sobota, 19 sierpnia

Oznaczenie treści
 

Józefa Hennelowa - Otwarty, bo powszechny. O Kościele, który może boleć

(2012)
Nauka

Obserwuj premierę
Poleć znajomemu
Oceń:

Oceń:


Józefa Hennelowa - Otwarty, bo powszechny. O Kościele, który może boleć

Data premiery

czwartek
12.04.2012
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Nauka
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Odnośniki:
[dodaj]

Dlaczego polskie kościoły stopniowo pustoszeją? Dlaczego partie głoszące antyklerykalne poglądy zyskują coraz większe poparcie? W czym Kościół pozostaje nadzieją świata?
Odpowiedź na takie pytania kryje się w tej książce. Józefa Hennelowa, wieloletnia redaktorka "Tygodnika Powszechnego", dzieli się najbardziej osobistym doświadczeniem Kościoła na przestrzeni zmieniających się czasów. Autorka jak nikt potrafi zdiagnozować i opisać aspekty działalności Kościoła, które wielu wierzącym trudno dziś zaakceptować: uwikłanie w politykę, zaangażowanie w spór wokół ustawy antyaborcyjnej i lustrację, wreszcie problem imperium medialnego o. Rydzyka.
Sądy prezentowane przez Józefę Hennelową są głębokie i wyważone, a zarazem niezwykle celne. Sylwetki przyjaciół i polemistów – kreślone z jednakowym szacunkiem. Autorka splata opinie i osobiste wspomnienia w jedną całość, co sprawia, że od książki trudno się oderwać.Pozycja obowiązkowa – nie tylko dla katolików!Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Józefa Hennelowa - Otwarty, bo powszechny. O Kościele, który może boleć? Kiedy wychodzi Józefa Hennelowa - Otwarty, bo powszechny. O Kościele, który może boleć?
Data wydania książki zaplanowana została na 12.04.2012. Nowa książka Józefa Hennelowa z 2012 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2012 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Józefa Hennelowa - Otwarty, bo powszechny. O Kościele, który może boleć data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 12 kwietnia 2012, czwartek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie