czwartek, 1 października

Oznaczenie treści
 

Jacek Kutzner - 303. Dywizjon myśliwski Warszawski im. Tadeusza Kościuszki. Działania wojenne 1940-1945

(2018)
Historia

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Jacek Kutzner - 303. Dywizjon myśliwski Warszawski im. Tadeusza Kościuszki. Działania wojenne 1940-1945

Data premiery

wtorek
28.08.2018
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Historia
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Odnośniki:
[dodaj]

Historia najbardziej znanego dywizjonu Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii. Opis działań jednostki oparty o źródła historyczne w dużej mierze dotychczas niewykorzystane i przechowywane w brytyjskich i niemieckich archiwach (m. in. dzienniki działań dywizjonu, kronika jednostki, raporty bojowe pilotów, rozkazy dzienne i sprawozdania miesięczne). Autor z dbałością o szczegóły przedstawia udział 303. Dywizjonu Myśliwskiego w bitwie o Wielką Brytanię, ofensywie sił Sprzymierzonych nad Europą, bitwie normandzkiej i walkach nad III Rzeszą. Tym samym książka opowiada jego wojenną historię bez ubarwień i zbędnej propagandy.
Jacek Kutzner (ur. 1966), historyk i publicysta. Współpracownik miesięcznika "Skrzydlata Polska", publicysta pism: "Aero – Magazyn Lotniczy", "Lotnictwo", "Militaria XX wieku", "Technika Wojskowa i Historia", "Mars. Problematyka i Historia Wojskowości" i innych. W 1986 r. aresztowany, skazany i więziony za działalność w podziemnych strukturach NSZZ "Solidarność". Od 1989 r. pracownik Komitetu Obywatelskiego przy Lechu Wałęsie i Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego do czasu ich rozwiązania. Od 1995 r. prowadzi niezależne badania nad historią Polski Sił Zbrojnych na Zachodzie, które zaowocowały kilkudziesięcioma artykułami i kilkoma publikacjami książkowymi, m. in. "Zwycięstwa pilotów myśliwskich Polskich Sił Powietrznych na Zachodzie 1940-1945" (2007), "303. Dywizjon Myśliwski w bitwie o Wielką Brytanię" (2010), z JS. Tymem "Polska 1. Dywizja Pancerna w Normandii" (2010), z A. Rutkiewiczem "Polacy z Wehrmachtu... w polskiej 1. Dywizji Pancernej gen. Maczka" (2011), "308. Dywizjon Myśliwski "Krakowski". Zarys działań wojennych" (2012), "315. Dywizjon Myśliwski "Dębliński". Zarys działań wojennych" (2013). W 2016 r. odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy debiutowała będzie książka 303. Dywizjon myśliwski Warszawski im. Tadeusza Kościuszki. Działania wojenne 1940-1945?

Książka będzie debiutować 28 sierpnia 2018 (premiera w Polsce). Daty z innych regionów można wyświetlić klikając w odpowiednie flagi. W ustawieniach konta można zmienić domyślnie wyświetlany region dla premier z różnych kategorii.

Chcę dostawać na bieżąco komunikaty o zmianach dotyczących książki. Jak tego dokonać?

Aby otrzymywać aktualne informacje o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Na podany adres e-mail zostaną wysłane powiadomienia o zmianach. Informacje o zmianach pojawią się również na stronie "Aktualności".

Jak mogę zasugerować książkę innym osobom?

Premierę można polecić innym osobom poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

W jakiej cenie kupię książkę?

Aby sprawdzić jaka jest cena książki 303. Dywizjon myśliwski Warszawski im. Tadeusza Kościuszki. Działania wojenne 1940-1945 kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

Chcę nabyć książkę 303. Dywizjon myśliwski Warszawski im. Tadeusza Kościuszki. Działania wojenne 1940-1945. Gdzie można znaleźć ten tytuł?

303. Dywizjon myśliwski Warszawski im. Tadeusza Kościuszki. Działania wojenne 1940-1945 jest do kupienia tutaj. Produkt można znaleźć w sklepach znajdujących się w zakładce "Gdzie kupić?".

W którym miejscu znajdę najnowsze raporty dotyczące książki?

W celu obejrzenia nowych komunikatów należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.

W którym miejscu mogę przyporządkować notę dla tego produktu?

Żeby ocenić książkę trzeba nadać należytą wartość w pięciopunktowej skali, a następnie zapieczętować wybór kliknięciem. Żeby oddać głos trzeba posiadać konto w serwisie.

Jaką metodą kalkulowana jest nota książki?

Premiera książki 303. Dywizjon myśliwski Warszawski im. Tadeusza Kościuszki. Działania wojenne 1940-1945 nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Kto jest twórcą tej książki?

Jacek Kutzner to osoba odpowiedzialna za stworzenie książki. W celu wyświetlenia listy książek tego autora przejdź do pola "Informacje" i kliknij w jego nazwisko albo kliknij utaj.

Jaki wydawca chce wydać tę książkę?

Wydawnictwo Wydawnictwo Napoleon V zajmuje się wydaniem książki. Żeby zobaczyć jakie inne książki zostały wydane przez tę firmę należy kliknąć w en odnośnik albo udać się do pola "Informacje" i kliknąć w nazwę wydawnictwa.

Znalazłem na tej stronie niedobre dane. W jaki sposób mogę to zgłosić?

Aby to zrobić należy skorzystać z opcji "zgłoś poprawkę" umieszczonej nad polem "Informacje". Poprawić można nieprawidłowe daty, opisy, okładki oraz dodać nowe trailery.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Jacek Kutzner - 303. Dywizjon myśliwski Warszawski im. Tadeusza Kościuszki. Działania wojenne 1940-1945? Kiedy wychodzi Jacek Kutzner - 303. Dywizjon myśliwski Warszawski im. Tadeusza Kościuszki. Działania wojenne 1940-1945?
Data wydania książki zaplanowana została na 28.08.2018. Nowa książka Jacek Kutzner z 2018 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2018 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Jacek Kutzner - 303. Dywizjon myśliwski Warszawski im. Tadeusza Kościuszki. Działania wojenne 1940-1945 data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 28 sierpnia 2018, wtorek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie