wtorek, 27 października

Oznaczenie treści
 

Jenna Krajeski, Nadia Murad - Ostatnia dziewczyna. O mojej niewoli i walce z Państwem Islamskim

(2018)
Faktu

Obserwuj premierę
Ocena:


Jenna Krajeski, Nadia Murad - Ostatnia dziewczyna. O mojej niewoli i walce z Państwem Islamskim

Data premiery

wtorek
17.04.2018
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Literatura Faktu
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

W 2014 roku ISIS zaatakowało wioskę Nadii Murad w Iraku. Matka Nadii była jedną z osiemdziesięciu starszych kobiet, które zabito i pochowano w nieoznakowanym grobie. Sześciu z jej braci oraz setki innych mężczyzn zamordowano jednego dnia. Nadia jak tysiące Jezydek z Sindżaru została porwana i jako niewolnica seksualna sprzedawana kolejnym bojownikom ISIS. Była systematycznie gwałcona i torturowana. Uciekła z niewoli, a teraz walczy na arenie międzynarodowej o uwolnienie kobiet i dzieci, które są nadal przetrzymywane przez dżihadystów. Domaga się ukarania winnych ludobójstwa Jezydów. W 2016 roku została uhonorowana Nagrodą Sacharowa. W tej książce niezłomna wojowniczka opowiada nam swoją historię.

"Odrzuciła wszystkie etykietki, które przyczepiło jej życie: Sierota. Ofiara gwałtu. Niewolnica. Uchodźczyni"- pisze Amal Clooney, adwokatka Nadii Murad. - "Zamiast tego stworzyła nowe: Ocalała. Przywódczyni Jezydów. Adwokatka kobiet. Kandydatka do Pokojowej Nagrody Nobla. Ambasadorka Dobrej Woli ONZ".Tworzenie nowej recenzji


Ocena:

Zalety:
Wady:

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Jenna Krajeski, Nadia Murad - Ostatnia dziewczyna. O mojej niewoli i walce z Państwem Islamskim? Kiedy wychodzi Jenna Krajeski, Nadia Murad - Ostatnia dziewczyna. O mojej niewoli i walce z Państwem Islamskim?
Data wydania książki zaplanowana została na 17.04.2018. Nowa książka Jenna Krajeski, Nadia Murad z 2018 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2018 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Jenna Krajeski, Nadia Murad - Ostatnia dziewczyna. O mojej niewoli i walce z Państwem Islamskim data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 17 kwietnia 2018, wtorek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie