piątek, 31 marca

Oznaczenie treści
 

Jean Lopez, Nicolas Aubin - II wojna światowa. Infografiki

(2020)
Historia

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Jean Lopez, Nicolas Aubin - II wojna światowa. Infografiki

Data premiery

wtorek
24.11.2020
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Historia
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Opracowana przez Jeana Lopeza we współpracy z Nicolasem Aubinem i Vincentem Bernardem, opatrzona wspaniałymi infografikami przez Nicolasa Guillerata, książka ta, niezwykła zarówno w treści, jak i formie, jest owocem bezprecedensowego połączenia wielorakich kompetencji jej autorów.
W punkcie wyjścia legło stwierdzenie, że ilość danych na temat drugiej wojny światowej, jakimi dziś dysponujemy, jest ogromna, lecz ich przedstawienie w sposób spójny i zrozumiały jest bardzo trudne. W tej pracy historycznej, czerpiąc z najlepszych międzynarodowych źródeł, należało wymyślić taką formę, która pozwoli nie tylko zagospodarować obfitość danych, ale i uczynić je czytelnymi dla jak najszerszej liczby odbiorców. Właściwą formą okazała się infografia. Jej efekt jest zdumiewający, zarówno gdy chodzi o odświeżenie naszej wiedzy, jak i o wizualizację linii wielkich konfliktów, czy też o zrozumienie złożonych zjawisk i powiązanie ze sobą rozmaitych aspektów wojny.
Książka składa się z czterech części: "Aspekt wojskowy i ludzki", "Broń i armie", "Kampanie i bitwy" oraz "Bilans strat i zniszczeń". Grupują one sześćdziesiąt ważnych tematów – jak choćby problem zaopatrzenia w ropę naftową, wyjaśnienie, czym była dywizja piechoty, operacja Barbarossa, logistyka aliancka w Europie, amerykański bój o Pacyfik, system hitlerowskich obozów koncentracyjnych, epopeja walki o wolność Francji, straty niemieckie, wojna w pustyni... – przedstawiających cały światowy konflikt drugiej wojny w niezwykle przystępnej, głęboko oryginalnej, a zarazem estetycznej formie.
Powyższy opi pochodzi od wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy odbędzie się premiera książki II wojna światowa. Infografiki?

Książka ma być wydana 24 listopada 2020 (data premiery w Polsce). Kliknięcie we flagę spowoduje wyświetlenie daty z innego regionu. Domyślnie wyświetlany region może zostać zmieniony w ustawieniach konta.

Chcę dostawać bieżące raporty o zmianach dotyczących książki. W jaki sposób tego dokonać?

Aby być informowanym na bieżąco o aktualnościach należy dodać książkę do listy "Moje premiery". W tym celu kliknij w opcję "Obserwuj premierę" dostępną na pasku z opcjami. Na podany adres e-mail zostaną wysłane powiadomienia o zmianach. Informacje o zmianach pojawią się również na stronie "Aktualności".

Chcę napisać o książce znajomym. Jak tego dokonać?

Książkę zarekomendować można poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te znajdują się na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

W jakiej cenie mogę nabyć książkę?

Aby zobaczyć ile trzeba zapłacić za książkę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

Chcę zamówić książkę II wojna światowa. Infografiki. Gdzie mogę kupić ten produkt?

II wojna światowa. Infografiki można nabyć tutaj. W zakładce "Gdzie kupić?" można znaleźć listę sklepów sprzedających ten produkt.

Na jakiej stronie mogę zobaczyć bieżące komunikaty odnośnie książki?

Aby znaleźć najnowsze komunikaty należy skorzystać z zakładki "Newsy", która znajduje się w kolumnie z prawej strony.

Gdzie mogę wystawić notę dla tego tytułu?

Aby to zrobić trzeba wybrać konkretną ocenę w skali 1-5, a następnie zaznaczyć wybór kliknięciem. Głos mogą oddać tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu.

W jaki sposób przeliczona została ocena?

Premiera książki II wojna światowa. Infografiki nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który literat odpowiedzialny jest za tę książkę?

Jean Lopez, Nicolas Aubin to twórca tej książki. Aby zobaczyć listę książek napisanych przez tego autora kliknij w jego nazwisko w polu "Informacje" lub kliknij utaj.

Który wydawca jest odpowiedzialny za wydanie tej książki?

Wydawnictwo Rebis zaangażowane jest w wydanie książki. Inne książki wydane przez to wydawnictwo można znaleźć utaj albo kliknąć w jego nazwę zamieszczoną w zakładce "Informacje".

Na waszej stronie napisane są mylne dane. Gdzie mogę zgłosić poprawkę?

Aby to zrobić należy skorzystać z opcji "zgłoś poprawkę" znajdującej się nad polem "Informacje". Dzięki temu można wnieść o aktualizacje dat, opisów i odnośników oraz zmiany trailerów albo okładek.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Jean Lopez, Nicolas Aubin - II wojna światowa. Infografiki? Kiedy wychodzi Jean Lopez, Nicolas Aubin - II wojna światowa. Infografiki?
Data wydania książki zaplanowana została na 24.11.2020. Nowa książka Jean Lopez, Nicolas Aubin z 2020 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2020 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Jean Lopez, Nicolas Aubin - II wojna światowa. Infografiki data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 24 listopada 2020, wtorek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie