niedziela, 22 maja

Oznaczenie treści
 

Julia Ebner - Coraz ciemniej. Ekstremiści w sieci

(2020)
Faktu

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Julia Ebner - Coraz ciemniej. Ekstremiści w sieci

Data premiery

środa
13.01.2021
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Literatura Faktu
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Wzbiera fala antyliberalnego radykalizmu. Olbrzymią rolę odgrywa w tym Internet jako narzędzie komunikacji wszelkiego rodzaju ekstremistów, którzy kwestionują porządek społeczny oparty na prawach człowieka i świeckich formach państwowości. Julia Ebner jest analityczką w londyńskim Instytucie Dialogu Strategicznego, gdzie zawodowo śledzi internetowe strony i akcje rozmaitych grup ekstremistycznych. Postanowiła jednak wejść głębiej w "ciemną sieć". Po to by lepiej rozpoznać sposoby działania przeciwnika. W tej niebezpiecznej wędrówce przez świat wirtualny, ale i w tak zwanym realu, Ebner stworzyła kilka różnych tożsamości, dzięki którym przenika do kilkunastu grup i organizacji, od skrajnie prawicowej Generacji Tożsamości, przez antyfeministyczne Tradycyjne Żony, po islamskie Oblubienice Dżihadu. Po pokonaniu bariery rekrutacji na zakodowanych kanałach uczy się hakerskich sztuczek i manipulowania mediami, słucha porad, jak być posłuszną żoną. Czasem jej aktywność wykracza poza sieciowe czaty. W Wiedniu śledzi wybory do austriackiego parlamentu w towarzystwie jednego z liderów Generation Identity, w Londynie dyskutuje o przyszłości brytyjskiej odnogi tej organizacji, w niemieckim Ostritz bierze udział w festiwalu muzycznym neonazistów "Tarcza i Miecz". Bywa demaskowana, szantażowana i zwalniana z organizacji za niesubordynację.
Coraz ciemniej Julii Ebner pokazuje sprawność ekstremistów w informacyjnej walce o umysły i serca ludzi epoki Internetu. Obnaża mechanizmy typowania, rekrutacji, weryfikacji i socjalizacji nowych członków grupy. Stawia pytania o źródła rosnącej popularności radykałów i możliwość skutecznego oporu nie tylko w cyfrowym świecie. Stawka jest wysoka.
"Obserwując przez kilka lat, jak grupy ekstremistyczne działają i doskonalą swój podręcznik taktyki, doszłam do przekonania, że nie można wyposażyć ludzi w potężniejszą broń niż wiedza o tym, jak ekstremiści starają się wykorzystać nasze słabości w wirtualnym i realnym życiu. Świadomość stosowanych przez nich trików pozwoliła mi uniknąć wciągnięcia w tryby radykalizacji. Chciałabym, żeby ta książka pomogła innym bronić się przed zradykalizowaniem, zmanipulowaniem czy zastraszeniem. "
fragment wstępu
"Blond peruka pasuje do koloru końskiego ogona na zdjęciu profilowym mojego awatara na Twitterze. Pamiętaj, mówię do siebie, nazywasz się Jennifer Meyer i jesteś studentką filozofii z Austrii na semestralnej wymianie w Londynie. Przyjmowanie fałszywej tożsamości nie różni się od budowania postaci w powieści. Jeśli nie znasz ich przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, nikt nie uwierzy w opowiadaną historię.
"W 2016 roku austriaccy identytaryści zorganizowali w centrum Wiednia flash mob pozorujący atak terrorystyczny, a kilka miesięcy później zelektryzowali media, nakładając burkę na słynny pomnik Marii Teresy. Ich wyczyny medialne są na tyle prowokacyjne, że posty i tweety na ten temat, udostępniane przez najważniejszych influencerów, rozprzestrzeniają się błyskawicznie – kontrolowana prowokacja. To z kolei zmusza tradycyjne media do omówienia ich działań i dopuszczenia ich w ten sposób do głosu. Kiedy kampania w sieci osiąga punkt krytyczny, co znaczy, że komunikat wykracza poza zainteresowanie społeczności, której dotyczy, "mainstreamowe media" nie mają innego wyjścia, jak tylko go omówić. Celem jest rozprzestrzenienie treści dzielących opinię publiczną, które zmuszają każdego, kto stoi z boku, do zajęcia stanowiska – strategiczna polaryzacja. "
"Ebner zebrała materiały mocne i prowokujące do myślenia. "
"The Sunday Telegraph"
"Wciągająca i dogłębna... Czyta się jak thriller. "
"The Financial Times"
"Fascynująca i ważna. "
"The Spectator"
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Na kiedy jest planowana premiera książki Coraz ciemniej. Ekstremiści w sieci?

Książkę będzie można przeczytać 13 stycznia 2021 (premiera w Polsce). Aby zobaczyć daty z innych regionów należy kliknąć w odpowiednią flagę. W celu zmiany domyślnie wyświetlanego regionu należy skorzystać z opcji dostępnej w ustawieniach konta.

Chcę dostawać wiadomości o zmianach dotyczących książki. W jaki sposób tego dokonać?

Aby otrzymywać bieżące doniesienia o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Powiadomienia o zmianach wysłane zostaną we wiadomości e-mail oraz będą opublikowane na stronie "Aktualności".

Chcę powiedzieć o książce innym osobom. Jak mogę to zrobić?

O książce można powiedzieć innym osobom poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te znajdują się na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

W jakiej cenie można nabyć książkę?

W celu poznania ceny książki kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

Chcę zamówić książkę Coraz ciemniej. Ekstremiści w sieci. Gdzie mogę dostać ten produkt?

Książkę Coraz ciemniej. Ekstremiści w sieci można nabyć tutaj. Wszystkie sklepy można znaleźć na liście "Gdzie kupić?" usytuowanej po prawej stronie.

W którym miejscu przeczytam najnowsze doniesienia dotyczące książki?

Świeże komunikaty można przeglądnąć w zakładce "Newsy" znajdującej się w kolumnie po prawej stronie.

Chcę ocenić ten produkt. Gdzie mogę to zrobić?

Żeby tego dokonać należy przyporządkować konkretną ocenę od 1 do 5, a następnie zaznaczyć wybór kliknięciem. Swój głos mogą oddać jedynie zarejestrowani użytkownicy serwisu.

Jakim sposobem podliczono ocenę książki?

Premiera książki Coraz ciemniej. Ekstremiści w sieci nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Kto napisał tę książkę?

Julia Ebner to twórca tej książki. Żeby zobaczyć jakie inne książki zostały napisane przez tego autora należy kliknąć utaj albo przejść do pola "Informacje" i kliknąć w nazwisko pisarza.

Który wydawca wydał tę książkę?

Za wydanie książki odpowiedzialna jest firma Polityka. Lista książek wydanych przez tę firmę znajduje się utaj.

Na tej stronie wypisane są niedobre informacje. W jaki sposób można je skorygować?

Żeby zgłosić poprawkę należy wypełnić formularz umieszczony tutaj. W ramach tej funkcji można zgłosić między innymi aktualizację daty, dodać lub zmienić opis, zamieścić zwiastun oraz trailer, czy też przesłać nową okładkę lub plakat.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Julia Ebner - Coraz ciemniej. Ekstremiści w sieci? Kiedy wychodzi Julia Ebner - Coraz ciemniej. Ekstremiści w sieci?
Data wydania książki zaplanowana została na 13.01.2021. Nowa książka Julia Ebner z 2020 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Julia Ebner - Coraz ciemniej. Ekstremiści w sieci data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 13 stycznia 2021, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie