czwartek, 28 maja

Oznaczenie treści
 

Jared P. Lander - Język R dla każdego. Zaawansowane analizy i grafika statystyczna

(2018)
IT

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Jared P. Lander - Język R dla każdego. Zaawansowane analizy i grafika statystyczna

Data premiery

wtorek
16.01.2018
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Informatyka

Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Obliczenia statystyczne dla programistów, naukowców, analityków, użytkowników Excela i innych.

Przy użyciu języka R możesz budować skuteczne modele statystyczne i znaleźć odpowiedzi na wiele spośród najtrudniejszych pytań. Tworzony w ramach open source język R tradycyjnie uważany jest za trudny do opanowania dla nie-statystyków, zaś większość dostępnych książek zakłada zbyt dużą już obecną wiedzę na ten temat, aby były prawdziwie pomocne. Rozwiązaniem tego problemu jest ten tytuł: "R dla każdego".

Opierając się na swoich rozległych doświadczeniach w nauczaniu nowych użytkowników, Jared P. Lander przygotował doskonały tutorial dla każdego, kto dopiero wkracza w świat programowania i modelowania statystycznego. Przewodnik ten, zaplanowany tak, aby nauka była prosta i intuicyjna, skupia się na tych 20 procentach funkcjonalności R, których potrzebujemy, aby móc zrealizować 80 procent nowoczesnych zadań.

Wykład rozpoczyna się od absolutnych podstaw, oferując liczne ćwiczenia praktyczne i przykładowy kod. Trzeba pobrać i zainstalować R, poznać środowisko, opanować podstawowe sterowanie programu, importowanie danych, przetwarzanie ich i wizualizację, a także wykonywanie podstawowych testów. Następnie na tym fundamencie można konstruować pełne modele, zarówno liniowe, jak i nieliniowe i używać technik drążenia danych. A na koniec sprawimy, aby nasz kod był reprodukowalny przy użyciu LaTeX, RMarkdown oraz Shiny.
Po ukończeniu lektury nie będziesz po prostu wiedział, jak pisać programy w R – będziesz gotów rozwiązywać problemy statystyczne, na których ci zależy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

W jakim terminie ukaże się Język R dla każdego. Zaawansowane analizy i grafika statystyczna?

Książka ma zostać wydana 16 stycznia 2018 (data wydania w Polsce). Wyświetlaną datę można zmienić kliknąć w odpowiednią flagę. Wyświetlanie domyślnego regionu można skonfigurować w "Ustawieniach serwisu".

Chcę otrzymywać na bieżąco wieści o zmianach dotyczących książki. W jaki sposób tego dokonać?

Aby dostawać bieżące wieści o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Wszystkie zmiany zostaną opublikowane na stronie "Aktualności", a powiadomienie będzie wysłane we wiadomości e-mail.

Chcę wspomnieć o książce innym osobom. Jak tego dokonać?

O książce można napisać innym osobom poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

W jakiej cenie kupię książkę?

W celu zobaczenia ceny książki Język R dla każdego. Zaawansowane analizy i grafika statystyczna kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.

Gdzie mogę nabyć książkę?

Książkę Język R dla każdego. Zaawansowane analizy i grafika statystyczna można kupić tutaj. Lista sklepów sprzedających ten produkt umieszczona jest na liście "Gdzie kupić?".

Na jakiej stronie mogę obejrzeć najnowsze materiały dotyczące książki Język R dla każdego. Zaawansowane analizy i grafika statystyczna?

W celu przeglądania bieżących informacji należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.

Czy mogę zaproponować notę dla tej książki?

Żeby ocenić książkę należy zaznaczyć wartość od 1 do 5, a następnie zaakceptować wybór kliknięciem. Swój głos mogą oddać jedynie zarejestrowani użytkownicy serwisu.

Na jakiej podstawie podliczono ocenę książki?

Premiera książki Język R dla każdego. Zaawansowane analizy i grafika statystyczna nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Jakie wydawnictwo planuje wydać tę książkę?

Wydawnictwo APN Promise sprawuje nadzór nad wydaniem książki. Lista innych książek tego wydawcy dostępna jest utaj.

Spostrzegłem na stronie nieścisłe dane. W jaki sposób mogę zgłosić poprawkę?

Żeby zgłosić poprawkę należy wypełnić formularz umieszczony tutaj. Poprawiać można nieprecyzyjne daty oraz opisy, a także wnosić o dodanie okładek, odnośników i zwiastunów.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Jared P. Lander - Język R dla każdego. Zaawansowane analizy i grafika statystyczna? Kiedy wychodzi Jared P. Lander - Język R dla każdego. Zaawansowane analizy i grafika statystyczna?
Data wydania książki zaplanowana została na 16.01.2018. Nowa książka z 2018 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2018 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Jared P. Lander - Język R dla każdego. Zaawansowane analizy i grafika statystyczna data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 16 stycznia 2018, wtorek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie