sobota, 4 grudnia

Oznaczenie treści
 

Jadwiga Skirmunttówna - Pani na Hruszowej. Dwadzieścia pięć lat wspomnień o Marii Rodziewiczównie

(2022)

Jadwiga Skirmunttówna - Pani Na Hruszowej. Dwadzieścia Pięć Lat Wspomnień O Marii Rodziewiczównie

Powieść

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Jadwiga Skirmunttówna - Pani na Hruszowej. Dwadzieścia pięć lat wspomnień o Marii Rodziewiczównie / Jadwiga Skirmunttówna - Pani Na Hruszowej. Dwadzieścia Pięć Lat Wspomnień O Marii Rodziewiczównie

Data premiery

środa
26.01.2022
52 dni, 4 godzin
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Powieść
Ranking:
661   1012

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Pamiętnik najbliższej przyjaciółki Marii Rodziewiczówny zdeponowany w Bibliotece Jagiellońskiej a spisany z nadzieją, że kiedyś będzie mógł dotrzeć do rąk czytelników autorki.
Poznały się w czasie rodzinnych wizyt. Praca społeczna, wspólne zebrania i wycieczki zaowocowały stale pogłębiającą się przyjaźnią, na której charakter niewątpliwy wpływ miał podziw, by nie powiedzieć uwielbienie Jadwigi dla starszej o jedenaście lat Marii. Z czasem więzy przyjaźni zadzierzgnęły się jeszcze mocniej. W 1919 obie zamieszkały razem. Jadwiga stała się prawą ręką właścicielki Hruszowej, pomagała jej w prowadzeniu domu i ogrodu. Stała się dobrym i po trosze opiekuńczym duchem powieściopisarki, starającym się odsunąć od niej wszystko, co mogłoby stanowić przeszkodę w twórczej pracy. Dla siebie wybrała świadomie miejsce na drugim planie. Wszyscy zapamiętali ją jako osobę uśmiechniętą, pogodną...
Towarzyszyła pisarce podczas wojen i pokoju, zarówno w Warszawie, jak i w Hruszowej. Była z nią aż do chwili śmierci.
Wspomnienia spisane w niniejszej książce to zapis przepięknej przyjaźni, czy wręcz miłości dwóch niezwykłych kobiet, ale też zapis życia w wyjątkowych czasach i w wyjątkowych miejscach, które tak bardzo obie ukochały – Warszawie i Kresach.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy książka Pani na Hruszowej. Dwadzieścia pięć lat wspomnień o Marii Rodziewiczównie będzie debiutowała?

Książka Pani na Hruszowej. Dwadzieścia pięć lat wspomnień o Marii Rodziewiczównie ukaże się 26 stycznia 2022 (data wydania w Polsce). Aby sprawdzić inne daty należy kliknąć w odpowiednią flagę. Dodatkowe ustawienia regionalne dostępne są w zakładce "Moje konto".

Chcę dostawać na bieżąco wieści o zmianach dotyczących książki. Jak tego dokonać?

Aby być powiadamianym na bieżąco o zmianach należy dodać książkę do listy "Moje premiery". W tym celu kliknij w opcję "Obserwuj premierę" dostępną na pasku z opcjami. Zmiany można zobaczyć na stronie "Aktualności" lub otrzymać powiadomienie we wiadomości e-mail.

Chcę wspomnieć o książce innym osobom. W jaki sposób mogę to uczynić?

Książkę można polecić znajomym poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te znajdują się na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Jaka jest cena książki?

Aby dowiedzieć się ile trzeba odłożyć na książkę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

W którym miejscu można zamówić książkę Pani na Hruszowej. Dwadzieścia pięć lat wspomnień o Marii Rodziewiczównie?

Książkę Pani na Hruszowej. Dwadzieścia pięć lat wspomnień o Marii Rodziewiczównie można nabyć tutaj. Wszystkie sklepy można znaleźć na liście "Gdzie kupić?" usytuowanej po prawej stronie.

Gdzie obejrzę najświeższe raporty dotyczące książki?

Najnowsze raporty można poczytać w zakładce "Newsy" znajdującej się w kolumnie po prawej stronie.

Gdzie mogę przyporządkować ocenę dla tej książki?

Aby tego dokonać trzeba wyznaczyć właściwą ocenę, a następnie zaakceptować wybór kliknięciem. Opcja ta dostępna jest jedynie dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

Jak podliczana jest ocena książki?

Premiera książki Pani na Hruszowej. Dwadzieścia pięć lat wspomnień o Marii Rodziewiczównie nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który autor pisze tę książkę?

Autorem jest Jadwiga Skirmunttówna. Lista książek stworzonych przez tego pisarza znajduje się utaj.

Które wydawnictwo odpowiada za wydanie tej książki?

Za wypuszczenie książki odpowiedzialna jest firma MG. Lista innych książek tego wydawcy dostępna jest utaj.

Odnalazłem na waszej stronie nieścisłe dane. W jaki sposób można je skorygować?

Żeby zgłosić błąd należy wypełnić formularz umieszczony tutaj. W ramach tej funkcji można zgłosić między innymi aktualizację daty, dodać lub zmienić opis, zamieścić zwiastun oraz trailer, czy też przesłać nową okładkę lub plakat.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Jadwiga Skirmunttówna - Pani na Hruszowej. Dwadzieścia pięć lat wspomnień o Marii Rodziewiczównie? Kiedy wychodzi Jadwiga Skirmunttówna - Pani Na Hruszowej. Dwadzieścia Pięć Lat Wspomnień O Marii Rodziewiczównie?
Data wydania książki zaplanowana została na 26.01.2022. Nowa książka Jadwiga Skirmunttówna z 2022 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2022 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Jadwiga Skirmunttówna - Pani na Hruszowej. Dwadzieścia pięć lat wspomnień o Marii Rodziewiczównie data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 26 stycznia 2022, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie