środa, 18 maja

Oznaczenie treści
 

Jacek Leociak, Artur Żmijewski, Zofia Waślicka-Żmijewska - Warszawski trójkąt Zagłady

(2021)
Historia

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Jacek Leociak, Artur Żmijewski, Zofia Waślicka-Żmijewska - Warszawski trójkąt Zagłady

Data premiery

piątek
07.05.2021
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Historia
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Odnośniki:
[dodaj]

Zdjęcia i teksty zawarte w tym albumie są próbą zapisu spotkania z trzema kluczowymi dla historii getta warszawskiego miejscami. Są to:
Zespół Szkół Licealnych i Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika - Stawki 10 (część Umschlagplatzu),
Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego - Stawki 5/7 (siedziba Komendy oddziału SS, nadzorującego deportację z sąsiedniego Umschlagplatzu),
Kamienica przy Żelaznej 103, dawne Befehlstelle, czyli centrum dowodzenia, siedziba specjalnej formacji Einsatz Reinhardt przybyłej z Lublina do kierowania Wielką Akcją Likwidacyjną warszawskiego getta.
Trzy wymienione budynki stanowią warszawski trójkąt Zagłady. To w tym trójkącie rozegrała się Wielka Akcja Likwidacyjna, podczas której 300 tysięcy Żydów - przez Umschalgplatz - odjechało z getta prosto do komór gazowych Treblinki.
Album zawiera esej fotograficzny Artura Żmijewskiego, zdjęcia budynków oraz ich wnętrz wykonane "tu i teraz" (w 2020 roku). Fotografie oplecione są tekstami Jacka Leociaka i Zofii Waślickiej-Żmijewskiej. I zdjęcia, i teksty są utrwaleniem spojrzenia na to, co było scenerią Zagłady, a dziś jest elementem żywej tkanki współczesnej Warszawy.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Na kiedy zapowiedziano premierę książki Warszawski trójkąt Zagłady?

Książka debiutować będzie 7 maja 2021 (premiera w Polsce). Aby sprawdzić inne daty należy kliknąć w odpowiednią flagę. Dodatkowe ustawienia regionalne dostępne są w zakładce "Moje konto".

W jaki sposób mogę obserwować najnowsze informacje o premierze?

Aby otrzymywać aktualne informacje o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Informacje o zmianach zostaną wysłane na podany adres e-mail oraz będą opublikowane na stronie "Aktualności".

Chcę powiadomić o książce znajomych. Jak mogę to zrobić?

Premierę można polecić poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te dostępne są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Ile warta jest książka?

W celu dowiedzenia się ile trzeba zapłacić za książkę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

Chcę zamówić książkę Warszawski trójkąt Zagłady. Jaki sklep oferuje ten tytuł?

Książka Warszawski trójkąt Zagłady jest do znalezienia tutaj. Więcej sprzedawców znajduje się na liście "Gdzie kupić?".

W którym miejscu mogę poczytać świeże doniesienia odnośnie książki?

Aby zobaczyć najświeższe informacje należy skorzystać z zakładki "Newsy", która znajduje się w kolumnie z prawej strony.

Czy mogę przyporządkować ocenę dla tej książki?

Aby ocenić książkę należy zaznaczyć konkretną wartość od 1 do 5, a następnie zapieczętować wybór kliknięciem. Opcja ta dostępna jest jedynie dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

Na jakiej podstawie przeliczana jest nota książki?

Premiera książki Warszawski trójkąt Zagłady nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który pisarz odpowiedzialny jest za tę książkę?

Jacek Leociak, Artur Żmijewski, Zofia Waślicka-Żmijewska to twórca tej książki. Żeby poznać inne utwory od tego autora należy kliknąć utaj albo kliknąć w jego nazwisko w zakładce "Informacje".

Które wydawnictwo wydaje tę książkę?

Wydawnictwo Krytyki Politycznej zaangażowane jest w wydanie książki. Kliknij utaj albo w nazwę firmy, żeby wyświetlić inne książki przez nią wydane.

Na waszej stronie zaprezentowane są nieprecyzyjne dane. W jaki sposób można je skorygować?

Aby to zrobić należy skorzystać z opcji "zgłoś poprawkę" umieszczonej nad polem "Informacje". Dzięki temu można wnieść o aktualizacje dat, opisów i odnośników oraz zmiany trailerów albo okładek.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Jacek Leociak, Artur Żmijewski, Zofia Waślicka-Żmijewska - Warszawski trójkąt Zagłady? Kiedy wychodzi Jacek Leociak, Artur Żmijewski, Zofia Waślicka-Żmijewska - Warszawski trójkąt Zagłady?
Data wydania książki zaplanowana została na 07.05.2021. Nowa książka Jacek Leociak, Artur Żmijewski, Zofia Waślicka-Żmijewska z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Jacek Leociak, Artur Żmijewski, Zofia Waślicka-Żmijewska - Warszawski trójkąt Zagłady data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 7 maja 2021, piątek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie