środa, 21 kwietnia

Oznaczenie treści
 

Heather Dune Macadam - 999. Nadzwyczajne dziewczyny z pierwszego transportu kobiecego do Auschwitz

(2021)
Faktu

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Heather Dune Macadam - 999. Nadzwyczajne dziewczyny z pierwszego transportu kobiecego do Auschwitz

Data premiery

czwartek
08.04.2021
13 dni temu
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Literatura Faktu
Ranking:
549   866

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

25 marca 1942 roku prawie tysiąc młodych niezamężnych dziewcząt wsiadło do pociągu, który miał je zawieźć do obozu Auschwitz. Były to słowackie Żydówki - przekonane, że przez kilka najbliższych miesięcy będą pracować w fabryce. Założyły na siebie najlepsze ubrania i z radością machały na pożegnanie zebranym na peronie bliskim. W rzeczywistości były przedmiotem transakcji pomiędzy słowackim rządem a Niemcami i jechały do niewolniczej pracy. Zaledwie kilku spośród nich udało się przeżyć.

Pierwszy kobiecy transport do Auschwitz był przez długie lata zapomniany. Nie było w nim osób związanych z ruchem oporu ani jeńców wojennych. Były tylko bezbronne młode kobiety, przyzwyczajone do dobrych manier i wygodnego życia, które nagle znalazły się w piekle, w którym je bito, rozbierano do naga, golono, trzymano na wielogodzinnych apelach na mrozie, poddawano drakońskim karom i zaganiano do ciężkiej pracy, często prowadzącej do śmierci. Ta książka przypomina niezwykłą historię pierwszych 999 kobiet, które trafiły do Auschwitz, ich cierpienie, heroizm i wolę przetrwania.

Powyższy opis pochodzi od wydawcyKomentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy ma być wydana książka 999. Nadzwyczajne dziewczyny z pierwszego transportu kobiecego do Auschwitz?

Książka ma być wydana 8 kwietnia 2021 (data premiery w Polsce). Pokazywaną datę można zmienić kliknąć w odpowiednią flagę. W ustawieniach konta można zmienić domyślnie wyświetlany region dla premier z różnych kategorii.

W jaki sposób można śledzić bieżące wieści o premierze?

Aby otrzymywać najnowsze wiadomości o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Powiadomienia o zmianach wysłane zostaną we wiadomości e-mail oraz będą opublikowane na stronie "Aktualności".

Chcę donieść o książce znajomym. W jaki sposób mogę to uczynić?

Premierę można zasugerować innym osobom poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Ile pieniędzy trzeba zapłacić za książkę?

Aby zobaczyć jaka jest cena książki 999. Nadzwyczajne dziewczyny z pierwszego transportu kobiecego do Auschwitz kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

Chcę kupić książkę 999. Nadzwyczajne dziewczyny z pierwszego transportu kobiecego do Auschwitz. W którym miejscu jest dostępny do zakupu ten produkt?

Książkę 999. Nadzwyczajne dziewczyny z pierwszego transportu kobiecego do Auschwitz można zamówić tutaj. Wszystkie sklepy można znaleźć na liście "Gdzie kupić?" usytuowanej po prawej stronie.

Na jakiej stronie zobaczę nowe wiadomości odnośnie książki?

W celu obejrzenia świeżych newsów należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.

Jak mogę wystawić notę dla tego produktu?

Aby ocenić książkę należy wybrać właściwą wartość w pięciopunktowej skali, a następnie zapieczętować wybór kliknięciem. Żeby oddać głos trzeba posiadać konto w serwisie.

Jaką metodą skalkulowano notę książki?

Premiera książki 999. Nadzwyczajne dziewczyny z pierwszego transportu kobiecego do Auschwitz nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Kto tworzy tę książkę?

Heather Dune Macadam to autor tej książki. Kliknięcie utaj spowoduje wyświetlenie listy pozostałych książek od tego autora. Z funkcji tej można również skorzystać przechodząc do pola "Informacje" i klikając w nazwisko pisarza.

Która firma jest wydawcą?

Wydawnictwo Prószyński Media jest odpowiedzialne za wydanie książki. Lista książek wydanych przez tę firmę znajduje się utaj.

Zauważyłem na tej stronie mylne informacje. W jaki sposób mogę to zgłosić?

Aby to zrobić należy wypełnić formularz "zgłoś poprawkę", do którego odnośnik umieszczony jest nad polem "Informacje". Zgłosić można niepoprawne daty wydania, opisy, zwiastuny oraz obrazki.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Heather Dune Macadam - 999. Nadzwyczajne dziewczyny z pierwszego transportu kobiecego do Auschwitz? Kiedy wychodzi Heather Dune Macadam - 999. Nadzwyczajne dziewczyny z pierwszego transportu kobiecego do Auschwitz?
Data wydania książki zaplanowana została na 08.04.2021. Nowa książka Heather Dune Macadam z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Heather Dune Macadam - 999. Nadzwyczajne dziewczyny z pierwszego transportu kobiecego do Auschwitz data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 8 kwietnia 2021, czwartek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie