Hilary Hahn - Retrospective(2018) | Klasyka |
Portret wyjątkowej artystki, w powstanie którego osobiście zaangażowała się sama Hilary Hahn. Zawiera utwory z większości albumów, które skrzypaczka nagrała dla Deutsche Grammophon.
Na płycie Retrospective znajduje się też niemal 30 minut premierowego materiału. Jest to zapis części koncertu, podczas którego Hahn wykonała sonatę skrzypcową K379 Mozarta. Utwór ten nigdy wcześniej nie znajdował się w jej repertuarze.
Album zawiera też nowe nagrania trzech utworów (ich wcześniejsze wersje znalazły się na krążku Encores – patrz: spis utworów).
Retrospective ma również swoją wersję winylową (podwójna płyta analogowa). Jeden z krążków został nagrany za pomocą legendarnej już technologii ‘direct-to-disc', zapewniającej wyjątkowe doznania brzmieniowe, szczególnie istotne w repertuarze koncertowym.
Hilary to pierwsza współczesna artystka Deutsche Grammophon, której album nagrany jest za pomocą tej technologii. Poprzednio krążki rejestrowane tą metodą ukazywały się podczas złotej ery płyty gramofonowej.
Lista utworów:
CD 1
1. -3. Violin Sonata in G minor K 379, Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791)
I Adagio
II Allegro
III Tema. Andante cantabile – Var. I–V – Tema. Allegretto
4. Blue Curve of the Earth, Tina Davidson (1952)
5. Mercy, Max Richter (1966)
6. Double Concerto for 2 Violins, Strings and Continuo in D major BWV 1043, J. S. Bach (1685–1750) - ii Largo ma non tanto
7. The Lark Ascending, Ralph Vaughan Williams (1872–1958)
8. Sonata for Violin and Piano in A major K 526, Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791) - iii Presto
9. Violin Concerto No. 1 in D major op. 6, Niccolò Paganini (1782–1840) - iii Rondo
CD 2
1 Violin Concerto op. 36, Arnold Schoenberg (1874–1951) - i Poco Allegro
2. St Matthew Passion, J. S. Bach (1685–1750) - ii Aria: Gebt mir meinen Jesum wieder
3. Violin Concerto (Dedicated to Hilary Hahn), Jennifer Higdon (1962) I 1726
4. Sonata for Violin and Piano No. 1, Charles Ives (1874–1954) - i Andante – Allegro vivace
5. Godot, Hahn & Hauschka
6. When A Tiger Meets A Rosa Rugosa, Du Yun (1977)
7. Two Voices, Nico Muhly (1981)
8. Violin Concerto No. 4 in D minor op. 31, Henri Vieuxtemps (1820–1881) - ii Adagio religioso
Płytę będzie można słuchać 19 stycznia 2018 (data premiery w Polsce).
Aby dostawać najświeższe raporty o płycie skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. O zmianach poinformujemy wysyłając wiadomość na podany adres e-mail, a także opublikujemy je na stronie "Aktualności".
Premierę można polecić innym osobom poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te dostępne są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.
Aby dowiedzieć się ile należy wydać na płytę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.
Retrospective można zakupić tutaj. Aby zobaczyć więcej sklepów należy przejść do zakładki "Gdzie kupić?" znajdującej się z prawej strony.
Nowe wieści można przeczytać w zakładce "Newsy" znajdującej się w kolumnie po prawej stronie.
Żeby tego dokonać należy wskazać konkretną ocenę w skali od 1 do 5, a następnie zaakceptować wybór kliknięciem. Opcja ta dostępna jest jedynie dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
Premiera płyty Retrospective nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.
Twórcą jest Hilary Hahn. Żeby poznać inne płyty od tego artysty należy kliknąć utaj albo kliknąć w nazwę w zakładce "Informacje".
Wytwórnia Universal dba o wydanie płyty. Żeby sprawdzić listę płyt muzycznych tego wydawcy należy przenieść się do zakładki "Informacje" i kliknąć w jego nazwę lub kliknąć utaj.
Aby to zrobić należy uzupełnić formularz "zgłoś poprawkę", do którego odnośnik znajduje się nad polem "Informacje". Dzięki temu można wnieść o aktualizacje dat, opisów i odnośników oraz zmiany trailerów albo okładek.
Komentarze