty Prymas jest do kupienia tutaj. W zakładce "Gdzie kupić?" prezentowana jest lista sprzedawców oferujących ten produkt.

Na jakiej stronie mogę przeglądać bieżące informacje dotyczące książki Święty Prymas?

Najświeższe materiały można poczytać w zakładce "Newsy" znajdującej się w kolumnie po prawej stronie.

Chcę ocenić książkę. Jak tego dokonać?

Żeby to zrobić należy nadać należytą ocenę w pięciopunktowej skali, a następnie potwierdzić wybór kliknięciem. Głos mogą oddać tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu.

Jaką metodą wyliczono notę książki?

Premiera książki Święty Prymas nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który nowelista odpowiedzialny jest za tę książkę?

Karol Wojtyła, Waldemar Chrostowski jest twórcą książki. Kliknij utaj albo w nazwisko autora, żeby wyświetlić inne książki przez niego napisane.

Które wydawnictwo odpowiada za wydanie tej książki?

Książka zostanie wydana przez firmę Biały Kruk. Lista książek wydanych przez tę firmę znajduje się utaj.

Na stronie napisane są omyłkowe informacje. Gdzie mogę to zgłosić?

Korektę można zgłosić korzystając z opcji "zgłoś poprawkę" umieszczonej nad polem "Informacje". Poprawiać można nieprecyzyjne daty oraz opisy, a także wnosić o dodanie okładek, odnośników i zwiastunów.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Karol Wojtyła, Waldemar Chrostowski - Święty Prymas? Kiedy wychodzi Karol Wojtyła, Waldemar Chrostowski - Święty Prymas?
Data wydania książki zaplanowana została na 23.01.2020. Nowa książka Karol Wojtyła, Waldemar Chrostowski z 2019 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2020 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Karol Wojtyła, Waldemar Chrostowski - Święty Prymas data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 23 stycznia 2020, czwartek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie