sobota, 9 grudnia

Oznaczenie treści
 

Ilya Gringolts - Tchaikowsky / Giya Kancheli

(2022)
Klasyka

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Ilya Gringolts - Tchaikowsky / Giya Kancheli

Data premiery

piątek
20.05.2022
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Klasyka
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wytwórnia:
Odnośniki:
[dodaj]

Andrzej Czajkowski – Concerto classico "Mimo dość licznej i bogatej obsady idea koncertowania ma tu najczęściej charakter kameralny. Solista zazwyczaj nie jest bezpośrednio konfrontowany z masywnym brzmieniem pełnego orkiestrowego tutti – przeważają dialogi i interakcje z małymi grupami instrumentów. (... ) Andrzej Czajkowski z wyjątkową naturalnością zdołał w tym koncercie uzyskać równowagę między solowymi skrzypcami a pełnowymiarową orkiestrą symfoniczną. Ciężar koncertowania przerzucił na faktury o linearno-polifonizującym charakterze, wzbogacone jednak intensywną, wyrafinowaną warstwą harmoniczną i czerpiącymi z barokowej tradycji środkami kontrapunktycznymi. " Andrzej Sułek
Gija Kanczeli – Libera me (Quasi-Requiem)
"W swojej ostatniej kompozycji, "Quasi-Requiem" Libera me, napisanej jesienią 2018 roku, Gija Kanczeli zrezygnował z łacińskiego responsorium katolickiej mszy żałobnej, z której czerpało inspirację wielu twórców. Kanczeli wybrał w to miejsce swobodne opracowanie tekstów dwóch największych rodzimych poetów: Waży Pszaweli (1861–1915) i Galaktiona Tabidze (1892–1959). Przez większą część życia Kanczeli podchodził do twórczości tych gruzińskich mistrzów z pełnym szacunku dystansem artystycznym. Za bardzo kochał blask i "immanentną muzyczność" ich wierszy, by ośmielić się je umuzycznić. (... ) Pod koniec życia Kanczeli odrzucił dotychczasową powściągliwość i pozwolił, by emocje oraz objawienia zawarte w wierszach Tabidze i Pszaweli ukształtowały jego wyobraźnię i pokierowały nim w pracy nad nowym dziełem. Niemal cały tekst Libera me został zaczerpnięty z twórczości tych poetów, z wyjątkiem trzynastego wersetu, który napisał sam kompozytor jako pomost łączący poezje obu twórców. " Étienne Dulac
Lista utworów:
Andrzej Czajkowski (1935–1982)
Concerto classico (32:06)
na skrzypce i orkiestrę
1. Allegretto (13:54)
2. Adagio (7:36)
3. Allegro deciso (10:36)
Gija Kanczeli (1935–2019)
4. Libera me (Quasi-Requiem) (27:30)
na sopran, chór męski i orkiestrę do tekstów Waży Pszaweli i Galaktiona TabidzeKomentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy płyta Tchaikowsky / Giya Kancheli zostanie wydana?

Płyta Tchaikowsky / Giya Kancheli pojawi się 20 maja 2022 (premiera w Polsce). Żeby zobaczyć inne daty należy wybrać odpowiednią flagę. Domyślny region można zmienić w w ustawieniach konta.

Chcę otrzymywać najnowsze raporty o zmianach dotyczących płyty. W jaki sposób tego dokonać?

Aby otrzymywać aktualne informacje o płycie skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Powiadomienia o zmianach wysłane zostaną we wiadomości e-mail oraz będą opublikowane na stronie "Aktualności".

Chcę donieść o płycie znajomym. W jaki sposób mogę to uczynić?

Płytę można zasugerować innym osobom poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

W jakiej cenie mogę nabyć płytę?

W celu zobaczenia ile trzeba wydać na płytę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

Chcę nabyć płytę Tchaikowsky / Giya Kancheli. W którym miejscu można nabyć ten tytuł?

Płyta Tchaikowsky / Giya Kancheli jest do kupienia tutaj. Sklepy, które sprzedają ten produkt znajdują się w polu "Gdzie kupić?" umieszczonym po prawej stronie.

W którym miejscu przeczytam najświeższe informacje dotyczące płyty?

Bieżące informacje można poczytać w zakładce "Newsy" znajdującej się w kolumnie po prawej stronie.

W którym miejscu mogę przyporządkować notę dla tej płyty?

Aby to zrobić trzeba zaznaczyć właściwą ocenę, a następnie przypieczętować wybór kliknięciem. Głos mogą oddać tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu.

Jakim sposobem wyliczana jest ocena płyty?

Premiera płyty Tchaikowsky / Giya Kancheli nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który artysta odpowiedzialny jest za płytę Tchaikowsky / Giya Kancheli?

Ilya Gringolts to autor płyty. Żeby sprawdzić listę płyt tego twórcy należy udać się do pola "Informacje" i kliknąć w jego nazwę lub kliknąć utaj.

Która firma zaangażowana jest w wydanie tej płyty?

Wydawcą jest Universal. Żeby sprawdzić listę płyt muzycznych tego wydawcy należy przenieść się do zakładki "Informacje" i kliknąć w jego nazwę lub kliknąć utaj.

Na stronie zaprezentowane są omyłkowe dane. Gdzie mogę zgłosić poprawkę?

Problem ten można zgłosić korzystając z opcji "zgłoś poprawkę" umieszczonej nad polem "Informacje". Zgłaszać można między innymi nieaktualne daty, zmiany opisów, zwiastunów, okładek i plakatów.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Ilya Gringolts - Tchaikowsky / Giya Kancheli? Kiedy wychodzi Ilya Gringolts - Tchaikowsky / Giya Kancheli?
Data wydania płyty zaplanowana została na 20.05.2022. Nowa płyta Ilya Gringolts z 2022 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz listę utworów (tracklista), newsy i nadchodzące single, promujące nowe dzieło artysty. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2022 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa płyta Ilya Gringolts - Tchaikowsky / Giya Kancheli data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 20 maja 2022, piątek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie