środa, 30 września

Oznaczenie treści
 

Janusz Bieszk - Starożytne Królestwo Lehii. Kolejne dowody

(2019)
Historia

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Janusz Bieszk - Starożytne Królestwo Lehii. Kolejne dowody

Data premiery

środa
03.04.2019
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Historia
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Odnośniki:
[dodaj]

Niniejsza publikacja kończy Czteroksiąg Lehicki napisany przez Janusza Bieszka w latach 2014-2018. Zawiera on 490 cytatów – dowodów źródłowych ze 165 kronik, roczników, dzieł lehickich, polskich i zagranicznych w siedmiu językach obcych, potwierdzających funkcjonowanie Lehii w starożytności i średniowieczu. Autor prezentuje pełny, poprawiony i uzupełniony poczet 166 władców Lehii, panujących od 2078 roku p. n. e. do 1370 roku n. e. , opracowany m. in. według najstarszych kronik z IV-VIII-X-XI wieku oraz zastosowanego w nich przez kronikarzy innego przelicznika Roku Świata. Jednocześnie przedstawia funkcjonowanie Starożytnego Królestwa Lehii wraz z panowaniem jego lehickich królów oraz opisuje organizację Imperium Lehitów i Imperium Sarmatów-Wenedów, jak również sojusze z innymi sławiańskimi królestwami.
Ponadto po raz pierwszy w Polsce autor prezentuje i omawia:
Księgę I (Liber I. ) kroniki Prokosza z X wieku (edycja łacińska z 1827 roku i jej porównanie z edycją polską z 1825 roku).
Kronikę O pochodzeniu Toporczyków, ich orężu i czynach Zolawa Lamberta z XI wieku.
Księgę II O starożytnych rodach w Polanii, znakach rycerskich zwanych w ojczystym języku herbami Kagnimira z XI wieku.
Listy panujących pierwszych i drugich 12 wojewodów.
25 pocztów starożytnych królów różnych plemion Ariów-Sławian Indoscytów oraz Prabałtów zaczerpniętych z najstarszych kronik.
10 kolejnych nieznanych pocztów wczesnośredniowiecznych królów Lehii ze źródeł polskich i zagranicznych.
Historię Sarmacji... wojewodów Żelizów z VII-XI wieku.
Zrekonstruowane kroniki Miorsza z XI wieku i Mateusza Cholewy z XII wieku.
Starożytne przykazania oraz szlachetne zasady i zwyczaje sarmackie Ariów-Sławian.
Autor podkreśla, iż zgodnie z wyżej wymienionymi dowodami państwowość Lehii, czyli Polski, liczy ponad 4000 lat i jest najstarsza w Europie oraz jedna z najstarszych na świecie.Komentarze (1)

Zdjęcie
~Piotr
2020-06-08 14:09

Uważam, że pan Janusz Bieszk jest liderem, jeśli chodzi o promocje tematu starożytnej Polski. Jest uczciwym badaczem, co sprawia, że korzystać z jego wiedzy można niezależnie od wyznawanego światopoglądu. Autentyczność zebranej wiedzy można sprawdzić w kronikach dostępnych w Internecie. Badanie starożytnej Polski wymaga konsekwencji. Autor dzięki swej wytrwałości, podjął próbę stworzenia pełnej listy królów Lehii, co powinno być zachętą dla wielu badaczy i historyków. W najbliżej przyszłości potrzebne będzie pokazanie naszej starożytnej historii z zastosowaniem podziału na epoki. Najstarsza z epok ma swoje odniesienia do historii biblijnej, w czym pomóc mogą kronikarze tacy jak Berossos, czy ks. Wojciech Dębołęcki.

 

Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy ma ukazać się książka Starożytne Królestwo Lehii. Kolejne dowody?

Książka ma zostać wydana 3 kwietnia 2019 (data wydania w Polsce). Żeby wyświetlić datę z innego regionu należy kliknąć w odpowiednią flagę. W celu zmiany domyślnie wyświetlanego regionu należy skorzystać z opcji dostępnej w ustawieniach konta.

Chcę dostawać na bieżąco nowe komunikaty dotyczące książki. W jaki sposób tego dokonać?

Aby dostawać aktualne doniesienia o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Powiadomienia o zmianach zostaną wysłane na e-mail oraz pojawią się na stronie "Aktualności".

Czy dostępna jest możliwość zasugerowania książki innym osobom?

O książce można donieść znajomym poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Za ile kupię książkę?

W celu sprawdzenia ceny książki kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.

W jakim miejscu nabędę książkę?

Starożytne Królestwo Lehii. Kolejne dowody można zamówić tutaj. Aby zobaczyć więcej sklepów należy przejść do zakładki "Gdzie kupić?" znajdującej się z prawej strony.

W którym miejscu mogę znaleźć świeże wiadomości dotyczące książki?

W celu znalezienia nowych newsów należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.

W którym miejscu można przyporządkować ocenę dla tej książki?

Żeby ocenić książkę trzeba wyznaczyć konkretną wartość od 1 do 5, a następnie potwierdzić wybór kliknięciem. Swój głos mogą oddać jedynie zarejestrowani użytkownicy serwisu.

Na jakiej podstawie przeliczono ocenę książki?

Premiera książki Starożytne Królestwo Lehii. Kolejne dowody nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który autor napisał tę książkę?

Janusz Bieszk to twórca tej książki. Żeby poznać inne utwory od tego autora należy kliknąć utaj albo kliknąć w jego nazwisko w zakładce "Informacje".

Która firma dogląda wydania tej książki?

Wydawnictwo Wydawnictwo Bellona sprawuje nadzór nad wydaniem książki. Aby zobaczyć listę książek wydanych przez tego wydawcę kliknij w jego nazwę lub kliknij utaj.

Dostrzegłem na waszej stronie nieścisłe informacje. W jaki sposób mogę zgłosić poprawkę?

Poprawkę można zgłosić korzystając z opcji "zgłoś poprawkę" umieszczonej nad polem "Informacje". Do poprawy zgłosić można między innymi nieaktualne daty, opisy oraz okładki.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Janusz Bieszk - Starożytne Królestwo Lehii. Kolejne dowody? Kiedy wychodzi Janusz Bieszk - Starożytne Królestwo Lehii. Kolejne dowody?
Data wydania książki zaplanowana została na 03.04.2019. Nowa książka Janusz Bieszk z 2019 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2019 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Janusz Bieszk - Starożytne Królestwo Lehii. Kolejne dowody data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 3 kwietnia 2019, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie