czwartek, 18 października

Oznaczenie treści
 

Izabela Czajka-Stachowicz - Moja wielka miłość

(2013)
Powieść

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Izabela Czajka-Stachowicz - Moja wielka miłość

Data premiery

środa
26.06.2013
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Powieść
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Izabela Czajka-Stachowicz po raz kolejny sięga pamięcią do lat międzywojennych, tym razem byopisać swój najtrwalszy związek z mężczyzną – filozofem i lekkoduchem Franciszkiem „Franzem” Fiszerem. Jest rok 1930. Młodziutka Bella wraz z mężem, architektem Jerzym Gelbardem, wraca do Warszawypo kilkuletnim pobycie w Paryżu.Częsta nieobecność Jerzyka sprawia, że dziewczyna spędza czas w towarzystwie bywalców kultowej kawiarni Ziemiańska. Kiedy spotyka tam Fiszera, myśliciel ma już siedemdziesiąt lat. Szybko nawiązuje się między nimi nić sympatii i „Franuś” zaczyna regularnie bywać w domu Gelbardów.W czułych i barwnych anegdotach Czajki Fiszer daje się poznać jako wielki oryginał: dziedzicfortuny, który przejadł cały majątek, filozof, który nie napisał ani jednej książki, wierny przyjacielpoetów, który Lesmana uczynił Leśmianem.Pamięć o Fiszerze, lwie salonowym, przetrwała we wspomnieniach niemal wszystkich ważnychprzedstawicieli bohemy artystycznej dwudziestolecia międzywojennego, ale to z opowieściCzajki wyłania się najpełniejszy i najbardziej fascynujący obraz genialnego Franza.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Izabela Czajka-Stachowicz - Moja wielka miłość? Kiedy wychodzi Izabela Czajka-Stachowicz - Moja wielka miłość?
Data wydania książki zaplanowana została na 26.06.2013. Nowa książka Izabela Czajka-Stachowicz z 2013 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2013 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Izabela Czajka-Stachowicz - Moja wielka miłość data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 26 czerwca 2013, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie