piątek, 3 grudnia

Oznaczenie treści
 

Jaron Lanier - Dziesięć powodów, dla których powinieneś natychmiast usunąć swoje konta z mediów społecznościowych

(2021)
Biznes

Obserwuj premierę
Ocena:


Jaron Lanier - Dziesięć powodów, dla których powinieneś natychmiast usunąć swoje konta z mediów społecznościowych

Data premiery

wtorek
19.10.2021
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Biznes i Marketing
Ranking:
898   1483

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Masz smartfona? Żyjesz w klatce. Jesteś pod ciągłą obserwacją. Każdy Twój ruch jest śledzony, oceniany i analizowany. Bez przerwy otrzymujesz spreparowany materiał. Krok po kroku jesteś sterowany przez algorytmy inżynierów, których nie znasz, i popychany do działań, których cele są Ci niewiadome. Powoli stajesz się tresowanym zwierzątkiem, zdalnie kontrolowanym przez wielkie korporacje. I nie masz pojęcia, kto i w jaki sposób wykorzysta zdobytą w ten sposób władzę. Brzmi to okropnie? Jest jeszcze gorzej: to wszystko dzieje się za Twoją zgodą!
Dzięki tej książce odkryjesz, jak bardzo niebezpieczne są media społecznościowe i dlaczego, aby móc zarabiać pieniądze, muszą działać na szkodę społeczeństwa. Dowiesz się, jak wywoływane są uzależnienia, przez które ludzie wariują. Stopniowo tracą też swoją indywidualność. Anonimowość w środowisku sieci z kolei wyciąga z nich i wzmacnia najgorsze cechy.
W książce opisano mechanizmy rządzące mediami społecznościowymi. Z potęgi tych mechanizmów na ogół nie zdajemy sobie sprawy. Dopiero uświadomienie sobie, co za nimi stoi, jak konkretnie działają i jakie będą ich możliwe konsekwencje dla naszej cywilizacji, pozwoli na przemyślenie decyzji o usunięciu kont z mediów społecznościowych - niektórych lub wszystkich. Ostatnie słowo jeszcze należy do Ciebie.
Dowiedz się, jak media społecznościowe:
odbierają wolną wolę, duszę i zdolność empatii
brutalnie ingerują w życie użytkowników
niezauważalnie kierują ludźmi i wzmacniają podłe skłonności
podkopują prawdę i unieszczęśliwiają ludzi
prawiają, że wszystko staje się fałszywe
O autorze
Jaron Lanierto naukowiec, muzyk i pisarz, najlepiej znany ze swojej pracy nad rzeczywistością wirtualną i swoich działań na rzecz humanizmu i zrównoważonej ekonomii w kontekście świata cyfrowego. W latach osiemdziesiątych XX wieku, jego firma VPL Research stworzyła pierwsze komercyjne produkty VR i wprowadziła awatary, wieloosobowe doświadczenia w świecie wirtualnym oraz rozwiązania poprzedzające powstanie dużych aplikacji VR takich jak symulacje operacji wykorzystywane przez chirurgów. Jego książkiWho Owns the Future?iYou Are Not a Gadgetbyły międzynarodowymi bestsellerami, aDawn of the New Everythingzostała uznana w roku 2017 najlepszą książką przezWall Street Journal, EconomistiVox.Tworzenie nowej recenzji


Ocena:

Zalety:
Wady:

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Jaron Lanier - Dziesięć powodów, dla których powinieneś natychmiast usunąć swoje konta z mediów społecznościowych? Kiedy wychodzi Jaron Lanier - Dziesięć powodów, dla których powinieneś natychmiast usunąć swoje konta z mediów społecznościowych?
Data wydania książki zaplanowana została na 19.10.2021. Nowa książka Jaron Lanier z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Jaron Lanier - Dziesięć powodów, dla których powinieneś natychmiast usunąć swoje konta z mediów społecznościowych data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 19 października 2021, wtorek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie