poniedziałek, 24 września

Oznaczenie treści
 

Kai Strittmatter - Stambuł. Gdzie Europa spotyka Azję

(2014)
Historia

Obserwuj premierę
Poleć znajomemu
Oceń:

Oceń:


Kai Strittmatter - Stambuł. Gdzie Europa spotyka Azję

Data premiery

piątek
14.03.2014
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Historia
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Odnośniki:
[dodaj]

Mewy za promem duże i tłuste jak albatrosy; marynarze, którzy na pokładzie serwują herbatę koloru miedzi; Bosfor: świetliste schronienie dla wszystkich, dla których dzień powszedni to wygnanie z życia tak wygląda Stambuł po przyjeździe. Niegdyś nazywano go Bizancjum, potem Konstantynopolem, a dla Greków do dzisiaj pozostaje miastem wszystkich miast, jedynym, które nie potrzebuje nazwy. Piętnaście milionów mieszkańców czyni z tej stolicy największą metropolię Europy. Czy może jednak Azji?Autor każdego dnia bezpośrednio doświadcza, jak Wschód i Zachód zazębiają się i jednoczą między osmańskim przepychem i nowoczesnym nocnym życiem. Pokazuje Stambuł rybaków i sprzedawców sezamowych obwarzanków, kierowców dolmuşów i piosenkarzy muzyki arabskiej, pisarzy i designerów. Szuka odpowiedzi na pytanie, dlaczego Turcy są tak nieszczęśliwi. Wyjaśnia również, jakie jest idealne zastosowanie tureckiego białego chleba oraz z jakiego powodu nawet zapachy są tutaj polityczne. Prowadzi przez chaos na ulicach i przez rozgałęzienia bizantyńskiej biurokracji. Zabiera nas również na Wyspy Książęce, na których stambulczycy wypoczywają. Zdradza nam różnicę między kauförem i golibrodą, pokazuje, jak wygląda kobiecy piknik w łaźni parowej, i wyjaśnia, skąd się wziął zakaz noszenia wąsów oraz obowiązek zakładania kapeluszy, a także dlaczego Bosfor ratuje życie stambulczykom często cierpiącym na depresję.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Kai Strittmatter - Stambuł. Gdzie Europa spotyka Azję? Kiedy wychodzi Kai Strittmatter - Stambuł. Gdzie Europa spotyka Azję?
Data wydania książki zaplanowana została na 14.03.2014. Nowa książka Kai Strittmatter z 2014 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2014 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Kai Strittmatter - Stambuł. Gdzie Europa spotyka Azję data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 14 marca 2014, piątek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie