wtorek, 9 sierpnia

Oznaczenie treści
 

Jeff Bezos - Nie bój się błądzić. Tajemnice sukcesu Jeffa Bezosa

(2021)
Biznes

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Jeff Bezos - Nie bój się błądzić. Tajemnice sukcesu Jeffa Bezosa

Data premiery

środa
05.05.2021
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Biznes i Marketing
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Jeff Bezos osobiście wyjaśnia podstawowe zasady i filozofię tworzenia, budowania oraz przewodzenia takim firmom jak Amazon czy Blue Origin.

Ta książka zawiera niepowtarzalne i oryginalne doroczne listy do akcjonariuszy oraz liczne wykłady i wywiady Jeffa Bezosa, ukazujące historię życia, pracę i ewolucję poglądów miliardera. Autor uchyla rąbka tajemnicy swojego sukcesu, poruszając szereg tematów z zakresu biznesu i polityki publicznej – od innowacji i strategicznych decyzji, poprzez zarządzanie operacyjne firmą i zatrudnianie odpowiednich pracowników, aż po zmiany klimatyczne i przestrzeń kosmiczną. W książce znajdziemy też wnioski dotyczące tego, czego nauczyła nas pandemia Covid-19, oraz rozważania, dokąd może nas zaprowadzić przyszłość.
Jego książka to cenne lekcje mistrzostwa w zakresie wartości biznesowych, strategii oraz sposobów ich realizacji. Dzięki jej lekturze dowiesz się m. in. :
Co to jest "Mentalność Dnia Pierwszego"
Dlaczego tak istotne są skupienie się na perspektywie długoterminowej i rezygnacja z zysków na rzecz rozwoju
Czym w istocie jest obsesja na punkcie klienta, a nie konkurencji
Jak założyć firmę i utrzymać wzrost prosperującego przedsiębiorstwa
Dlaczego kultura organizacji ma znaczenie fundamentalne
Dlaczego innowator nie obawia się porażki
Bezos prezentuje nowe podejście nie tylko do doświadczeń dnia dzisiejszego, ale i – co ważniejsze – do wyzwań przyszłości. A przede wszystkim pokazuje konieczność nieustającej ucieczki do przodu oraz ostrzega, by nigdy nie spocząć na laurach. Jego cenne wskazówki nie tylko pozwolą ci stworzyć swoją własną drogę innowacji i wyprzedzić innych, ale także nie zgubić się na jej bezdrożach.
Nie bój się błądzić daje nam bardzo rzadki wgląd w to, jak Jeff Bezos myśli o świecie, i jednocześnie wyjątkową szansę poznania tajników sukcesu jednego z najwybitniejszych innowatorów naszych czasów.

Gdzie rodzi się wyobraźnia? Gdzie szukać źródeł kreatywności?
Ten sławny, wpływowy człowiek o głośnym, dominującym śmiechu w pewnym sensie pozostaje tajemnicą. Studiując historię życia Jeffa Bezosa oraz wczytując się w jego teksty, możemy poznać go bliżej.
Czytelnik niniejszej książki wyciągnie z niej cenne lekcje i pozna sekrety ujawnione przez Jeffa Bezosa w wywiadach, tekstach oraz listach do udziałowców, które pisał własnoręcznie, począwszy od roku 1997.
"Pragniemy wynalazków, szukamy czegoś nowego" – mówi Bezos. "Jestem przekonany, że działania innowacyjne wymagają czasu, ponieważ po drodze czeka nas niejedna porażka.
Fascynacja kosmosem pomaga Bezosowi zachować szerokie horyzonty myślenia. Wśród licznych zalet to właśnie umiejętność postrzegania rzeczywistości w perspektywie długoterminowej okazała się dźwignią sukcesu, również w Amazon. com. Myślenie długoterminowe stało się nawet elementem misji, jaką biznesmen sformułował dla swojej firmy kosmicznej – "Blue Origin będzie cierpliwie, krok po kroku, realizować postawione przez nią cele długofalowe". Na herbie firmy widoczne jest łacińskie hasło Gradatim Ferociter ("Krok po kroku. Bez wytchnienia").
ze wstępu WALTER ISAACSON, autor książek, m. in. Innowatorzy oraz Leonardo da Vinci, dziennikarz, były szef CNN i redaktor naczelny magazynu "Time"
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy książka Nie bój się błądzić. Tajemnice sukcesu Jeffa Bezosa będzie debiutować?

Książka Nie bój się błądzić. Tajemnice sukcesu Jeffa Bezosa debiutowała będzie 5 maja 2021 (premiera w Polsce). Daty z innych regionów można wyświetlić wybierając odpowiednią flagę. Dodatkowe ustawienia regionalne dostępne są w zakładce "Moje konto".

Chcę otrzymywać najnowsze komunikaty o zmianach dotyczących książki. Jak tego dokonać?

Aby śledzić najnowsze raporty o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Na podany adres e-mail zostaną wysłane powiadomienia o zmianach. Informacje o zmianach pojawią się również na stronie "Aktualności".

Czy dostępna jest możliwość zasugerowania książki innym osobom?

Książkę zarekomendować można poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te znajdują się na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Jaka jest cena książki Nie bój się błądzić. Tajemnice sukcesu Jeffa Bezosa?

Cenę książki Nie bój się błądzić. Tajemnice sukcesu Jeffa Bezosa poznasz na Skąpiec lub Ceneo.

W jakim sklepie można zakupić książkę Nie bój się błądzić. Tajemnice sukcesu Jeffa Bezosa?

Książkę można znaleźć tutaj. Aby zobaczyć więcej sklepów należy przejść do zakładki "Gdzie kupić?" znajdującej się z prawej strony.

Na jakiej stronie mogę przeczytać świeże komunikaty dotyczące książki?

Najświeższe komunikaty można obejrzeć w zakładce "Newsy" znajdującej się w kolumnie po prawej stronie.

Gdzie mogę przypisać ocenę dla tego produktu?

Aby ocenić książkę trzeba przyporządkować właściwą wartość w pięciopunktowej skali, a następnie zaakceptować wybór kliknięciem. Opcja ta dostępna jest jedynie dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

Jakim sposobem wyliczana jest ocena?

Premiera książki Nie bój się błądzić. Tajemnice sukcesu Jeffa Bezosa nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który autor pisze tę książkę?

Jeff Bezos jest autorem książki. Żeby zobaczyć jakie inne książki zostały napisane przez tego autora należy kliknąć utaj albo przejść do pola "Informacje" i kliknąć w nazwisko pisarza.

Która firma dogląda wydania tej książki?

Wydawcą jest firma MT Biznes. Aby zobaczyć listę książek wydanych przez tego wydawcę kliknij w jego nazwę lub kliknij utaj.

Zauważyłem na tej stronie omyłkowe dane. W jaki sposób można je skorygować?

Aby tego dokonać należy wypełnić formularz "zgłoś poprawkę", do którego odnośnik umieszczony jest nad polem "Informacje". Poprawiać można nieprecyzyjne daty oraz opisy, a także wnosić o dodanie okładek, odnośników i zwiastunów.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Jeff Bezos - Nie bój się błądzić. Tajemnice sukcesu Jeffa Bezosa? Kiedy wychodzi Jeff Bezos - Nie bój się błądzić. Tajemnice sukcesu Jeffa Bezosa?
Data wydania książki zaplanowana została na 05.05.2021. Nowa książka Jeff Bezos z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Jeff Bezos - Nie bój się błądzić. Tajemnice sukcesu Jeffa Bezosa data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 5 maja 2021, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie