piątek, 27 listopada

Oznaczenie treści
 

Jarosław Maringe, Dolores - Chińczyk demaskuje kroniki rozpusty

(2018)
Faktu

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Jarosław Maringe, Dolores - Chińczyk demaskuje kroniki rozpusty

Data premiery

środa
18.04.2018
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Literatura Faktu
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Odnośniki:
[dodaj]

Jarosław Maringe (pseudonim "Chińczyk"), niegdyś gangster ze ścisłej czołówki grupy pruszkowskiej, wciela się w rolę dziennikarza śledczego, obnażając tajemnice warszawskiej agencji towarzyskiej "Rasputin". Lokal ten był swego czasu mekką dla znanych osobistości ze świata sportu i show-biznesu, ale również dla gangu mokotowskiego, który zasłynął obcinaniem palców ofiarom porwań. Ta grupa przestępcza pobierała od lokalu haracz, ale jej członkowie często również się tam bawili, traktując to miejsce jako swoisty przestępczy "dom kultury".
Nie będzie żadną niespodzianką informacja, że wspomniani "obcinacze palców" dopuszczali się brutalnych przestępstw również na terenie tej agencji towarzyskiej. W książce znajdziemy m. in. informacje o przypadkach zgwałcenia, brutalnego pobicia i wymuszenia rozbójniczego, dokonanych w związku z wizytami bandytów w tym lokalu. Omówione będzie także wydarzenie z początku działalności agencji, kiedy to w lokalu nieustaleni sprawcy podłożyli bombę.
Dowiemy się również o tym, dlaczego funkcjonariusze policji pozwalali na to, aby lokal funkcjonował aż przez dwanaście lat pomimo tego, iż sutenerstwo stanowi według polskiego prawa przestępstwo. Niektóre praktyki funkcjonariuszy ujawnione w tej książce zmuszą Czytelnika do zadania sobie poważnie pytania o to, czy rzeczywiście żyjemy w państwie prawa. Dowiemy się jednak również o pracy funkcjonariuszy bohaterskich, którzy wbrew wszystkiemu, w tym również często wbrew własnym kolegom ze służby robili wszystko co w ich mocy, aby ostatecznie rozbić mafię mokotowską. W książce pojawi się wzmianka o prawdziwym pierwowzorze filmowego "Majami", czyli o funkcjonariuszu, który swoją niezłomną postawą doprowadził do złamania potęgo grupy mokotowskiej.
W książce nie zabraknie oczywiście wielowątkowego opisu "burdelowej codzienności", naznaczonej seksualnym wyuzdaniem, chciwością, pochłanianiem ogromnych ilości narkotyków, oszustwami, podeptaniem absolutnie każdej normy moralnej. Opisane zostaną zwyczaje prostytutki, jej życie emocjonalne, cele i wartości życiowe. Poruszona zostanie tematyka "trutni" żerujących na prostytutkach i manipulujących ich potrzebami emocjonalnymi. Omówione będą także zwyczaje i relacje panujące w agencji towarzyskiej. Niekiedy książka będzie w tym aspekcie wręcz drobiazgowa, opisując aspekty problemu takie, jak płacenie podatków i rozliczenia finansowe czy też higiena osobista prostytutki i choroby weneryczne. Będzie też o mniej lub bardziej udanych inwestycjach krajowych i zagranicznych kierownictwa lokalu, w tym o próbie sprowadzenia brazylijskich tancerek i o przedsięwzięciu z homoseksualnymi męskimi prostytutkami.
Książka będzie również o tym, co spotkało właścicieli agencji po zatrzymaniu przez Centralne Biuro Śledcze, o ich perypetiach więziennych. Wspomnienia te pozwolą przybliżyć Czytelnikowi prawdziwe więzienne losy Moniki B. (ps. "Słowikowa"), dramatycznie odbiegające od wizerunku medialnego, który od pewnego czasu osoba ta usiłuje wokół siebie kreować.
Jednak autorowi nie wystarczy nawet to wszystko, co wymieniono wyżej. Dlatego częścią książki będzie również wywiad, z jego przyjacielem, specjalistą od prawa kanonicznego, który wypowie się w rozdziale "Oczami katola" m. in. o kwestii wychodzenia człowieka z patologicznych przywiązań i środowisk.
Chińczyk w nowej roli dziennikarza śledczego czuje się bardzo dobrze, bo warszawski świat przestępczy zna od podszewki i nie jest typem człowieka, który łatwo wierzy we wszystko, co rozmówca mu powie. To doświadczenie, chwilami cenniejsze od studiów dziennikarskich na najlepszym uniwersytecie, daje Jarosławowi Maringe przewagę nad zawodowymi dziennikarzami śledczymi. Autor nie zabiega o niczyje względy, bo jak sam lubi powtarzać, zdążył się dorobić i nie są mu one już do niczego potrzebne. Chińczyk perfekcyjnie demaskuje manipulacje i "farmazony" sprawców przestępstw, którzy z różnych powodów miewają ochotę, aby przedstawić rzeczywistość w nieprawdziwy sposób. Książka nosi wyraźny ślad barwnej osobowości autora, który nie stroni w niej od chwilami bardzo ostrego języka oraz kąśliwych komentarzy. Niekiedy również Chińczyk uzupełnia informacje uzyskane od rozmówców własną wiedzą zaczerpniętą dzięki wieloletniemu funkcjonowaniu w świecie przestępczym.
Książka ma formę wywiadu-rzeki, w którym głównym rozmówcą jest Dorota B. (ps. "Dolores"), która prowadziła wymienioną agencję towarzyską, w związku z czym skazana została za kierowanie grupą przestępczą oraz sutenerstwo. Uzupełnieniem tego wywiadu będzie rozmowa z jej mężem Pawłem, ochroniarzem – agentem CBŚ oraz Elą, koleżanką Dolores z więzienia. Częścią książki będzie również obszernie cytowany materiał procesowy z postępowania karnego, które toczyło się w sprawie działalności "Rasputina". Wszystkie te źródła pozwolą Czytelnikowi wyrobić sobie pełen obraz tego miejsca, w którym krzyżowało się i skupiało jak w soczewce tak wiele patologicznych zjawisk toczących nasze społeczeństwo.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy książka Chińczyk demaskuje kroniki rozpusty będzie miała premierę?

Książka Chińczyk demaskuje kroniki rozpusty ukaże się 18 kwietnia 2018 (data premiery w Polsce). Wyświetlaną datę można zmienić kliknąć w odpowiednią flagę. Domyślny region można zmienić w w ustawieniach konta.

Chcę dostawać nowe raporty o zmianach dotyczących książki. W jaki sposób tego dokonać?

Aby otrzymywać najnowsze raporty o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. O zmianach poinformujemy wysyłając wiadomość na podany adres e-mail, a także opublikujemy je na stronie "Aktualności".

Czy istnieje możliwość poinformowania innych osób o książce?

Tytuł zasugerować znajomym można poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te znajdują się na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej sekcji strony.

W jakiej cenie można dostać książkę?

Żeby sprawdzić ile należy wydać na książkę kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.

Chcę nabyć książkę Chińczyk demaskuje kroniki rozpusty. W którym sklepie mogę zakupić ten tytuł?

Chińczyk demaskuje kroniki rozpusty można nabyć tutaj. Lista wszystkich sklepów oferujących ten produkt znajduje się po prawej stronie.

W którym miejscu mogę przeglądać najnowsze newsy dotyczące książki Chińczyk demaskuje kroniki rozpusty?

Aby zobaczyć świeże newsy należy skorzystać z zakładki "Newsy", która znajduje się w kolumnie z prawej strony.

Chcę postawić notę. Jak mogę to zrobić?

Żeby to zrobić należy wskazać należytą ocenę w skali od 1 do 5, a następnie oznaczyć wybór kliknięciem. Głos mogą oddać tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu.

Jak wyliczana jest ocena książki?

Premiera książki Chińczyk demaskuje kroniki rozpusty nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który pisarz stworzył tę książkę?

Jarosław Maringe, Dolores jest autorem książki. Resztę książek napisanych przez tego autora można znaleźć utaj lub kliknąć w jego nazwisko znajdujące się w polu "Informacje".

Jaki wydawca planuje wydać tę książkę?

Wydawcą książki jest firma Wydawnictwo Prawicowe. Kliknij utaj albo w nazwę firmy, żeby wyświetlić inne książki przez nią wydane.

Na stronie napisane są nieprecyzyjne dane. Gdzie mogę zgłosić poprawkę?

Żeby zgłosić korektę należy uzupełnić formularz znajdujący się tutaj. Do poprawy zgłosić można między innymi nieaktualne daty, opisy oraz okładki.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Jarosław Maringe, Dolores - Chińczyk demaskuje kroniki rozpusty? Kiedy wychodzi Jarosław Maringe, Dolores - Chińczyk demaskuje kroniki rozpusty?
Data wydania książki zaplanowana została na 18.04.2018. Nowa książka Jarosław Maringe, Dolores z 2018 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2018 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Jarosław Maringe, Dolores - Chińczyk demaskuje kroniki rozpusty data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 18 kwietnia 2018, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie