czwartek, 13 maja

Oznaczenie treści
 

Julia Ebner - Coraz ciemniej. Ekstremiści w sieci

(2020)
Faktu

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Julia Ebner - Coraz ciemniej. Ekstremiści w sieci

Data premiery

środa
13.01.2021
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Literatura Faktu
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Wzbiera fala antyliberalnego radykalizmu. Olbrzymią rolę odgrywa w tym Internet jako narzędzie komunikacji wszelkiego rodzaju ekstremistów, którzy kwestionują porządek społeczny oparty na prawach człowieka i świeckich formach państwowości. Julia Ebner jest analityczką w londyńskim Instytucie Dialogu Strategicznego, gdzie zawodowo śledzi internetowe strony i akcje rozmaitych grup ekstremistycznych. Postanowiła jednak wejść głębiej w "ciemną sieć". Po to by lepiej rozpoznać sposoby działania przeciwnika. W tej niebezpiecznej wędrówce przez świat wirtualny, ale i w tak zwanym realu, Ebner stworzyła kilka różnych tożsamości, dzięki którym przenika do kilkunastu grup i organizacji, od skrajnie prawicowej Generacji Tożsamości, przez antyfeministyczne Tradycyjne Żony, po islamskie Oblubienice Dżihadu. Po pokonaniu bariery rekrutacji na zakodowanych kanałach uczy się hakerskich sztuczek i manipulowania mediami, słucha porad, jak być posłuszną żoną. Czasem jej aktywność wykracza poza sieciowe czaty. W Wiedniu śledzi wybory do austriackiego parlamentu w towarzystwie jednego z liderów Generation Identity, w Londynie dyskutuje o przyszłości brytyjskiej odnogi tej organizacji, w niemieckim Ostritz bierze udział w festiwalu muzycznym neonazistów "Tarcza i Miecz". Bywa demaskowana, szantażowana i zwalniana z organizacji za niesubordynację.
Coraz ciemniej Julii Ebner pokazuje sprawność ekstremistów w informacyjnej walce o umysły i serca ludzi epoki Internetu. Obnaża mechanizmy typowania, rekrutacji, weryfikacji i socjalizacji nowych członków grupy. Stawia pytania o źródła rosnącej popularności radykałów i możliwość skutecznego oporu nie tylko w cyfrowym świecie. Stawka jest wysoka.
"Obserwując przez kilka lat, jak grupy ekstremistyczne działają i doskonalą swój podręcznik taktyki, doszłam do przekonania, że nie można wyposażyć ludzi w potężniejszą broń niż wiedza o tym, jak ekstremiści starają się wykorzystać nasze słabości w wirtualnym i realnym życiu. Świadomość stosowanych przez nich trików pozwoliła mi uniknąć wciągnięcia w tryby radykalizacji. Chciałabym, żeby ta książka pomogła innym bronić się przed zradykalizowaniem, zmanipulowaniem czy zastraszeniem. "
fragment wstępu
"Blond peruka pasuje do koloru końskiego ogona na zdjęciu profilowym mojego awatara na Twitterze. Pamiętaj, mówię do siebie, nazywasz się Jennifer Meyer i jesteś studentką filozofii z Austrii na semestralnej wymianie w Londynie. Przyjmowanie fałszywej tożsamości nie różni się od budowania postaci w powieści. Jeśli nie znasz ich przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, nikt nie uwierzy w opowiadaną historię.
"W 2016 roku austriaccy identytaryści zorganizowali w centrum Wiednia flash mob pozorujący atak terrorystyczny, a kilka miesięcy później zelektryzowali media, nakładając burkę na słynny pomnik Marii Teresy. Ich wyczyny medialne są na tyle prowokacyjne, że posty i tweety na ten temat, udostępniane przez najważniejszych influencerów, rozprzestrzeniają się błyskawicznie – kontrolowana prowokacja. To z kolei zmusza tradycyjne media do omówienia ich działań i dopuszczenia ich w ten sposób do głosu. Kiedy kampania w sieci osiąga punkt krytyczny, co znaczy, że komunikat wykracza poza zainteresowanie społeczności, której dotyczy, "mainstreamowe media" nie mają innego wyjścia, jak tylko go omówić. Celem jest rozprzestrzenienie treści dzielących opinię publiczną, które zmuszają każdego, kto stoi z boku, do zajęcia stanowiska – strategiczna polaryzacja. "
"Ebner zebrała materiały mocne i prowokujące do myślenia. "
"The Sunday Telegraph"
"Wciągająca i dogłębna... Czyta się jak thriller. "
"The Financial Times"
"Fascynująca i ważna. "
"The Spectator"
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

W jakim terminie ma ukazać się książka Coraz ciemniej. Ekstremiści w sieci?

Książka zadebiutuje 13 stycznia 2021 (data wydania w Polsce). Obecnie wyświetlaną datę można zmienić klikając we flagę. W ustawieniach konta można zmienić domyślnie wyświetlany region dla premier z różnych kategorii.

Chcę otrzymywać na bieżąco świeże komunikaty dotyczące książki. W jaki sposób tego dokonać?

Aby dostawać wieści o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Na stronie "Aktualności" zostaną opublikowane zmiany, które zaszły w obserwowanych premierach, a powiadomienie zostanie wysłane we wiadomości e-mail.

Chcę poinformować o książce znajomych. Jak mogę to zrobić?

Książkę można zarekomendować poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Ile pieniędzy trzeba zarezerwować na książkę?

Żeby zobaczyć ile kosztuje książka Coraz ciemniej. Ekstremiści w sieci kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.

Chcę kupić książkę Coraz ciemniej. Ekstremiści w sieci. Gdzie można nabyć ten tytuł?

Książkę Coraz ciemniej. Ekstremiści w sieci można zamówić tutaj. Z prawej strony znajduje się zakładka "Gdzie kupić?", w której wymienione są sklepy sprzedające ten produkt.

W którym miejscu przeglądnę najświeższe raporty odnośnie książki?

W celu obejrzenia nowych komunikatów należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.

Chcę ocenić książkę. Jak mogę to zrobić?

Aby tego dokonać trzeba wybrać należytą ocenę w skali 1-5, a następnie zatwierdzić wybór kliknięciem. Żeby oddać głos trzeba posiadać konto w serwisie.

W jaki sposób obliczona została ocena?

Premiera książki Coraz ciemniej. Ekstremiści w sieci nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Kto tworzy tę książkę?

Julia Ebner to osoba odpowiedzialna za stworzenie książki. Kliknięcie utaj spowoduje wyświetlenie listy pozostałych książek od tego autora. Z funkcji tej można również skorzystać przechodząc do pola "Informacje" i klikając w nazwisko pisarza.

Kto dba o wydanie tej książki?

Książka ma być wydana przez firmę Polityka. Lista książek wydanych przez tę firmę znajduje się utaj.

Na tej stronie przedstawione są omyłkowe dane. W jaki sposób można je skorygować?

Żeby zgłosić błąd należy uzupełnić formularz umieszczony tutaj. Poprawić można nieprawidłowe daty, opisy, okładki oraz dodać nowe trailery.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Julia Ebner - Coraz ciemniej. Ekstremiści w sieci? Kiedy wychodzi Julia Ebner - Coraz ciemniej. Ekstremiści w sieci?
Data wydania książki zaplanowana została na 13.01.2021. Nowa książka Julia Ebner z 2020 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Julia Ebner - Coraz ciemniej. Ekstremiści w sieci data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 13 stycznia 2021, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie