środa, 23 sierpnia

Oznaczenie treści
 

John Harding - Siostrzyca

(2011)

John Harding - Florence and Giles

Powieść

Obserwuj premierę
Poleć znajomemu
Oceń:

Oceń:


John Harding - Siostrzyca / John Harding - Florence and Giles

Data premiery

czwartek
20.10.2011
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Powieść
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Odnośniki:
[dodaj]

Stare, angielskie dwory są nie tylko siedliskiem wspomnień, ale przede wszystkim tajemnic. Zabawa w chowanego może trwać tam w nieskończoność i nieodmiennie towarzyszy jej odkrywanie sekretów dawnych dni.Florence i jej przyrodni brat Giles mieszkają w jednym z takich miejsc, gdzie przeszłość podaje rękę teraźniejszości, a przyszłość ukazuje się na tafli lustra.  Dziecięce rozrywki przerywane są lekcjami Gilesa, które odbywa ze swoją guwernantką. Florence nie wolno się uczyć. Szczególnie czytania. Ogromna biblioteka jest miejscem zakazanym. I bardzo pociągającym. Kiedy pierwsza guwernantka ginie zagadkową śmiercią, zjawia się następna. Florence czuje, że ta elegancka kobieta w czerni nie przyjechała do dworu Blithe bez powodu.  Uważa, że ma niecny plan porwania lub skrzywdzenia jej młodszego braciszka.  Książka  Johna Hardinga „Siostrzyca” nawiązuje do tradycji  powieści gotyckiej. Czytelnik wciągnięty zostaje w skomplikowaną, pełną niedomówień grę. Narratorka historii, dwunastoletnia Florence posługuje się własnym, wymyślonym językiem, który doskonale pobrzmiewa w ciszy ciemnych korytarzy, potęgując wrażenie zbliżającego się dramatu.Kiedy jest prawie pewne, że dziewczynka postradała zmysły, autor ujawnia fakty, które przeczą temu podejrzeniu.  Nawet po przeczytaniu zakończenia pozostają wątpliwości.Komentarze (1)

Zdjęcie
~marz000
2011-10-30 23:04

Niesamowita książka!! Idealna na... Zaduszki :)
Florencja ma swój świat, gdzie obowiązuje jedno tylko prawo – bezpieczeństwo braciszka Gilesa. Stworzył go umysł krążący po mrocznych korytarzach podupadłego dworu, żywiący się kurzem zapomnianej biblioteki. Czy to azyl, czy raczej pułapka? Czy dziewczynka plącze się we własnej wyobraźni czy jest przenikliwą demaskatorką potwornej intrygi? Nadal nie potrafię rozstrzygnąć..

 

Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera John Harding - Siostrzyca? Kiedy wychodzi John Harding - Florence and Giles?
Data wydania książki zaplanowana została na 20.10.2011. Nowa książka John Harding z 2011 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2011 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka John Harding - Siostrzyca data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 20 października 2011, czwartek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie