środa, 14 kwietnia

Oznaczenie treści
 

J.S. Margot - Mazel tow. Jak zostałam korepetytorką w domu ortodoksyjnych Żydów

(2018)
Faktu

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


J.S. Margot - Mazel tow. Jak zostałam korepetytorką w domu ortodoksyjnych Żydów

Data premiery

środa
04.07.2018
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Literatura Faktu
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Odnośniki:
[dodaj]

Co się stanie, kiedy lewicująca, zbuntowana studentka z Antwerpii, mieszkająca ze swoim irańskim chłopakiem, trafi do domu ortodoksyjnej żydowskiej rodziny, która żyje zamknięta we własnym świecie, na obrzeżach belgijskiego społeczeństwa? Czy bezpośrednia, trochę zadziorna dziewczyna może się odnaleźć w środowisku, pielęgnującym zwyczaje, które nie zmieniły się od setek lat?
Margot przez sześć lat spędzała popołudnia w domu Schneiderów, pomagając ich dzieciom w nauce. Jej metody dydaktyczne bywały całkiem nieortodoksyjne – stosowała między innymi prowokacyjne pytania, obcesowe komentarze i dużo śmiechu. Okazało się, że w niektórych sprawach dogaduje się z uczniami znakomicie, na przykład w interesach (razem ze średnim synem Schneiderów, Jakovem, przez kilka lat prowadzili wspólny biznes – ona pisała jego kolegom wypracowania, on zajmował się logistyką i zgarniał procent). W innych kwestiach, jak podejście do mody czy seksu, różnice były większe. Nie przeszkodziło to jednak Margot i jej uczniom konfrontować się z wzajemną odmiennością i co dzień przekraczać dzielące ich granice. Choć pierwsze zetknięcie dwóch skrajnie różnych światów i światopoglądów było gwałtowne, z czasem wśród gaf i pomyłek początkowa nieufność zmieniła się w niezwykłą przyjaźń, która przetrwała lata.
"Margot [... ] ukazuje zarówno piękno, jak i trudności bycia człowiekiem pośród ludzi. Lektura obowiązkowa dla każdego".
"De Standaard der Letteren"
"Mazel towwprowadza nas za kulisy niedostępnego świata ortodoksyjnych Żydów i uświadamia, że on tylko wydaje się nam znajomy".
"Het Nieuwsblad"
"Książka Margot to wyjątkowa opowieść o świecie ortodoksyjnych Żydów oglądanym oczami gojów. Nadzwyczajna".
"De Sleutel"
"Świetnie nakreślone postaci i doskonale oddana codzienność. "Mazel tow"to o wiele więcej niż tylko dobra książka".
"Cutting Edge"
"Piękna opowieść o przyjaźni pokonującej podziały i różnice kulturowe".
"Mappa Libri"Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy odbędzie się premiera książki Mazel tow. Jak zostałam korepetytorką w domu ortodoksyjnych Żydów?

Książka będzie dostępna 4 lipca 2018 (premiera w Polsce). W celu wyświetlenia daty z innego regionu należy wybrać odpowiednią flagę. Domyślny region można zmienić w w ustawieniach konta.

W jaki sposób można śledzić bieżące wiadomości o premierze?

Aby otrzymywać bieżące komunikaty o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Wszystkie zmiany zostaną opublikowane na stronie "Aktualności", a powiadomienie będzie wysłane we wiadomości e-mail.

Czy jest możliwość zasugerowania książki innym osobom?

Premierę można zarekomendować znajomym poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Ile pieniędzy należy wydać na książkę?

Żeby dowiedzieć się jaka jest cena książki Mazel tow. Jak zostałam korepetytorką w domu ortodoksyjnych Żydów kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.

Chcę kupić książkę Mazel tow. Jak zostałam korepetytorką w domu ortodoksyjnych Żydów. W którym miejscu jest dostępny do kupienia ten produkt?

Książkę Mazel tow. Jak zostałam korepetytorką w domu ortodoksyjnych Żydów można zakupić tutaj. W zakładce "Gdzie kupić?" prezentowana jest lista sprzedawców oferujących ten produkt.

W którym miejscu mogę obejrzeć bieżące materiały dotyczące książki Mazel tow. Jak zostałam korepetytorką w domu ortodoksyjnych Żydów?

W celu przeczytania najnowszych newsów należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.

Czy można przypisać notę dla tej książki?

Żeby ocenić książkę trzeba zaznaczyć właściwą wartość w pięciopunktowej skali, a następnie zatwierdzić wybór kliknięciem. Swój głos mogą oddać jedynie zarejestrowani użytkownicy serwisu.

Jakim sposobem przeliczona została ocena książki?

Premiera książki Mazel tow. Jak zostałam korepetytorką w domu ortodoksyjnych Żydów nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Kto pisze tę książkę?

Twórcą jest J.S. Margot. W celu wyświetlenia listy utworów tego autora przejdź do pola "Informacje" i kliknij w jego nazwisko albo kliknij utaj.

Kto zajmuje się wydaniem tej książki?

Wydawnictwo Wydawnictwo Czarne dba o wydanie książki. Aby sprawdzić inne książki wydane przez tę firmę kliknij w jej nazwę lub kliknij utaj.

Zaobserwowałem na stronie nieprecyzyjne dane. W jaki sposób można je skorygować?

Aby tego dokonać należy wypełnić formularz "zgłoś poprawkę", do którego odnośnik znajduje się nad polem "Informacje". W ramach tej funkcji można zgłosić między innymi aktualizację daty, dodać lub zmienić opis, zamieścić zwiastun oraz trailer, czy też przesłać nową okładkę lub plakat.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera J.S. Margot - Mazel tow. Jak zostałam korepetytorką w domu ortodoksyjnych Żydów? Kiedy wychodzi J.S. Margot - Mazel tow. Jak zostałam korepetytorką w domu ortodoksyjnych Żydów?
Data wydania książki zaplanowana została na 04.07.2018. Nowa książka J.S. Margot z 2018 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2018 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka J.S. Margot - Mazel tow. Jak zostałam korepetytorką w domu ortodoksyjnych Żydów data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 4 lipca 2018, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie