piątek, 14 maja

Oznaczenie treści
 

Janusz Bieszk - Starożytne Królestwo Lehii. Kolejne dowody

(2019)
Historia

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Janusz Bieszk - Starożytne Królestwo Lehii. Kolejne dowody

Data premiery

środa
03.04.2019
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Historia
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Odnośniki:
[dodaj]

Niniejsza publikacja kończy Czteroksiąg Lehicki napisany przez Janusza Bieszka w latach 2014-2018. Zawiera on 490 cytatów – dowodów źródłowych ze 165 kronik, roczników, dzieł lehickich, polskich i zagranicznych w siedmiu językach obcych, potwierdzających funkcjonowanie Lehii w starożytności i średniowieczu. Autor prezentuje pełny, poprawiony i uzupełniony poczet 166 władców Lehii, panujących od 2078 roku p. n. e. do 1370 roku n. e. , opracowany m. in. według najstarszych kronik z IV-VIII-X-XI wieku oraz zastosowanego w nich przez kronikarzy innego przelicznika Roku Świata. Jednocześnie przedstawia funkcjonowanie Starożytnego Królestwa Lehii wraz z panowaniem jego lehickich królów oraz opisuje organizację Imperium Lehitów i Imperium Sarmatów-Wenedów, jak również sojusze z innymi sławiańskimi królestwami.
Ponadto po raz pierwszy w Polsce autor prezentuje i omawia:
Księgę I (Liber I. ) kroniki Prokosza z X wieku (edycja łacińska z 1827 roku i jej porównanie z edycją polską z 1825 roku).
Kronikę O pochodzeniu Toporczyków, ich orężu i czynach Zolawa Lamberta z XI wieku.
Księgę II O starożytnych rodach w Polanii, znakach rycerskich zwanych w ojczystym języku herbami Kagnimira z XI wieku.
Listy panujących pierwszych i drugich 12 wojewodów.
25 pocztów starożytnych królów różnych plemion Ariów-Sławian Indoscytów oraz Prabałtów zaczerpniętych z najstarszych kronik.
10 kolejnych nieznanych pocztów wczesnośredniowiecznych królów Lehii ze źródeł polskich i zagranicznych.
Historię Sarmacji... wojewodów Żelizów z VII-XI wieku.
Zrekonstruowane kroniki Miorsza z XI wieku i Mateusza Cholewy z XII wieku.
Starożytne przykazania oraz szlachetne zasady i zwyczaje sarmackie Ariów-Sławian.
Autor podkreśla, iż zgodnie z wyżej wymienionymi dowodami państwowość Lehii, czyli Polski, liczy ponad 4000 lat i jest najstarsza w Europie oraz jedna z najstarszych na świecie.Komentarze (1)

Zdjęcie
~Piotr
2020-06-08 14:09

Uważam, że pan Janusz Bieszk jest liderem, jeśli chodzi o promocje tematu starożytnej Polski. Jest uczciwym badaczem, co sprawia, że korzystać z jego wiedzy można niezależnie od wyznawanego światopoglądu. Autentyczność zebranej wiedzy można sprawdzić w kronikach dostępnych w Internecie. Badanie starożytnej Polski wymaga konsekwencji. Autor dzięki swej wytrwałości, podjął próbę stworzenia pełnej listy królów Lehii, co powinno być zachętą dla wielu badaczy i historyków. W najbliżej przyszłości potrzebne będzie pokazanie naszej starożytnej historii z zastosowaniem podziału na epoki. Najstarsza z epok ma swoje odniesienia do historii biblijnej, w czym pomóc mogą kronikarze tacy jak Berossos, czy ks. Wojciech Dębołęcki.

 

Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy książka Starożytne Królestwo Lehii. Kolejne dowody ma pojawić się?

Książka będzie debiutować 3 kwietnia 2019 (data premiery w Polsce). Pokazywaną datę można zmienić kliknąć w odpowiednią flagę. Domyślnie wyświetlany region może zostać zmieniony w ustawieniach konta.

W jaki sposób mogę śledzić najnowsze komunikaty o premierze?

Aby otrzymywać najnowsze komunikaty o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Na stronie "Aktualności" zostaną opublikowane zmiany, które zaszły w obserwowanych premierach, a powiadomienie zostanie wysłane we wiadomości e-mail.

Chcę powiedzieć o książce innym osobom. W jaki sposób mogę to uczynić?

Premierę można zasugerować innym osobom poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te znajdują się na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Ile należy odłożyć na książkę?

Aby zobaczyć cenę książki kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

Gdzie nabędę książkę Starożytne Królestwo Lehii. Kolejne dowody?

Książka Starożytne Królestwo Lehii. Kolejne dowody jest do zamówienia tutaj. Wszystkie sklepy można znaleźć na liście "Gdzie kupić?" usytuowanej po prawej stronie.

Gdzie mogę obejrzeć bieżące raporty odnośnie książki?

W celu sprawdzenia najświeższych raportów należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.

Jak mogę przyporządkować ocenę dla tej książki?

Żeby to zrobić trzeba wyznaczyć właściwą ocenę, a następnie zatwierdzić wybór kliknięciem. Żeby oddać głos trzeba posiadać konto w serwisie.

W jaki sposób przeliczana jest ocena książki?

Premiera książki Starożytne Królestwo Lehii. Kolejne dowody nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Kto napisał tę książkę?

Janusz Bieszk jest twórcą książki Starożytne Królestwo Lehii. Kolejne dowody. Listę książek napisanych przez tego autora można znaleźć utaj.

Kto sprawuje nadzór nad wydaniem tej książki?

Książka ma zostać wydana przez Wydawnictwo Bellona. Kliknięcie w nazwę wydawnictwa wyświetli listę innych książek przez nie wydanych. Z funkcji tej można skorzystać w polu "Informacje".

Na waszej stronie prezentowane są nieprawdziwe dane. Gdzie mogę zgłosić poprawkę?

Żeby zgłosić korektę należy uzupełnić formularz umieszczony tutaj. Zgłaszać można między innymi nieaktualne daty, zmiany opisów, zwiastunów, okładek i plakatów.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Janusz Bieszk - Starożytne Królestwo Lehii. Kolejne dowody? Kiedy wychodzi Janusz Bieszk - Starożytne Królestwo Lehii. Kolejne dowody?
Data wydania książki zaplanowana została na 03.04.2019. Nowa książka Janusz Bieszk z 2019 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2019 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Janusz Bieszk - Starożytne Królestwo Lehii. Kolejne dowody data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 3 kwietnia 2019, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie