poniedziałek, 19 sierpnia

Oznaczenie treści
 

Halina Birenbaum, Monika Tutak-Goll - To nie deszcz, to ludzie. Halina Birenbaum w rozmowie z Moniką Tutak-Goll

(2019)
Biografie

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Halina Birenbaum, Monika Tutak-Goll - To nie deszcz, to ludzie. Halina Birenbaum w rozmowie z Moniką Tutak-Goll

Data premiery

środa
22.05.2019
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Biografie
Ranking:
1003   2826

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Miłość i pamięć ocalone z holocaustu.
Zawsze patrzy przed siebie: "Przeszłość żyje obok mnie, ale ja nie żyję przeszłością". Jeśli kocha, to całą sobą: "Ja nie wierzyłam, gdy mówili, że Boga trzeba kochać więcej niż wszystkich. Myślałam zawsze: ja moją mamę kocham więcej niż Boga, więcej niż wszystko". Miała trzynaście lat, gdy straciła ukochaną matkę na Majdanku, gdzie zostały wywiezione z warszawskiego getta. Była też więźniarką Auschwitz-Birkenau, Ravensbrück oraz Neustadt-Glewe. Przywraca pamięć o tych, których nie pamiętałby już nikt. Odważnie mówi o sprawach, o których zazwyczaj się milczy.
Jeden z najmocniejszych od lat głosów z głębi Shoah, niezwykle poruszające świadectwo siły życia, kobiecości i pamięci. W głębokiej i osobistej rozmowie z Moniką Tutak-Goll Halina Birenbaum wspomina swoje dzieciństwo w Warszawie, dojrzewanie w getcie, zamordowanie rodziców, pierwszą miłość w Auschwitz, a także odzyskaną wolność, drogę do Izraela oraz budowanie na nowo państwa i rodziny.
Ta przejmująca herstoria – książka pisana z perspektywy kobiecej – to opowieść o sprzecznościach i podobieństwach: o Polsce i Izraelu, o łączeniu macierzyństwa z pisaniem, o wpływie Zagłady na relacje z innymi, o zazdrości i miłości, o lęku przed stratą, o wyzwoleniu z poczucia winy wobec dzieci. A nade wszystko to manifest chęci życia i pojednania – nie tylko między krajami, ale także między ludźmi i rodzinami.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze (1)

Zdjęcie
~Anonim
2019-06-10 14:18

Połączenie literatury wspomnieniowej z namalowaniem naturalistycznego portretu kobiety doświadczonej, ale chcącej dalej doświadczać. Dźwigającej ciężar historii, ale niemówiącej, że nie da rady od niego chodzić. Wręcz przeciwnie - wie, kiedy jest najgorzej. Chce żyć, kiedy jest lepiej. Pełne nieckliwych mądrości i prawdziwych, zróżnicowanych emocji.

 

Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Na kiedy zapowiedziano premierę książki To nie deszcz, to ludzie. Halina Birenbaum w rozmowie z Moniką Tutak-Goll?

Książka To nie deszcz, to ludzie. Halina Birenbaum w rozmowie z Moniką Tutak-Goll ukaże się 22 maja 2019 (data premiery w Polsce). Pokazywaną datę można zmienić kliknąć w odpowiednią flagę. W ustawieniach konta można zmienić domyślnie wyświetlany region dla premier z różnych kategorii.

Chcę dostawać na bieżąco doniesienia o zmianach dotyczących książki. Jak tego dokonać?

Aby być informowanym na bieżąco o aktualnościach należy dodać książkę do listy "Moje premiery". W tym celu kliknij w opcję "Obserwuj premierę" dostępną na pasku z opcjami. Zmiany można zobaczyć na stronie "Aktualności" lub otrzymać powiadomienie we wiadomości e-mail.

Czy dostępna jest możliwość zarekomendowania książki innym osobom?

Książkę zarekomendować można poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te dostępne są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Jaką cenę należy zapłacić za książkę?

Aby sprawdzić ile należy wydać na książkę kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.

Chcę kupić książkę To nie deszcz, to ludzie. Halina Birenbaum w rozmowie z Moniką Tutak-Goll. Gdzie mogę zamówić ten produkt?

Książka jest do zakupu tutaj. Lista sklepów sprzedających ten produkt umieszczona jest na liście "Gdzie kupić?".

Na jakiej stronie przeczytam świeże newsy dotyczące książki?

Nowe raporty można przeglądać w zakładce "Newsy" znajdującej się w kolumnie po prawej stronie.

Czy mogę zaproponować notę dla tego produktu?

Żeby tego dokonać należy zaznaczyć konkretną ocenę w skali 1-5, a następnie zatwierdzić wybór kliknięciem. Tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu mogą oddać swój głos.

Jaką metodą zliczona została ocena?

Premiera książki To nie deszcz, to ludzie. Halina Birenbaum w rozmowie z Moniką Tutak-Goll nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Kto tworzy tę książkę?

Halina Birenbaum, Monika Tutak-Goll jest twórcą książki To nie deszcz, to ludzie. Halina Birenbaum w rozmowie z Moniką Tutak-Goll. Listę książek napisanych przez tego autora można znaleźć utaj.

Który wydawca jest odpowiedzialny za wydanie tej książki?

Wydawnictwo Agora jest odpowiedzialne za wydanie książki. Listę książek wydanych przez to wydawnictwo można znaleźć utaj.

Na tej stronie wypisane są przekłamane dane. Gdzie mogę to zgłosić?

Żeby zgłosić błąd należy kliknąć tutaj i wysłać wypełniony formularz. Dzięki temu można wnieść o aktualizacje dat, opisów i odnośników oraz zmiany trailerów albo okładek.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Halina Birenbaum, Monika Tutak-Goll - To nie deszcz, to ludzie. Halina Birenbaum w rozmowie z Moniką Tutak-Goll? Kiedy wychodzi Halina Birenbaum, Monika Tutak-Goll - To nie deszcz, to ludzie. Halina Birenbaum w rozmowie z Moniką Tutak-Goll?
Data wydania książki zaplanowana została na 22.05.2019. Nowa książka Halina Birenbaum, Monika Tutak-Goll z 2019 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2019 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Halina Birenbaum, Monika Tutak-Goll - To nie deszcz, to ludzie. Halina Birenbaum w rozmowie z Moniką Tutak-Goll data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 22 maja 2019, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie