niedziela, 26 czerwca

Oznaczenie treści
 

Ilya Gringolts - Tchaikowsky / Giya Kancheli

(2022)
Klasyka

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Ilya Gringolts - Tchaikowsky / Giya Kancheli

Data premiery

piątek
20.05.2022
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Klasyka
Ranking:
615   2819

Tagi:
[dodaj]
Wytwórnia:
Odnośniki:
[dodaj]

Andrzej Czajkowski – Concerto classico "Mimo dość licznej i bogatej obsady idea koncertowania ma tu najczęściej charakter kameralny. Solista zazwyczaj nie jest bezpośrednio konfrontowany z masywnym brzmieniem pełnego orkiestrowego tutti – przeważają dialogi i interakcje z małymi grupami instrumentów. (... ) Andrzej Czajkowski z wyjątkową naturalnością zdołał w tym koncercie uzyskać równowagę między solowymi skrzypcami a pełnowymiarową orkiestrą symfoniczną. Ciężar koncertowania przerzucił na faktury o linearno-polifonizującym charakterze, wzbogacone jednak intensywną, wyrafinowaną warstwą harmoniczną i czerpiącymi z barokowej tradycji środkami kontrapunktycznymi. " Andrzej Sułek
Gija Kanczeli – Libera me (Quasi-Requiem)
"W swojej ostatniej kompozycji, "Quasi-Requiem" Libera me, napisanej jesienią 2018 roku, Gija Kanczeli zrezygnował z łacińskiego responsorium katolickiej mszy żałobnej, z której czerpało inspirację wielu twórców. Kanczeli wybrał w to miejsce swobodne opracowanie tekstów dwóch największych rodzimych poetów: Waży Pszaweli (1861–1915) i Galaktiona Tabidze (1892–1959). Przez większą część życia Kanczeli podchodził do twórczości tych gruzińskich mistrzów z pełnym szacunku dystansem artystycznym. Za bardzo kochał blask i "immanentną muzyczność" ich wierszy, by ośmielić się je umuzycznić. (... ) Pod koniec życia Kanczeli odrzucił dotychczasową powściągliwość i pozwolił, by emocje oraz objawienia zawarte w wierszach Tabidze i Pszaweli ukształtowały jego wyobraźnię i pokierowały nim w pracy nad nowym dziełem. Niemal cały tekst Libera me został zaczerpnięty z twórczości tych poetów, z wyjątkiem trzynastego wersetu, który napisał sam kompozytor jako pomost łączący poezje obu twórców. " Étienne Dulac
Lista utworów:
Andrzej Czajkowski (1935–1982)
Concerto classico (32:06)
na skrzypce i orkiestrę
1. Allegretto (13:54)
2. Adagio (7:36)
3. Allegro deciso (10:36)
Gija Kanczeli (1935–2019)
4. Libera me (Quasi-Requiem) (27:30)
na sopran, chór męski i orkiestrę do tekstów Waży Pszaweli i Galaktiona TabidzeKomentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy ukaże się płyta Tchaikowsky / Giya Kancheli?

Płyta Tchaikowsky / Giya Kancheli będzie debiutować 20 maja 2022 (data premiery w Polsce). W celu wyświetlenia daty z innego regionu należy wybrać odpowiednią flagę. W celu zmiany domyślnie wyświetlanego regionu należy skorzystać z opcji dostępnej w ustawieniach konta.

Chcę dostawać bieżące wiadomości o zmianach dotyczących płyty. Jak tego dokonać?

Aby otrzymywać bieżące doniesienia o płycie skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. O zmianach poinformujemy wysyłając wiadomość na podany adres e-mail, a także opublikujemy je na stronie "Aktualności".

Chcę donieść o płycie innym osobom. W jaki sposób mogę to uczynić?

Premierę można zasugerować poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te znajdują się na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Ile pieniędzy należy zapłacić za płytę?

W celu zobaczenia ile należy zarezerwować na płytę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

W jakim miejscu można znaleźć płytę Tchaikowsky / Giya Kancheli?

Płyta jest do zamówienia tutaj. Produkt można znaleźć w sklepach znajdujących się w zakładce "Gdzie kupić?".

W którym miejscu poczytam najświeższe informacje odnośnie płyty?

Aby sprawdzić bieżące doniesienia należy skorzystać z zakładki "Newsy", która znajduje się w kolumnie z prawej strony.

Gdzie można zaproponować notę dla tego tytułu?

Żeby to zrobić należy przyporządkować ocenę w skali 1-5, a następnie zapieczętować wybór kliknięciem. Jedynie zarejestrowani użytkownicy serwisu mogą zagłosować.

Jakim sposobem skalkulowano notę płyty?

Premiera płyty Tchaikowsky / Giya Kancheli nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Kto jest zaangażowany w stworzenie tej płyty?

Ilya Gringolts to autor płyty. Żeby zobaczyć jakie pozostałe płyty zostały napisane przez tego artystę należy kliknąć utaj albo przejść do pola "Informacje" i kliknąć w nazwę autora.

Kto jest odpowiedzialny za wydanie tej płyty?

Wydawcą jest firma Universal. Kliknij utaj albo w nazwę firmy, żeby wyświetlić inne płyty przez nią wydane.

Na tej stronie prezentowane są przeinaczone dane. W jaki sposób można je skorygować?

W tym celu należy uzupełnić formularz "zgłoś poprawkę" znajdujący się nad polem "Informacje". Poprawić można nieprawidłowe daty, opisy, okładki oraz dodać nowe trailery.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Ilya Gringolts - Tchaikowsky / Giya Kancheli? Kiedy wychodzi Ilya Gringolts - Tchaikowsky / Giya Kancheli?
Data wydania płyty zaplanowana została na 20.05.2022. Nowa płyta Ilya Gringolts z 2022 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz listę utworów (tracklista), newsy i nadchodzące single, promujące nowe dzieło artysty. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2022 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa płyta Ilya Gringolts - Tchaikowsky / Giya Kancheli data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 20 maja 2022, piątek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie