
Hans Rosbaud - Schoenberg: Moses und Aron(2017) | Klasyka |


Sony Classical ma zaszczyt zaprezentować miłośnikom opery unikalny zestaw kompletnych rejestracji spektakli operowych, w ramach serii Sony Classical Opera, zarejestrowanych w epoce płyt winylowych. Wszystkie nagrania pochodzą z niezrównanych katalogów RCA Victor, Victor/BMG, CBS/Sony i Eurodisc. Taśmy poddane zostały masteringowi, dzięki czemu uzyskano wyjątkową jakość brzmienia.
Mojżesz i Aaron to jedyna opera Arnolda Schönberga - głównego przedstawiciela wiedeńskiej szkoły dodekafonicznej, uznanego za właściwego twórcę dodekafonii. W pochodzącym z 1957 roku północnoniemieckim wykonaniu Chóru NDR oraz NDR Sinfonieorchester pod dyrekcją Hansa Rosbaud usłyszymy następujących solistów: Hans Helmut Fiedler, Helmut Krebs, Ilona Steingruber i inni...
Lista utworów:
CD 1
1. Moses und Aron
2. Einleitung
3. Act I
4. Einziger, ewiger, allgegenwärtiger
5. Du Sohn meiner Väter
6. Ich hab'ihn gesehn
7. Bringt ihr Erhörung
8. Der Einzige, Ewige, Allmächtige
9. Schließet die Augen
10. Allmächtiger, meine Kraft ist zu Ende
11. Ein Wunder erfüllt uns mit Schrecken
12. Dein Stab zwingt uns
13. Alles für die Freiheit!
14. Er hat uns auserwählt
CD 2
1. Moses und Aron
2. Zwischenspiel fur Chor und Orchester
3. Act II
4. Vierzig Tage liegen wir nun schon hier!
5. Wo ist Moses?
6. Dieses Bild bezeugt
7. Tanz der Schlächter
8. O Götterbild, du strahlst
9. Frei unter eigenen Herren
10. Orgie der Trunkenheit und des Tanzes
11. Selig ist das Volk - Orgie der Vernichtung und des Selbstmordes
12. Du goldener Gott
13. Orgie der Vernichtung und des Selbstmordes - Eurem Vor bild, Götter
14. Moses steigt vom Berg herab!
15. Aron, was hast du getan?

Płyta udostępniona będzie 13 stycznia 2017 (premiera w Polsce).
Aby dostawać informacje o płycie skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Na podany adres e-mail zostaną wysłane powiadomienia o zmianach. Informacje o zmianach pojawią się również na stronie "Aktualności".
Premierę można zarekomendować znajomym poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te dostępne są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.
Aby dowiedzieć się jaka jest cena płyty kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.
Płytę można zakupić tutaj. W zakładce "Gdzie kupić?" znajdują się wszystkie sklepy, w których można znaleźć ten produkt.
Najświeższe doniesienia można zobaczyć w zakładce "Newsy" znajdującej się w kolumnie po prawej stronie.
Żeby tego dokonać trzeba wybrać ocenę od 1 do 5, a następnie potwierdzić wybór kliknięciem. Tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu mogą oddać swój głos.
Premiera płyty Schoenberg: Moses und Aron nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.
Hans Rosbaud jest autorem płyty. W celu wyświetlenia listy płyt od tego artysty przejdź do pola "Informacje" i kliknij w jego nazwę albo kliknij utaj.
W tym celu należy uzupełnić formularz "zgłoś poprawkę" umieszczony nad polem "Informacje". Zgłaszać można między innymi nieaktualne daty, zmiany opisów, zwiastunów, okładek i plakatów.
13 stycznia 2017, piątek
Komentarze