piątek, 3 grudnia

Oznaczenie treści
 

Iain Ballantyne - Zabójcze rzemiosło. Historia wojny podwodnej

(2021)
Historia

Obserwuj premierę
Ocena:


Iain Ballantyne - Zabójcze rzemiosło. Historia wojny podwodnej

Data premiery

wtorek
09.11.2021
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Historia
Ranking:
513   831

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

W 1901 r wielu admirałów z pogardą oceniało okręty podwodne jako bezużyteczne. Dziś ich podsiadanie jest wyznacznikiem militarnej potęgi. Uzbrojone w broń nuklearną mogą nieść śmierć milionom ludzi, wzniecić globalne zniszczenie, stanowią potężny środek odstraszania.
Zabójcze rzemiosło to fascynująca opowieść o tym, w jaki sposób niezdarny pojazd zmienił się w śmiertelnie niebezpieczny okręt, jedną z najbardziej skomplikowanych, najdroższych i przerażających broni, jaką kiedykolwiek wymyślono.
Uznany autor książek marynistycznych Iain Ballantyne opisuje tę ekscytującą historię, w której występuje plejada wizjonerów i szalonych konstruktorów, barwnych postaci, w tym pewien Amerykanin, który wymyślał łodzie nurkujące, żeby wykorzystać je do ataku na Brytyjczyków, a następnie zmienił strony i próbował pomóc Royal Navy w pokonaniu Napoleona, oraz były mnich, który stworzył łodzie pływające w zanurzeniu, aby przy ich pomocy wesprzeć walkę o wyzwolenie Irlandii.
Czytelnik zostaje rzucony w wir heroicznych bitew konwojowych, toczonych podczas dwóch wojen światowych, poznaje wysiłki Brytyjczyków usiłujących przejąć z niemieckich U-bootów materiały pozwalające złamać Enigmę. Dowiadujemy się o codziennym życiu na pokładach "szarych wilków" Kriegsmarine, o tym, jak amerykańskie okręty podwodne pomogły rzucić na kolana Japonię, oraz o atakach brytyjskich miniaturowych okrętów podwodnych na Tirpitza.
Możemy również przeczytać o incydentach w głębi oceanów, gdy zimna wojna zmieniała się w gorącą, oraz o zatopieniu argentyńskiego pancernika Belgrano w czasie wojny falklandzkiej. Na zakończenie autor przedstawia nam własne spojrzenie na odrodzenie okrętu podwodnego, jako narzędzia politycznego i militarnego, oraz na groźbę zagłady nuklearnej, jaka wiąże się ze stosowaniem tej broni.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Tworzenie nowej recenzji


Ocena:

Zalety:
Wady:

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Iain Ballantyne - Zabójcze rzemiosło. Historia wojny podwodnej? Kiedy wychodzi Iain Ballantyne - Zabójcze rzemiosło. Historia wojny podwodnej?
Data wydania książki zaplanowana została na 09.11.2021. Nowa książka Iain Ballantyne z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Iain Ballantyne - Zabójcze rzemiosło. Historia wojny podwodnej data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 9 listopada 2021, wtorek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie