sobota, 18 września

Oznaczenie treści
 

Joanna Berendt, Aneta Ryfczyńska - Przyjaciele żyrafy. Bajki o empatii. Tom 1

(2021)
Audiobook

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Joanna Berendt, Aneta Ryfczyńska - Przyjaciele żyrafy. Bajki o empatii. Tom 1

Data premiery

wtorek
21.09.2021
2 dni, 2 godzin
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Audiobook
Ranking:
1170   2359

Tagi:
[dodaj]
Odnośniki:
[dodaj]

Wyjątkowość bajek o empatii polega na tym, że nie tylko opisują one świat relacji z perspektywy dziecka, ale także uczą odkrywania i nazywania uczuć oraz potrzeb: tych widocznych, wyrażanych spontanicznie, i tych ukrytych głęboko w sercu. Rozpoznanie uczuć i potrzeb pozwala zaakceptować siebie i innych, jest też niezbędne, by w pełni być sobą, bez czego z kolei niemożliwe jest szczęście. Skąd wiem, że ktoś mnie kocha?
Po czym mogę poznać, czego potrzebuję?
Jak mam mówić, by rodzice usłyszeli, że bardzo nie lubię pobierania krwi?
Czy zawsze muszę się dzielić?
Dlaczego mój młodszy brat czasem tak bardzo mnie złości, że mam ochotę spuścić mu lanie?
No i co to znaczy być grzecznym?
Oto niektóre z ważnych dziecięcych problemów, które pojawiają się w pierwszym tomie bajek o empatii. Żyrafa Bibi, jej najlepszy przyjaciel, szakal Zenon, i inne zwierzęta z Leśnego Zakątka rozmawiają ze sobą na te właśnie tematy, czasem burzliwie.
Intencją autorek bajek o empatii (inspirowanych porozumieniem bez przemocy Marshalla Rosenberga) jest krzewienie wśród dzieci i dorosłych komunikacji opartej na wzajemnym szacunku, akceptacji i empatii. Takie podejście pozwala odkryć potencjał i wewnętrzne piękno w naszych dzieciach oraz w nas samych. Dlatego też w bajkach nie ma rad. Ich miejsce zajęło zaciekawienie drugim człowiekiem – jego emocjami i potrzebami. Jest tu radość, złość, smutek, wdzięczność i wiele innych uczuć. Emocje są bardzo ważne, bo informują nas o potrzebach, o tym, co w danym momencie przeżywa zarówno mały, jak i duży bohater bajki.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy książka Przyjaciele żyrafy. Bajki o empatii. Tom 1 będzie dostępna?

Książka Przyjaciele żyrafy. Bajki o empatii. Tom 1 ma pojawić się 21 września 2021 (premiera w Polsce). Aby zmienić wyświetlaną datę należy kliknąć w odpowiednią flagę. Wyświetlanie domyślnego regionu można skonfigurować korzystając z opcji "Ustawienia serwisu" dostępnej pod zakładką "Moje konto".

W jaki sposób można śledzić doniesienia o premierze?

Aby dostawać aktualne informacje o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Zmiany można zobaczyć na stronie "Aktualności" lub otrzymać powiadomienie we wiadomości e-mail.

Czy dostępna jest możliwość zasugerowania książki innym osobom?

Można tego dokonać klikając przycisk "Lubię to!" lub ysyłając e-mail do znajomych. Obydwie te opcje umieszczone są na pasku w górnej części strony.

Za ile dostanę książkę?

W celu dowiedzenia się ile należy zapłacić za książkę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

W którym sklepie zakupię książkę?

Przyjaciele żyrafy. Bajki o empatii. Tom 1 można zamówić tutaj. Z prawej strony znajduje się zakładka "Gdzie kupić?", w której wymienione są sklepy sprzedające ten produkt.

Gdzie sprawdzę najnowsze newsy odnośnie książki?

Bieżące materiały można obejrzeć w zakładce "Newsy" znajdującej się w kolumnie po prawej stronie.

W jaki sposób mogę przyporządkować ocenę dla tej książki?

W tym celu trzeba założyć nowe konto w serwisie lub zalogować się na już istniejące. Następnie w polu "Oceń" trzeba wybrać należytą wartość i potwierdzić ją kliknięciem.

Jakim sposobem przeliczono ocenę książki?

Premiera książki Przyjaciele żyrafy. Bajki o empatii. Tom 1 nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Kto stworzył tę książkę?

Joanna Berendt, Aneta Ryfczyńska to autor tej książki. Listę książek napisanych przez tego autora można znaleźć utaj.

Kto wydał tę książkę?

Książka ma być wydana przez firmę Heraclon International. Aby sprawdzić inne książki wydane przez tę firmę kliknij w jej nazwę lub kliknij utaj.

Znalazłem na tej stronie przeinaczone informacje. W jaki sposób mogę to zgłosić?

Poprawkę można zgłosić korzystając z opcji "zgłoś poprawkę" dostępnej nad polem "Informacje". Zgłosić można niepoprawne daty wydania, opisy, zwiastuny oraz obrazki.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Joanna Berendt, Aneta Ryfczyńska - Przyjaciele żyrafy. Bajki o empatii. Tom 1? Kiedy wychodzi Joanna Berendt, Aneta Ryfczyńska - Przyjaciele żyrafy. Bajki o empatii. Tom 1?
Data wydania książki zaplanowana została na 21.09.2021. Nowa książka Joanna Berendt, Aneta Ryfczyńska z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Joanna Berendt, Aneta Ryfczyńska - Przyjaciele żyrafy. Bajki o empatii. Tom 1 data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 21 września 2021, wtorek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie