niedziela, 29 listopada

Oznaczenie treści
 

Joel S. A. Hayward - Zatrzymani pod Stalingradem. Klęska Luftwaffe i Hitlera na wschodzie 1942-1943

(2018)
Historia

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Joel S. A. Hayward - Zatrzymani pod Stalingradem. Klęska Luftwaffe i Hitlera na wschodzie 1942-1943

Data premiery

środa
26.09.2018
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Historia
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Odnośniki:
[dodaj]

Kiedy w 1941 roku Hitler wypowiadał wojnę Związkowi Radzieckiemu, wiedział, że jego machinie wojennej zaczyna brakować paliwa. W związku z tym rozpoczął Operację Blau, kampanię obliczoną na ochronę nazistowskich pól naftowych w Rumunii oraz opanowanie nowych, na Kaukazie. Na jego drodze stał tylko Stalingrad. Większość opracowań bitwy pod Stalingradem skupia się na ponurym losie niemieckich wojsk lądowych. W niniejszej książce Joel Hayward opisuje dzieje operacji Luftwaffe podczas tej kampanii, koncentrując się na sposobie, w jaki Hitler wykorzystywał siły powietrzne jako broń taktyczną zapewniającą wsparcie siłom lądowym, a nie broń strategiczną. Szczegółowo prezentuje jak Luftwaffe odgrywała swą kluczową rolę "latającej artylerii", udowadniając, że armia w ogromnym stopniu opierała się na wsparciu lotnictwa, a jej sukcesy były możliwe w znacznej mierze dzięki skuteczność owego wsparcia. Hayward analizuje tę wielką niemiecką ofensywę z punktu widzenia współpracy pomiędzy siłami lądowymi oraz powietrznymi zmierzającej do osiągania wspólnie uzgodnionych celów. Korzysta z dzienników zarówno najważniejszych dowódców, jak i szeregowych lotników, aby odtworzyć decydujące bitwy i przedstawić dramat frustracji i lekkomyślnego przywództwa Hitlera. Jak udowadnia autor, koniec końców to fatalna strategia Hitlera, Göringa i innych oficerów z Berlina skazała na porażkę wysiłki dowódcy lotnictwa Wolframa von Richthofena, odważnego i zdecydowanego lidera, który starał się zmagać z coraz bardziej beznadziejną sytuacją.
"Odsłaniając nowe źródła i włączając do nowej syntezy uprzednio ignorowane dowody znajdujące się w dokumentach, Joel Hayward wniósł pokaźny wkład do historiografii bitwy stalingradzkiej".
Larry L. Ping, German Studies Review
"W studium opartym na znakomitych badaniach, Hayward prezentuje nam prawdopodobnie najlepsze spojrzenie na działania Luftwaffe w kontekście kampanii stalingradzkiej 1942/1943 r. Przedstawia również najlepszy dostępny opis katastrofalnego stalingradzkiego mostu powietrznego".
Richard Muller, w C. Messenger, red, Reader's Guide to Military History
"Wspaniała praca. Każdy kto interesuje się wojną na froncie wschodnim, a zwłaszcza kampanią stalingradzką, absolutnie musi ją przeczytać. (... ) książką opiera się na znakomitej pracy badawczej i jest dobrze napisana".
profesor Richard L. DiNardo, New York Military Affairs Sympodium Newsletter.
"... oryginalne i oparte na potężnych badaniach studium. Zatrzymani pod Stalingrademjest absolutnie niezastąpioną pracą nie tyle ze względu na jej zaskakujące spostrzeżenia na temat Stalingradu, ale również dlatego, że pozwala lepiej zrozumieć charakter radziecko-niemieckich działań w tym krytycznym roku".
Professor John Erickson, RUSI Journal
"Doskonałe opracowanie. Hayward wykorzystał nadzwyczaj szeroki zakres źródeł, którymi posługuje się z wyjątkową zręcznością oraz krytyczną bezstronnością. Pisze przystępnie i interesująco. To modelowy przedstawiciel gatunku, który powinien ustanowić wzorzec dla rekonstrukcji działań w powietrzu".
Professor Richard Overy, War in HistoryKomentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

W jakim terminie ma pojawić się Zatrzymani pod Stalingradem. Klęska Luftwaffe i Hitlera na wschodzie 1942-1943?

Książka Zatrzymani pod Stalingradem. Klęska Luftwaffe i Hitlera na wschodzie 1942-1943 będzie udostępniona 26 września 2018 (premiera w Polsce). Należy kliknąć w odpowiednie flagi, żeby sprawdzić daty z innego regionu. Domyślnie wyświetlany region może zostać zmieniony w ustawieniach konta.

W jaki sposób można śledzić bieżące wiadomości o premierze?

Aby dostawać aktualne raporty o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. O zmianach poinformujemy wysyłając wiadomość na podany adres e-mail, a także opublikujemy je na stronie "Aktualności".

Czy istnieje możliwość poinformowania znajomych o książce?

Książkę można zasugerować znajomym poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te dostępne są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Jaką ma cenę książka?

Aby zobaczyć jaka jest cena książki Zatrzymani pod Stalingradem. Klęska Luftwaffe i Hitlera na wschodzie 1942-1943 kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

Chcę zamówić książkę Zatrzymani pod Stalingradem. Klęska Luftwaffe i Hitlera na wschodzie 1942-1943. Gdzie można znaleźć ten produkt?

Książkę Zatrzymani pod Stalingradem. Klęska Luftwaffe i Hitlera na wschodzie 1942-1943 można dostać tutaj. Wszystkie sklepy można znaleźć na liście "Gdzie kupić?" usytuowanej po prawej stronie.

Na jakiej stronie mogę poczytać najnowsze doniesienia odnośnie książki?

Nowe doniesienia można przeczytać w zakładce "Newsy" znajdującej się w kolumnie po prawej stronie.

Chcę zaproponować ocenę. Jak tego dokonać?

W tym celu trzeba założyć nowe konto w serwisie lub zalogować się na już istniejące. Następnie w polu "Oceń" trzeba zaznaczyć należytą wartość i przypieczętować ją kliknięciem.

Jaką metodą przeliczona została ocena?

Premiera książki Zatrzymani pod Stalingradem. Klęska Luftwaffe i Hitlera na wschodzie 1942-1943 nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który literat stworzył tę książkę?

Joel S. A. Hayward to osoba odpowiedzialna za napisanie książki. Resztę książek napisanych przez tego autora można znaleźć utaj lub kliknąć w jego nazwisko znajdujące się w polu "Informacje".

Które wydawnictwo zajmuje się wydaniem tej książki?

Książka została wydana przez firmę Wydawnictwo Napoleon V. Kliknięcie utaj spowoduje wyświetlenie listy innych książek od tego wydawcy. Z funkcji tej można również skorzystać udając się do pola "Informacje" i klikając w nazwę wydawnictwa.

Na stronie przedstawione są niedobre dane. Gdzie mogę zgłosić poprawkę?

Żeby zgłosić korektę należy uzupełnić formularz znajdujący się tutaj. Do poprawy zgłosić można między innymi nieaktualne daty, opisy oraz okładki.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Joel S. A. Hayward - Zatrzymani pod Stalingradem. Klęska Luftwaffe i Hitlera na wschodzie 1942-1943? Kiedy wychodzi Joel S. A. Hayward - Zatrzymani pod Stalingradem. Klęska Luftwaffe i Hitlera na wschodzie 1942-1943?
Data wydania książki zaplanowana została na 26.09.2018. Nowa książka Joel S. A. Hayward z 2018 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2018 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Joel S. A. Hayward - Zatrzymani pod Stalingradem. Klęska Luftwaffe i Hitlera na wschodzie 1942-1943 data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 26 września 2018, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie