piątek, 1 marca

Oznaczenie treści
 

Jean Lopez, Nicolas Aubin - II wojna światowa. Infografiki

(2020)
Historia

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Jean Lopez, Nicolas Aubin - II wojna światowa. Infografiki

Data premiery

wtorek
24.11.2020
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Historia
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Opracowana przez Jeana Lopeza we współpracy z Nicolasem Aubinem i Vincentem Bernardem, opatrzona wspaniałymi infografikami przez Nicolasa Guillerata, książka ta, niezwykła zarówno w treści, jak i formie, jest owocem bezprecedensowego połączenia wielorakich kompetencji jej autorów.
W punkcie wyjścia legło stwierdzenie, że ilość danych na temat drugiej wojny światowej, jakimi dziś dysponujemy, jest ogromna, lecz ich przedstawienie w sposób spójny i zrozumiały jest bardzo trudne. W tej pracy historycznej, czerpiąc z najlepszych międzynarodowych źródeł, należało wymyślić taką formę, która pozwoli nie tylko zagospodarować obfitość danych, ale i uczynić je czytelnymi dla jak najszerszej liczby odbiorców. Właściwą formą okazała się infografia. Jej efekt jest zdumiewający, zarówno gdy chodzi o odświeżenie naszej wiedzy, jak i o wizualizację linii wielkich konfliktów, czy też o zrozumienie złożonych zjawisk i powiązanie ze sobą rozmaitych aspektów wojny.
Książka składa się z czterech części: "Aspekt wojskowy i ludzki", "Broń i armie", "Kampanie i bitwy" oraz "Bilans strat i zniszczeń". Grupują one sześćdziesiąt ważnych tematów – jak choćby problem zaopatrzenia w ropę naftową, wyjaśnienie, czym była dywizja piechoty, operacja Barbarossa, logistyka aliancka w Europie, amerykański bój o Pacyfik, system hitlerowskich obozów koncentracyjnych, epopeja walki o wolność Francji, straty niemieckie, wojna w pustyni... – przedstawiających cały światowy konflikt drugiej wojny w niezwykle przystępnej, głęboko oryginalnej, a zarazem estetycznej formie.
Powyższy opi pochodzi od wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy ma pojawić się książka II wojna światowa. Infografiki?

Książka zadebiutuje 24 listopada 2020 (data wydania w Polsce). W celu wyświetlenia daty z innego regionu należy wybrać odpowiednią flagę. Dodatkowe ustawienia regionalne dostępne są w zakładce "Moje konto".

Chcę otrzymywać na bieżąco świeże komunikaty dotyczące książki. W jaki sposób tego dokonać?

Aby śledzić najnowsze wiadomości o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Wszystkie zmiany zostaną opublikowane na stronie "Aktualności", a powiadomienie będzie wysłane we wiadomości e-mail.

Jak mogę zarekomendować książkę innym osobom?

Premierę można polecić innym osobom poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te dostępne są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Ile warta jest książka?

Żeby sprawdzić ile należy odłożyć na książkę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

Chcę nabyć książkę II wojna światowa. Infografiki. W którym miejscu jest dostępny do dostania ten produkt?

II wojna światowa. Infografiki można zamówić tutaj. Aby zobaczyć więcej sklepów należy przejść do zakładki "Gdzie kupić?" znajdującej się z prawej strony.

Gdzie mogę zobaczyć najnowsze wiadomości odnośnie książki II wojna światowa. Infografiki?

W celu sprawdzenia świeżych wieści należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.

W którym miejscu mogę wystawić notę dla tej książki?

Aby to zrobić trzeba wybrać należytą ocenę, a następnie zaznaczyć wybór kliknięciem. Jedynie zarejestrowani użytkownicy serwisu mogą zagłosować.

Jak podliczono ocenę książki?

Premiera książki II wojna światowa. Infografiki nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który pisarz stworzył tę książkę?

Jean Lopez, Nicolas Aubin to osoba odpowiedzialna za napisanie książki. Aby zobaczyć listę książek napisanych przez tego autora kliknij w jego nazwisko w polu "Informacje" lub kliknij utaj.

Kto ma w planach wydanie tej książki?

Wydawcą jest Rebis. Kliknięcie utaj spowoduje wyświetlenie listy innych książek od tego wydawcy. Z funkcji tej można również skorzystać udając się do pola "Informacje" i klikając w nazwę wydawnictwa.

Na waszej stronie przedstawione są niepoprawne informacje. Gdzie mogę to zgłosić?

Poprawkę można zgłosić korzystając z opcji "zgłoś poprawkę" znajdującej się nad polem "Informacje". Dzięki temu można wnieść o aktualizacje dat, opisów i odnośników oraz zmiany trailerów albo okładek.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Jean Lopez, Nicolas Aubin - II wojna światowa. Infografiki? Kiedy wychodzi Jean Lopez, Nicolas Aubin - II wojna światowa. Infografiki?
Data wydania książki zaplanowana została na 24.11.2020. Nowa książka Jean Lopez, Nicolas Aubin z 2020 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2020 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Jean Lopez, Nicolas Aubin - II wojna światowa. Infografiki data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 24 listopada 2020, wtorek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie