czwartek, 24 sierpnia

Oznaczenie treści
 

Heinz-Lothar Worm - Maria. Droga do szczęścia

(2011)
Powieść

Obserwuj premierę
Poleć znajomemu
Oceń:

Oceń:


Heinz-Lothar Worm - Maria. Droga do szczęścia

Data premiery

środa
19.10.2011
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Powieść
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Maria, młoda dziewczyna z małej wioski, z radością i nadzieją patrzy w przyszłość u boku ukochanego Karola. Wychowywana przez macochę poznała już smak trudnego życia i ciężkiej pracy, wie również co to samotność. Teraz to ma się zmienić. Nawet na swojego porywczego ojca znalazła sposób i zdaje się, że jej marzenie o ślubie z Karolem wreszcie będzie mogło się spełnić.
Tę wymarzoną przyszłość w jednej chwili rujnuje ojciec Marii oznajmiając swojej córce i wszystkim obecnym na placu przed piekarnią, że Karol i Maria są rodzeństwem. W tej jednej chwili znika również cała sympatia jaką do tej pory darzyli Marię inni mieszkańcy wioski. Staje się jasnym, że Maria musi odejść. Perspektywa nowego życia w Ameryce wydaje się być jedynym ratunkiem. Maria nie wyjeżdża sama. Jest przy niej Karol, wciąż jednak pełen wątpliwości co do ich wspólnej przyszłości. Czy historia Marii i Karola ma w ogóle szansę na szczęśliwe zakończenie?
Heinz-Lothar Worm opowiada piękną i wzruszającą historię, w której pełno jest dramatycznych i niespodziewanych momentów trzymających czytelnika w napięciu aż do ostatniej strony. Karol i Maria borykając się z trudami pieszej wędrówki, podróży statkiem, czy nowego życia na obcej ziemi borykają się również z poważnym dylematem moralnym. W tej kwestii autor nie daje jednak gotowych odpowiedzi, ale pozwala głównym bohaterom szukać rozwiązania, pokazując ten złożony problem z różnych perspektyw.
„Maria. Droga do szczęścia” jest na pewno ciekawie opowiedzianą historią. Ale nie tylko. Mieszkający w Hesji Heinz-Lothar Worm od lat zajmuje się badaniem historii życia lokalnej społeczności oraz zbieraniem informacji o lokalnych zwyczajach. Dzięki temu postacie jakie pojawiają się w książce są barwne i interesujące, sprawiając wrażenie postaci historycznych, których sposób życia i zwyczaje z perspektywy współczesnego czytelnika wydają się często dziwne i niezrozumiałe.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Heinz-Lothar Worm - Maria. Droga do szczęścia? Kiedy wychodzi Heinz-Lothar Worm - Maria. Droga do szczęścia?
Data wydania książki zaplanowana została na 19.10.2011. Nowa książka Heinz-Lothar Worm z 2011 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2011 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Heinz-Lothar Worm - Maria. Droga do szczęścia data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 19 października 2011, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie