środa, 21 listopada

Oznaczenie treści
 

Józef Godzic - Szał królewny

(2014)
Romanse

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Józef Godzic - Szał królewny

Data premiery

czwartek
30.10.2014
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Romanse
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Baśń ta powstała w latach mojej młodości i to nie z własnej inicjatywy. Byłem nakłoniony do jej napisania przez moich kolegów z pracy. Było nas trzech takich zgranych kumpli: Janek, Władek i ja. A w takim wieku, jak my wtedy (choć nie tylko), chętnie mówi się o seksie.

Janek znał kilka, nie trzymających się całości, fragmentów wiersza hrabiego Aleksandra Fredry pt. „Baśń o trzech braciach i królewnie”. Popisywał się ich recytacją przy każdej okazji, a wszyscy go słuchali i połykali jej treść. Żeby tak zdobyć cały ten wiersz... – to było marzenie naszej paki; zwłaszcza Władek o tym marzył i gotów by dać krocie za jego posiadanie.

Ponieważ ja byłem już wtedy znany z tego, że potrafię coś „zrymować”, toteż Władek wpadł na taki pomysł, żebym ja te strzępy wiersza Fredry „pozszywał”, bo mnie na to stać. A ja mam to w sobie, że jeśli ktoś uwierzy we mnie, to nie mogę go zawieść. I w ten to sposób wcieliłem się w Aleksandra Fredro. Od razu wstąpił we mnie twórczy zapał i pisanie rozpocząłem zaraz po pracy.

Kiedy następnego dnia przeczytałem kolegom, co napisałem, byli zachwyceni. Ale to przecież nie było wszystko, to był dopiero pierwszy „odcinek serialu”. Następny odcinek był na drugi dzień itd.

I tak co dziennie przynosiłem do pracy urobek dnia, jako następny odcinek baśni, a moi koledzy, już w poszerzonym gronie (a także co odważniejsze koleżanki), z niecierpliwością oczekiwali, co będzie dalej.

Wszyscy ci, którzy te „odcinki” śledzili, nagabywali mnie, żebym za szybko nie kończył dzieła. Chcieli, żeby to trwało i trwało. Tak się nie da. Musiał kiedyś nastąpić koniec. Ale to nakłanianie mnie spowodowało to, że utwór wydłużył się znacząco.
Czyżbym przerósł mistrza Aleksandra...?Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Józef Godzic - Szał królewny? Kiedy wychodzi Józef Godzic - Szał królewny?
Data wydania książki zaplanowana została na 30.10.2014. Nowa książka Józef Godzic z 2014 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2014 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Józef Godzic - Szał królewny data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 30 października 2014, czwartek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie